Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Re: От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

    Чакайте малко, то километража и скоростомера не се ли задвижваха от жило? И като се скъса то започва така да прескача!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #32
      От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

      Вчера повторих цялата процедура! Минах около 40 кМ и все още работи, надяваМ се да продължи така. Вчера като оглеждахМе по подробно платката видях, че в единия край иМа едно нещо като буксичка, която влиза в пластМасата на таблото, на което Май са Му счупени 2 от крачетата. ПооправихМе го и него и вече работи(засега де)!

      Коментар


      • #33
        От: Re: От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

        То във Фронтера Б сичко е електроника да го.........
        OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
        Polaris Sportsman 800 EFI

        Коментар


        • #34
          От: Re: От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

          Здравейте, благодарение на описанията тук днес си поиграх и успях да подкарам стрелките.
          Повредата се оказа една спойка (на снимката се вижда).

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP7850.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5604449

          Сега всички стрелки работят, но тази на скороста сякаш е малко мудна когато слиза натолу, но за сега ще е така.

          И ако може да ми кажете лампичките на таблото с пластмасовите държачи ли се сменят (черните и сивите) и стандарни ли са (т. е. като попитам някъде за лампички за табло ще знаят за какво става въпрос) ?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP7855.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5604450

          Коментар


          • #35
            От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

            Ако искаш да смениш лампите и всички са като тази дето си снимал (за черните говоря ,не се сещам как изглеждаха) ,да знаят за какво става въпрос има ги по магазините. В този вид ,а може и само крушки да вземеш без пластмасовия цокъл ,носи една за мостра за всеки случай.
            Напред и нагоре
            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
            0886769809-Юлиян
            kiko00@abv.bg

            Коментар


            • #36
              От: Re: От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

              Първоначално публикуван от mocker Преглед на мнение
              ...
              Струват ми се пътници и синята и жълтата, за бялата не знам ... може и да се лъжа ... отражения ?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP7850_add1.JPG
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5604708
              ______________________________________
              4Runner 2L-T О87879393пет

              Коментар


              • #37
                От: Re: От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                Първоначално публикуван от andonoff Преглед на мнение
                Струват ми се пътници и синята и жълтата, за бялата не знам ... може и да се лъжа ... отражения ?
                За тази цел според мен е по-добре да се презапоят всички ( или поне повечето ) спойки по таблото.
                Казано е:
                -"Обичай ближния",
                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                Коментар


                • #38
                  От: Re: От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от andonoff Преглед на мнение
                  Струват ми се пътници и синята и жълтата, за бялата не знам ... може и да се лъжа ... отражения ?
                  [ATTACH=CONFIG]732348[/ATTACH]
                  Напълно си прав, на следващия ден километражът отказа, останаха да работят другите стрелки. Така че повторих операцията, само че по-старателно и малко повече връзки, включително и посочените от теб.. От тогава вече 2 седмици няма проблеми (да чукна на дърво ).
                  Не се чувствам достатъчно квалифициран да повторя всички спойки, а нямам под ръка професионалист.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                    Покрай жегите забелязах че като включа ляв мигач или чистачките също така или фаровете, стрелката на оборотомера почва да прескача за по малко и така при всяко включване при едно от тези консуматори, бихте ли ми препоръчали кадърен сервиз за радио - Hi-Fi и т.н. където биха си играли професионално да ми презапоят всички спойки на цялото табло с показанията?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                      Павка,аз ходих при едно момче в Бояна преди няколко месеца,за сега всичко е ОК.
                      Мога да ти дам номера му, ако искаш да му звъннеш.
                      ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                      ТЕЛ;0876228770

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                        Първоначално публикуван от Данаил Андреев Преглед на мнение
                        Павка,аз ходих при едно момче в Бояна преди няколко месеца,за сега всичко е ОК.
                        Мога да ти дам номера му, ако искаш да му звъннеш.


                        Мерси за препоръката, в кой сервиз работи и на какъв адрес, че не знам кога ще се наканя да свалям таблото и да му го оставя

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                          Имаш лично!
                          ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                          ТЕЛ;0876228770

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                            Здравейте, както голяма част от вас така и аз на свой ред имах проблеми с километража на своята Фронтера. И след дългото запояване установих че някой преди мен е работил по таблото имаше доста спукани спойки наред с това и пътечките за "щекера" бяха разпоени и наслоявани с калай . Въпросът ми е как става превъртането на километража само по софтуерен път ли или има някакъв начин с отваряне на таблото? Ако някой знае да каже само така информативно

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                              Ако не се лъжа, ето това с 8те крачета е паметта



                              Сваля се чипа, прочита се, сменят се стойностите на километрите, записва се и се запоява обратно.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                                Благодаря колега за информацията,някои доста грубо беше работил по таблото, два от тях бяха със пукнатини в споиките явно от предишните интервенции. Презапоих ги и тях сега работи без отказно. За това се чудих дали не може да се променят данните в чипа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X