Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

    Аз я взех зимата и още в магазина ги накарах да ми сложат 16 цолови високопрофилни гуми със стоманени джанти.За късмет до преди 3 седмици почти не съм я карал на сухо,а най-вече на сняг.Имах чувството,че карам трактор,защото бях току що слязъл от Фабия Бензин 101к.с.Отначало имах чувството,че въобще нямам обратна връзка с пътя-така де бях свикнал с оная малката резачка,където управлението беше супер директно!Тази събота смених гумите с гореспоменатите ниско профилни 17ки с индекс W.И изненада- от трактора нищо не остана.Не можех да повярвам каква драстична разлика има в управлвнието-стана доста по директно и доста по лесно се усеща пътя и с кормилото и с тялото(за съжаление).
    В снеговете карах смело,но още не се осмелявам да я вкарам по черните пътища-като ме знам какъв съм,ме е страх,че ще отида ко ръба на възможностите и и после мога да съжалявам.На мен средният ми разход до тук е 6.5 ,но последните 2000км е под 6(не съм влизал в преспите).
    Scout разходи.doc (96.5 Кб)
    Тук се опитах да публикувам разходите,но не знам дали ще могат да се видят.
    Прикачени файлове
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #17
      До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

      Вече няма Скаут!

      Присъства в листа на Еуратек обаче невероятна оферта за Йети 1.8 тфси 160 коня 4х4 с 6 ст. ръчна кутия Елеганс черен металик - наличен за 37 508 лева с ддс - уоу уоу уоу!!! И вече не се чудя защо е загробен скаут!
      BMW E 46 Sedan,

      Коментар


      • #18
        До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

        Да,махнаха Скаута от промоцията.И аз доста се заглеждах в Йети.Дори интериора е по-практичен от Скаута-малко по-просторно е във височина,а задните седалки са много готини,защото се местят напред-назад.Клиренса също е по-голям с 20мм.Но багажника е малък за мен.Иначе цената наистина си я бива-точно такава беше и преди коледа,когато аз преговарях.Ако не те бърка разхода на гориво 1.8Т е голяма резачка-действай.
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • #19
          До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

          Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
          Да,махнаха Скаута от промоцията.И аз доста се заглеждах в Йети.Дори интериора е по-практичен от Скаута-малко по-просторно е във височина,а задните седалки са много готини,защото се местят напред-назад.Клиренса също е по-голям с 20мм.Но багажника е малък за мен.Иначе цената наистина си я бива-точно такава беше и преди коледа,когато аз преговарях.Ако не те бърка разхода на гориво 1.8Т е голяма резачка-действай.
          За Клиренса не си прав и на двете е 180мм. Просто на Yeti задницата е по-къса. Задните седалки са по-малки от на Scout-a. Карах Yeti, но не останах много доволен, много е тясно вътре и краката ти се удрят постоянно в таблото. Предпочитам Scout, въпреки че дори само 4х4 моделът е напълно достатъчен и може да се придобие за цена около 40к.
          [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
          140 hp 340Nm

          Коментар


          • #20
            До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

            Е,разбира се че и аз предпочетох Скаута и да си кажа честно освен малкия багажник на Йети,не му харесах и визията.Направо се чудя как можаха да го излюпят такова грозничко.Аз не съм го карал,но сядах вътре да се меря и се местих ту е Скаута,ту в Йетито,обаче да си призная в Йетито ми се стори по-просторно.С максимално вдигнати седалки и волани,при качване,краката ми опираха във волана на Скаута,а на Йетито не опираха.Все пак това си е лично субективно усещане и сега съм горд собственик на Скаут.Колега,ако знаеш други като тебе и мене със Скаути,и ние можем да си направим една сбирка за по-леки изпитания-аз имам опит в снега,но за сега май ти ще избираш маршрут,че си доста напред с материала.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • #21
              До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

              Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
              ...Ако не те бърка разхода на гориво 1.8Т е голяма резачка-действай.
              1.8Т е хубава моторетка, но вече е на около 15г. Като ще се дават пари за нов автомобил, е хубаво и агрегатите в него да са по-нови като концепция. 2.0 TSI (TFSI) ми се струва по-удачен избор. И е по-голяма резачка...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                Темата е за Скаут и Йети и те са с 1.8 тфси "1.8 тфси - 15 годишен мотор"
                ....боже колко мъка боже!

                ицо - като си нямаш хал хабер, не се излагай!

                стояне - не знам за каква промоция пишеш...Октавия Скаут вече не се предлага въобще!

                Мяркам само 3-4 октавия скаут в немското мобиле за които искат по 22-23 000 евро
                BMW E 46 Sedan,

                Коментар


                • #23
                  До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                  Първоначално публикуван от Демирев Преглед на мнение
                  Темата е за Скаут и Йети и те са с 1.8 тфси "1.8 тфси - 15 годишен мотор"
                  ....боже колко мъка боже!

                  ицо - като си нямаш хал хабер, не се излагай!...
                  Кой се излага... предстои да разберем. Също така и кой не може да чете.

                  Та, Стоян по-горе говори за агрегат 1.8Т:
                  Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                  Ако не те бърка разхода на гориво 1.8Т е голяма резачка-действай.
                  Съответно, коментарът ми е за 1.8Т. При бързо търсена в мрежата откриваме следното:



                  Търсенето е бързо, тъй като това е времето което съм склонен да отделя за глупави спорове. Претенции?
                  Прикачени файлове
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                    1,8 20V Турбо няма нищо общо с 1,8 TFSI...
                    Все едно да сравняваме предкамерен турбо-дизел и комън-рейл с променлива геометрия на турбината...
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • #25
                      До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                      Ицо,грешката е моя.Йети се оборудва 1.8 TSI,което означава директно впръскване в горивната камера,а не в колекторите,както при предишния мотор 1.8Т.
                      Демирев,обади се на Еуратек и попитай дали наистина не предлагат Скаут вече.Изненадам съм от това.По принцип Еуратек не могат да се похвалят с добро и актуално поддържане на офертите си в нета.Виж че на офертите има едни стари дати...С Еуратек се работи на място.Скаута ми е 4тата Шкода-почнах с Форман,през Фелиция и Фабия.Всичките са купени от там.От четирите само Формана не ми е наличен,другите се движат и още вършат прекрасна работа.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • #26
                        До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                        Голяма красавица ама да ти е жал да я вкараш в гората.Много добре си решил Самурай+Скаут.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                          Страхотен автомобил си взел колега, един от малкото по които се заглеждам по пътищата но едно само се чудя
                          оправдано ли е заради няколко ходения на ски в по не изчистени пътища да се кара цяла година 4х4 с по висок разход ?

                          Аз от няколко години се опитвам да си отговоря на този въпрос и сега съм впечатлен от табличката която си спретнал за разходите по МПС'то и това как си смяташ колко реално ти излизат изминатите километри с всички направени разходи и ще се опитам да си водя такава за моите автомобили !
                          И надявам се да успея да си отговоря реално за мен дали е рентабилно.
                          Аз също карам шкода октавия, но хечбек 2,0 дизел / 140 hp / 2005 година ( DSG най-голямата екстра ).
                          Както и Субару трибека 3,6i / 258 hp / 2008г ( 4х4 ) семейната кола, но за по хард разходките в гората си взех паджеро 2 / 2,5 дизел / 99hp / 93г.

                          Но за сега, преди да съм си направил подробни сметки ( с подобна табличка ) смятам, че въпреки доста бурното ми каране на шкодата, която съм тунинговал леко до 194hp продължавам да я приемам както по рентабилното ежедневно возило и не съм убеден, че има нужда от ежедневен автомобил с 4х4.
                          www.4x4Trips.bg

                          Коментар


                          • #28
                            До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                            Разхода е приемлив-с около 0.5л/100км повече от стандартната версия.В Разград имаме 5 месеца зима,а и ходя на работа на 10км извън града.На ски ходя през седмица-от Януари до Март.Тази кола отдавна ми е мечта и след като мога да си я позволя...-човек живее само веднъж!Мислех си да си оставя Фабията и да взема една по-евтина джипка за зимата,но пък ако трябва да ме вози до Пампорово(400км) и Банско(500км),няма да става за истински офроуд.Така че кеф цена няма
                            А за табличката-водил съм я за всичките си коли от 12 години насам.
                            Ако искаш мога да ти я изпратя готова,за да я ползваш директно.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #29
                              До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                              Такааа,и аз вкарах Шкодата в калтаааа.Трябваше да отида на пикник,а още не съм се сдобил с истински оффроудър.С летни гуми с индекс W(разбирай сликове) атакувах ей това малко блатцеее.


                              Обаче отпред имаше коловози и от страх да не опра,пуснах газта и затънах ето тук


                              След доста буксуване със сликовете,излязох с помощта на това долу и Витара разбита се.

                              Друг е въпроса,че атаката на препятствието можеше да е по-разумна и да не се стига дотук.На връщане точно така подходих и нямах нужда нито от Витара,нито от въже.

                              Ей така изглежда след приключението,а вчера тъкмо я бях измил.За съжаление днес няма работещи автомивки и сега в гаража мирише на тиняяяяя
                              Прикачени файлове
                              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                              Коментар


                              • #30
                                До: Шкода Октавия Скаут 4Х4 2.0 TDI PD-тест

                                Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                                Такааа,и аз вкарах Шкодата в калтаааа.Трябваше да отида на пикник,а още не съм се сдобил с истински оффроудър.С летни гуми с индекс W(разбирай сликове) атакувах ей това малко блатцеее.

                                Обаче отпред имаше коловози и от страх да не опра,пуснах газта и затънах ето тук

                                След доста буксуване със сликовете,излязох с помощта на това долу и Витара разбита се.

                                Друг е въпроса,че атаката на препятствието можеше да е по-разумна и да не се стига дотук.На връщане точно така подходих и нямах нужда нито от Витара,нито от въже.
                                Ей така изглежда след приключението,а вчера тъкмо я бях измил.За съжаление днес няма работещи автомивки и сега в гаража мирише на тиняяяяя
                                Никога не забравей,че това е лек автомобил,а не джип.Личен опит Голф2 синхро,а сега съм на Митсубиши Паджеро 3000 бензин е вервайми няма нищо общо.
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-04-10, 07:50. Причина: Няма нужда от дублиране на снимки
                                Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                                АСК Ален Мак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X