Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HDR снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HDR снимки

    Накратко( за който не знае).. няколко снимки наслагвани една върху друга.
    Когато са в различна осветеност се получават много интересни.
    Има много софтуери в интернет.
    Когато се пипнат и тоновете и стават красиви рисунки

    Повече инфо :
    WiKi

    Ето един опит от мен.


  • #2
    До: HDR снимки

    [QUOTE=Венци- малкия;1102131]Накратко( за който не знае).. няколко снимки наслагвани една върху друга.
    Когато са в различна осветеност се получават много интересни.
    Има много софтуери в интернет.
    Когато се пипнат и тоновете и стават красиви рисунки

    Да, по-скоро е като рисунка, отколкото като снимка.
    На мен ми харесва.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      До: HDR снимки

      Голф игрище



      Кварталче



      Океанът



      Коментар


      • #4
        До: HDR снимки

        Ще трябва да се ходи до Щатите. Който отиде, става фотограф
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #5
          До: HDR снимки

          И аз да се похваля - първите ми опити. Отдавна се каня, ама все ме домързяваше , но скоро имах щастието да ме натирят в Словения по работа и се възползвах да видя барем езерото Блед. Както се вижда на снимките - продъни се да вали - цялата седмица беше такова. Ама всяко зло за добро - най-накрая се натутках да се пробвам на HDR-то





          Коментар


          • #6
            От: HDR снимки

            Нов опит

            Коментар


            • #7
              От: HDR снимки

              Много интересни ефекти се получават наистина, коя програма използваш?

              Коментар


              • #8
                От: HDR снимки

                Аз използвам Photomatrix Light 1
                http://www.hdrsoft.com/index.html

                Инак и фотошопа ги умее тези неща.

                Коментар


                • #9
                  От: HDR снимки

                  Ето няколко правени от мене







                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hdr111.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5230638 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hdr1111.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5230639 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hdr11111.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5230640

                  Коментар


                  • #10
                    HDR (High Dynamic Range) снимки

                    Зравейте,
                    лично аз си падам много по тези снимки.




                    Teхнологията не е сложна-статив, апаратче с минимални Ръчни настройки,обработваща програма. Получават се от наслагването на няколко снимки с различна стойност на блендата или скоростта на затвора. Минимума е три снимки. Една "нормална', една с най-светлите участъци, една с най-тъмните. Като софтуер аз използвам Photomatrix.

                    Горните снимки не са авторски и са само за пример! Ще кача по-късно авторски, пуснете и Вашите авторски HDR.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: HDR снимки

                      Photomatix




                      С малко засилка на тон мапинга:

                      Прикачени файлове
                      Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                      www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                      Коментар


                      • #12
                        От: HDR снимки

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_8148322_3_4.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5295974 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_8148227_8_9.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5295975 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_8148159_7_8.jpg
Прегледи:1
Размер:123.0 КБ
ID:5295976

                        Малко и от мен.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: HDR снимки

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]353919[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]353920[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]353921[/ATTACH]

                          Малко и от мен.





                          Уха!
                          Страхотия! Обожавам драматични неба ползван ли е някакъв филтър?


                          От мен една панорама, сглобена от 6 кадъра, като всеки един е HDR от 3 имиджа:


                          Varna East Harbor by Vesur, on Flickr
                          Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                          www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                          Коментар


                          • #14
                            От: HDR снимки

                            Не, само skylight филтъра и 3 кадъра подпрян на една скала вместо статив.
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: HDR снимки - некои съображения

                              Колеги, реших да споделя малко мои мисли свързани с темата.
                              Преди години много бях луднал по тази техника, а и досега изпитвам огромно удоволствие да видя изпипан хадеер. Както знаете, най-голямото достойнсво на тази техника на снимане е преодоляване на все пак ограничената динамика на самия апарат и заснемането на твърде контрастни сцени - като крайния резултат е да няма липсващи пиксели в светлите участъци и недоекспониране в тъмните. Но най-хващащото е последващия тон мапинг, при който цветовете започват да искрят, като много лесно за съжаление, се залита до пълно изкривяване на цветовете /не че пак не е гот /.

                              Започнах с Фотомейтикс-а още с турбосапунера си S5IS, който позволяваше автоматичен бракетинг и изстрелваше 3 шота с различна експонация /мразя триподи/. Твърде често обаче след асемблиране на имиджите имаше разминавания и накъсвания, последващия тон мапинг пък вкарваше толкова шум, че ако се получеше добре, бях незаслужено щастлив Не съм правил точна сметка, но ако 10% от опитите са били успешни, пак добре е.

                              Пробвах и псевдо хадеер от сингъл raw файл във Фотошоп, както и истинско събиране на имиджи с различна експозиция, получаваше се, но ми липсваше тон мапинга на Фотомейтикс. Не ме грабна тази техника. По скоро се радвах на резултат от насилване на Хай Лайт § шедоус без упражнението да се правят три имиджа от един и сетне да се сглобяват.

                              Мързела ме отведе до един плъгин за ФШ, който събра всичките ми очаквания на едно място, без да е нужно да се правят упражненията описани по-горе. Става дума за Топаз Аджъст, който наистина ме изненада приятно. Дори запаметените сетинги които идват с програмата са предостатъчно, а ако не стигат - има достатъчно много плъзгачи за чачкане до постигането на желания резИлтат от една снимка в jpeg формат. Естествено, ако има прегоряло - липса на пиксели при преекспониране, програмката няма как да си ги измисли, но пък направо съм хлъцвал от изненада, като изкара детайли и цветове от зони, които допреди са били черна сянка.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2755.jpg
Прегледи:1
Размер:269.7 КБ
ID:5303492Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2755e.jpg
Прегледи:1
Размер:254.9 КБ
ID:5303491

                              Приложената снимка - преди и след обработка не е сред най-красноречивите примери, но все пак дава някаква идея за това, което говоря, а ми бяха под ръка.

                              Бих се радвал, ако съм бил полезен.
                              Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                              www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X