Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въртене на волана на място-лампата за маслото!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въртене на волана на място-лампата за маслото!!!

    Здравейте колеги! Карам Голф 3 1,4i 1996г. AEX двигател. От скоро забелязвам следното: При въртене на волана на място в крайни положения, се чувства осезаема промяна в оборотите и понякога - присветва червената лампата за маслото! Вероятно според мен в следствие допълнителното натоварване на двигателя от хидравличната помпа оборотите падат, а оттам и налягането на маслото и на това се дължи - оборотите падат под 600 а нормалните ми на празен ход за 650-700!.., но понеже не съм специалист искам да се консултирам и с вас и значи ли това , че хидравликата на волана има проблем, а евентуално маслена помпа или съм за смяна на масло - на 3000км е - но незнам какво е слагано? ! Благодаря за съветите! Поздрави на всички!

  • #2
    До: Въртене на волана на място-лампата за маслото!!!

    Първо смени маслото в двигателя с такова, каквото пише в ръководството. Сложните размишления - след това.

    Коментар


    • #3
      До: Въртене на волана на място-лампата за маслото!!!

      вероятно си прав колега..за от скоро я имам колата..и незнам какво масло му е сипвано....а какво би ми прероръчал...вероятно полусинтетика с по-голям вискозитет!!!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X