Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

    Вервам ти!От месец си търся подходяща машина,която да използвам за по-хард разходки,ама да става и за състезания.За съжаление не можах да намеря в България такава.Дал съм поръчка да ми търсят навън и сега чакам.И то между другото тази локвичка не изглеждаше толкова страшна,ама гумите и задволанното устройство се оказаха проблем
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #32
      От: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

      Поздравления за Скаута..., май твоя го заглевдам като минавам през централен софийски квартал..))
      Аз съм със предишния фейс на скаута, и за сега все още не съм го подлагал на такива тестове...), за цената си прав - "Кеф - цена няма"..)
      За моя стисках зъби около 2 години..., и най-накраяа ходих до Германия да си докарам един.Попаднах на добро предложение, коли които са били Рена-а-кар, се прадаваха - 6 или 7 Скаута...! този до който аз се добрах.., беше на най-малко километри..., и май със лек удар отпред, но са го оправили в Германия. Цената беше около 22 000 Евро за кола на малко повече от година и на 21 000 км. Като аз ги дебнех в интернет 7-8 месеца преди това...) Цените бяха по 27-28 000 Евро. Свалиха ги един понеделник..., и докато стигна до там следващия понеделник само една беше останала..! А з исках сива като твоята, защото Фабията ми беше такъв цвят и смятама че е много сполучлив..., ако не е кална , а само прашна почти не си ли чи че е мръсна..))
      Но беше останала само черна . Свикнах вече със цвета ,даже повече ми харесва сега. Реално колата е била карана няколко месеца преди да я купя и освен ДПФ филтъра нямам никакви оплаквания.
      Оборудването е малко по-добро от това което се предлага тук в Еуратек - основните разлики са :
      10 въздушни възглавници, на всяка колконка, + 2 на таблото и на волана и 2 във предните седалки. - тези които сепредагат тук са май със 4 или 6.
      Имам Навигация Колумбус, и интресно имам и CD ченджър за 6 диска. Подгряване на седалките, затъмнените стъкла и хромираните рейки, не са важни за използването на колата а по-скоро за визията..) . Смятам че с това оборудване цента беше добра.., а и да не е , вече над една година ме вози и не мисля да я сменям.
      Може да измислим среща на собственици на Скаут..))

      Коментар


      • #33
        От: До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

        забравих да спомена ксеноновите фарове...., те са сериозна екстра според мен и допълнително натежават ако се поръчат за нова кола...))

        Коментар


        • #34
          От: До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

          Честито колега,много добър избор!Вчера се върнах от море.Там вкарах скаута и на пясъка с пистови гуми.Държа се перфектно без да се наложи да изпускам гумите.Страхотна кола за всякакви условия с изключение на тежък оффроуд.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Градина 07 2010 004.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5196931
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • #35
            От: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

            аз така и не посмях лятото да навлезна в пясък....)) не за друго ами после ще се нуждае от сериозно почистване..., а когато има достатъчно места за паркиране... предпочитам да не влизам в пясък..., може би все още ми е жал за колата..))
            а пък след като има толкова достоверна информация благодарение на теб , няма нужда втори път да откривам топлата вода..))
            за тежкия оффроуд си напълно прав, даже получих малко критики в една друга тема, озаглавена "как стигнах до джипката"...) където освен мен имаше и други хора които не се съвсем джипки..)) има и друго не зная дали си забелязал , но лаковото покритие.. мноооооого лесно се драска..
            а пък на черното се вижда всяка драскотинка...,освен когато е мръсна.., та моята затова по-често е не измита..)

            Коментар


            • #36
              От: До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

              След година и половина и 28х.км. разхода ми е средно 6.5/100,което според мен е много.Октавия 4х4 с 1.9ТДИ и 90к.с.(на зет ми) харчи средно около 5.5.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • #37
                От: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                Хич не е много..Помисли за 50-те коня в повече.Имаш си ги , трябва да ги храниш някак си
                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                Коментар


                • #38
                  От: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                  До скоро имах оСтавия Така и виках, не беше 4х4 а обикновената, много се радвах като я разкарах, по комп харчеше 4,7 по пистолет 6,5. Много долнопробни материали и много не комфортен салон, да не споменавам че 2007ма беше колата и до последно смърдеше вътре на евтина пластмаса. Тракшън контрола е голям враг на офроуда, основната му цел е да запали накладките и да ти отнеме газта баш когато най ти е нужен, това за офроуд говоря, иначе за каране на равно в снежеца преди да го почистят върши работа. Според мен е добре че не е като старите да включва чак при превъртане, защото тая старата система на 4х4 е уникална глупост и на една вектра 4х4 се чупеше почти веднага, явно сега е по-добре. Според мен не си чупи колата на офроуд, защото този тип автомобили не са за тази цел ами да те заведат на ски или до вилата по не добре почистен път. Имай предвид че не е на шаси и отдолу не е защитена и като нищо ще отпориш нещо важно, също и окачването не е за офроуд и ще го унищожиш, а е доста скъпо, моето на 100 000 сдаде без да е карана на офроуд и беше над 1000ка ремонта, скоростите също не са за офроуд двигателя ти е напречен и всичко е доста "нежно". Просто ще си унищожиш колата, да не споменавам съединителя който е слабост на тези коли а комплекта с смяната е 2400лв (2 пъти за 150 000) Купи си една джипка дори и с десен волан и и се кефи из горите, това не е за тая цел.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                    Колега,погледни ми подписа,темите и албумите за да видиш какво и как карам.Не съм и си въобразявал,че тази кола става за оффроуд.Просто и внимателно съм изпробвал какви възможности има на всички видове терени,за да знам на какво мога да разчитам при критични ситуации на пътя и при сняг и лед.
                    Поздрави
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #40
                      От: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                      Е и аз така изпробвах на няколко пъти ТЛКто и сега ще се пазарим с каското за деругите Трябва си една джипка за горите и една за каране, в горите много заминават ламарините, а на по скъпите джипове после ремонтите са по-скъпи от цял за офроуд Понеже гледам че ти е нов шкодилака, се пази от Еура тек, колко пъти съм ги излавял в мошеничества. един от последните пъти викам имам луфт на волана, те сменили цялото окачване ама вътрешен накрайник не и дадох над 1000лв и пак си останах с луфта, боядисаха колата по щета, нацепи се след месец, поне си признаха гаранция, и цените са умопомрачителни там. моята беше от най-евтините варианти, ама съм виждал по Лукс и не бяха толкова зле, предполагам тая не е базов.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                        За сега се оправям с Еуратек,ама Варна.Не пише ти от къде си.Веднъж бях дернал лекичко Фабията(все още имам 3 Шкоди-Фелиция,Фабия,Октавия) и ония така я оправиха,че вече 7 години и помен няма.Само там съм я поддържал-знаят си работата,ама съм ги научил-ако има някакъв проблем-гледаме заедно и аз им казвам какво да сменят.За механичните работи нямат грешка.Само дето не могат да четат компа.Веднъж ми светна жълтата лампа за управление на двигателя-два пъти ходих,2 пъти чистиха грешките и пак светва.Накрая се наврях и аз да гледам тестването и прочетох че е от датчика за въздух-и те така ми казаха,но искаха да го сменят.Обачае аз прочетох всички редове до долу,а в един от тях пишеше: възможна причина-лоша връзка към маса.Прибрах си колата в гаража,разкачих кабела към датчика,почистих,напръсках с контактен спрей и така и до днес не се е обадила
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • #42
                          От: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                          От София съм. Много пъти брах ядове с буксата под седалката и ми светеше еърбега. Много претупваха тия пичове тука Друго кофти беше че километража не показва вярно, при 180 отклонението беше 10тина км спрямо ГПСа та и повече Тя тая моята бая зор видя че 1 път по покрив се обърна и още бая удари имаше 1,9 беше 105 коня.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                            Ха,намерих си една стара тема,като си чистих абонаментите.
                            Та малко инфо след 7 години и 100 х.км.-за това време извън стандартното обслужване-масла и филтри, съм сменял само крушки и нищо друго. И то докато намеря някакви лонг лиайф. Дори накладките са на 50% още. Дори и фаровете са абсолютно прозрачни, въпреки че са пластмасови. Интериора също не дава никакви признаци за износване.Всяка година по няколко ски почивки и каране във всякакви зимни условия-никакви грижи, перфектна кола! Обикновено си сменям колите на около 7-8 години и около 100х.км.,ама тази поради абсолютно никакви симптоми за износване или загадка за проблеми и перфектното и поведение на пътя я оставям за поне още 5 години.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #44
                              Здравейте от мен !
                              Да се похваля, От 2 месеца съм горд собственик на Skoda Octavia Scout 2017 г, 4×4 ,2.0 , 184 P.S, DSG sport pak.
                              ​​​​Никога не съм предполагал, че ще имам такъв автомобил и ще съм толкова очарован от него.
                              С нетърпение очаквам да дойде зимата и да я тествам на сняг, понеже ми казаха, че е 70/30 преден/заден мост.
                              Искам да попитам само, понеже съм нов във форума и да не правя нова тема:
                              До колкото разбрах, всички шкоди скаут се водят категория N1, поне моята е такава. Застраховката е с 60 лв по-скъпа от на останалите автомобили, на бензиностанциите не мога да ползвам държавната отстъпка от 0.25 ст заради категорията N1, а разлика в данъка заради това, че се води товарна вече няма фрапираща както беше преди.
                              Та въпроса ми е , дали си заслужава да минавам техно тест, както ми казват и да я пререгистрирам, за да ползвам тези облаги или не си заслужава и има някакви вратички, за които аз не знам ?
                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • krassitch
                                krassitch коментира
                                Редактиране на коментар
                                Доколкото смяната на категорията е около 320 лв-заслужава си.Данъкът,доколкото знам е еднакъв за товарен и пътнически.А ГО за товарните е по-скъпа-предполага се,че изминават повече километри.Няма никакви привилегии за товарните вече...

                              • Dilyan Zagorchev
                                Dilyan Zagorchev коментира
                                Редактиране на коментар
                                След определен брой години от датата на производство ще минаваш преглед два пъти годишно. Не помня точно колко обаче, 5 ли бяха, 10 ли?

                              • Asen Kushlev
                                Asen Kushlev коментира
                                Редактиране на коментар
                                От 2-3 години преглед се минава веднъж годишно до 3,5 т.

                            • #45
                              Много благодаря на всички за отделеното време за отговор на въпросите ми.
                              Оказва се, че вече е по-добре автомобила е нормална категория , а не регистриран като товарен.
                              Още вчера по препоръка на "trapper", се обадих и се поинтересувах в Шкода , там ми дадоха информация, която горе-долу ме ориентира.
                              Вашите коментари също ми бяха много полезни!
                              Благодаря ви!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X