Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

    Здравейте почитатели на задвижването 4Х4.През Януари 2010 се сдобих с Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-фейслифт-от магазина.Може би за някои от вас ще е полезно да споделя опита,който имам до момента.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4082.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5886859
    За щастие тази зима имаше много хубав сняг и успях да тествам възможностите и веднага.Оборудвана е с многодисков междуосев съединител Халдекс 4-то поколение,който се задейства чрез хидравлично бутало.За разлика от 2ро и 3то поколение,които сработват,след като някое от предните колела превърти на 45 градуса,последното поколение не чака нещо да превърти,а сработва по въртящ момент,положение на педала на газта,скорост и т.н.Освен това ЕСП(електронната стабилизираща програма),чрез спирачните апарати спира превъртащите колела(до 3 едновременно) и така до 85% от въртящия момент може да се предаде на 1 колело,което има сцепление.До тук добре-на книга.Как действат нещата на практика?
    Тествахме първо по неутъпкан сняг по пътищата на селото.Снега беше около 30-40см.Трябва да отбележа,че беше много студено -17 градуса и снега беше много лек и пухкав.Първият опит показа,че клиренса не е достатъчен 180мм,а предния надвес е много голям и "тракшън контрола" намалява мощността.Снега се вдигаше,като стена на предното стъкло.Въпреки това набрах доста сняг на предната броня и на средата на баира спрях.При втори опит с доста повечко газ и изключен "тракшън контрол" успях да го преодолея.Това тук е снимката на слизане:


    Следващият тест беше на друг баир с преспи в подножието и заледен участък по средата на баира.Там от клипа който направихме се видя,че и 4те колела се въртят едновременно и няма диагонално буксуване.Изкачих го от раз без проблеми.За сведение именит off roader без блокажи на преден и заден диференциал на същото място забуксува диагонално и се изкачи чак от 4ти опит-т.е. Халдекс4+ЕСП наистина работят перфектно в пълен синхрон.
    След тези тестове се осмелихме и влязохме в гората-карахме по горски път,който никой не виждаше,защото всичко беше едно снежно поле и само дърветата стърчаха от снега.Това беше страхотно удоволствие-с изключен "тракшън контрол" на втора скорост и с почти пълна газ.На няколко пъти се уплаших,че ще остана на място,т.к. бронята се забиваше във дълбокия сняг,но всеки път излизах без проблеми.Тази машинка надмина всякакви очаквания-и се убедих,че всичко,което пишат за нея в рекламите в вярно.

    Имам някакъв проблем с качване на снимките и клиповете,т.к. нямам опит с този сайт,но когато успея ще ги кача.
    Последно редактирано от Младен Стоянов; 28-03-10, 19:33. Причина: Ще се опитам да кача още снимки
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

  • #2
    До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

    Ето и още малко снимки по темата.Имам и клипове,но не мога да ги кача.Някой може ли да ми каже дали е задължително клиповете първо да се качат в YOU TUBE или VBOX и тук да се публикува само линк или може да се качат директно тук?
    Благодаря предварително!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4102.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5166408

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4107.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5166409

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snow offroad 005.jpg
Прегледи:1
Размер:161.1 КБ
ID:5166410
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #3
      До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

      Честито!
      Така както си тръгнал, мисли за една лебедка .
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Честито!
        Така както си тръгнал, мисли за една лебедка .
        Благодаря!Вече наистина мисля за лебедка,ама с това не става.Много се запалих от състезанието в Приморско.После ходих на 1-2 организирани разходки(като навигатор) и вече почвам да си мисля за Самурайче с дизелов двигател,като начало на offroad кариерата ми.
        Мисля че Самурайчето има всички условия за по сериозни изпълнения по баирите-рама,цели мостове,дизелов двигател(надявам се на въртящ момент на ниски обороти),възможност за лесно повдигане,възможност за монтаж на блокажи на диференциалите,проста конструкция,лесна и евтина поддръжка,сравнително ниска първоначална инвестиция за покупка.
        Какво ще кажете за научния ми подход колега?Правилно ли съм се ориентирал?
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • #5
          До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

          Ами накрая всички си купуват Тойота, но като за начало и Самурая става. Само дизела за мен е грешка. Предимството на самурая е в ниското тегло. Имай предвид, че метнеш ли се здраво в тиквите, сумата за самурая може да надхвърли средствата вложени в Шкодата.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

            Много благодаря за коментара Джамбазов!То е ясно,че ако не се уплаша от изпълненията със Самурайчето,крайната цел е LJ70 серията.Като начало не смятам да не се навирам в кал като в Трявна а да си избирам умерени препятсвия по време на организираните разходки с постепенно повишаване на сложността.Така ще мога да реша дали ми трябва TLC и ако ми трябва да продам Самурайчето с минимални загуби преди да съм го потрошил.Обаче мисля,че доста се изместихме от заглавието на темата и читателите могат да останат разочаровани от съдържанието-уж за Шкода,а то повече има за Самурай!
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • #7
              До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

              Защо всичко тук описано ми е толкова познато...?!
              Дори си споменал и баира, който ти изкачи а аз закъсах...
              Все пак ти благодаря, че не си ми сложил снимката...
              Айде скачай при нас!!!
              LR Disco I 300tdi
              Nissan Pathfinder
              Honda VF 750
              Suzuki GSXR 750

              Коментар


              • #8
                До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                Скуат фейслифт го определям, като много красив, достатъчно проходим и зверски скъп автомобил.
                Нененормално е цена за Шкода от 52 000 лв!
                BMW E 46 Sedan,

                Коментар


                • #9
                  До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                  Да,колега прав си за цената-солена е.Тази с екстрите излизаше 54,ама заради кризата и отстъпките я взех за 48.Но в тази категория това е най-евтиното и най-доброто сътношение цена/качество.
                  В тази категория(нито рак нито риба)-разбирай нито кола нито джип са следните възможности:
                  -Subaru Outback
                  -Audi A4 Allroad
                  -Volvo XC 70
                  и
                  -Scoda Octavia Scout
                  Други няма!
                  Сещаш се за цените на първите 3.А аз съм активен скиор и точно такъв клас ми трябва.Сега качвам клиповете от тестовете и скоро ще пусна линк тук.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • #10
                    До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                    Най-после успях да кача клиповете в youtube.
                    Това тук е първата атака с много страх,малко газ и включен traction control.Резултата е броня снегорин и съответно-до средата на баира.Жалко,че не може да се видят реално наклоните от клиповете-специално избирахме най-стръмните в селото.

                    http://www.youtube.com/watch?v=4pXGFp01aas

                    Следвашия опит е с изключен traction control повечко газ и резултата е до горе

                    http://www.youtube.com/watch?v=TXg4Fg06358

                    А последния клип е на също толкова стръмен наклон,но терена е не само сняг,но и лед.

                    http://www.youtube.com/watch?v=A7Awcc8afPU


                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #11
                      До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                      Честито! Със здраве да си я караш! Много добър автомобил и от преките ми наблюдения - много икономичен...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                        Честито със здраве и много да те радва, аз се спрях на Дачия Дъстер като дойде ще се похваля и споделя впечатления
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                          Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                          Да,колега прав си за цената-солена е.Тази с екстрите излизаше 54,ама заради кризата и отстъпките я взех за 48.Но в тази категория това е най-евтиното и най-доброто сътношение цена/качество.
                          В тази категория(нито рак нито риба)-разбирай нито кола нито джип са следните възможности:
                          -Subaru Outback
                          -Audi A4 Allroad
                          -Volvo XC 70
                          и
                          -Scoda Octavia Scout
                          Други няма!
                          Сещаш се за цените на първите 3.А аз съм активен скиор и точно такъв клас ми трябва.

                          А4 Олроуд куатро пък е с тотално изтрещяла цена - колкото два Скаута фейслифт.
                          А 4 Олроуд куатро е може би най-красивият автомобил за който се сещам.

                          Въобще всичките тези 4х4 леко повдигнати комбита дето изброи са красавци..но много скъпи и хиените от шкода са го нагласили Скаута най-евтин....ония горе по 77 - 83 000 лв.
                          Аутбек 4х4 обаче се взема за 55 000лв. новия модел 2010г. с 2.5 л. бензин мотор 170 коня!

                          Октавия държи по-стабилна цена и от Пасат същата година и в Германия и тук само дето тук не ги обичат хич скъпите 4-5 г. Шкоди и няма търсене.

                          Особено към качествения и надежден Супърб 1 забелязвам на нашия пазар има нулево предлагане и интерес тоя автомобил не съществува.

                          Първо умря "народното" във фолксваген сега вече няма нищо народно и в Шкода. Верно маалко по-евтина е от конкуренцията ама много мааалко!

                          Гледах оферти за Октавия седан 2.0 ПОМПА ДЮЗА дюза 140 коня фейслифт Лаурин Клемент за 45 000 лв. с отстъпката като няма кожен салон/3027лв/ и навигация/3800лв/- 53 000! А какво включваше базата на Лаурин Клемент - Есп - двузонен климатроник и афс адаптивен ксенон и адаптивни халогени.
                          В същото време в момента Авенсис 2.2 д4д 177 коня Комън Рейл седан елеганс с кожен салон и навигация е 52 220лв. с ддс!
                          Мазда 6 хечбек 2.2 битурбо дизел 185 коня луксури с кожен салон е 49 880лв.

                          Е как да взема Октавия
                          BMW E 46 Sedan,

                          Коментар


                          • #14
                            До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                            Като един "шкодаджия" ще споделя, че това с екстрите наистина е ненормална работа, но и ще добавя, че всичко зависи от вносителя, а той при шкода е несменяем.
                            Много се надявахме Порше да поемат и дистрибуцията на Шкода в България ама нъц.

                            Иначе аз заглеждам Йети като алтернатива на малката ми вече фабия. Предпочитам го пред Скаута.
                            Не бързай ако искаш да стигнеш
                            __________________________________
                            Discovery II TD5 10P

                            Коментар


                            • #15
                              До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                              Честито за автомобила! Карам Scout от почети 2 години. Нямам забележки, вече съм минал около 60 000км без проблеми. Единствено решението да сложат 17'' ниско профилни гуми на автомобил предназначен за пресечен терен, ми е непонятно, вече сменям втора гума която направо се реже. Зимата съм нямал проблеми никъде, ето малко мой филмчета:
                              http://www.youtube.com/watch?v=YcjUJCH6E9Y
                              тествано на детска писта на Витоша. За катерене най-добре ESP-то да се изключва.
                              Още впечатления от автомобила съм споделил в следната тема:
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=68968

                              Но най-общо казано колата е супер, с достатъчно място за багаж (също карам ски и колело) надеждна и наистина с нисък разход (среден до момента ми е 7,5л).
                              [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
                              140 hp 340Nm

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X