Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт - допълване на течността на креномера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт - допълване на течността на креномера

    Понеже нивото на течността в креномера (ако това е точното му название) беше спаднало и ме дразнеше, реших да го допълня.



    Махнах първо пластмасовите тапи на винтовете на капака.



    Целия панел с трите контролни уреда се държи с четири винта.



    Откача се буксата и панела е свален.







    Развиват се винтовете от задната страна, за да се свали предния капак.







    След като се развият централните винтове, креномера се отделя напред.



    Оказа се, че е спукана задната част (нещо като мембрана от тънка пластмаса) и течността изтичаше оттам.



    Течността с която трябва да се допълни е лигроин, но понеже не знам откъде да намеря такава, а и по съвет на колегата Сашко използвах бебешко олио за допълване.



    Не пробих отвор в горната част, която е предвидена за допълване, а използвах пукнатината в задната част на креномера. Допълних го, но не догоре, за да има поле за евентуално разширение или свиване при температурни разлики.



    След това обилно залепих пукнатината със силикон.







    Оставих силикона да изсъхне за около час и го сглобих и монтирах по обратния ред.







    Ефекта е повече от задоволителен. Вече почти месец нивото не се е променило, въпреки, че имаше и отрицателни температури, а и не съм забелязал да има промяна в отчитането на креномера.
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

  • #2
    До: Ремонт - допълване на течността на креномера

    И при мен беше се получило същото, но аз пробих от горе запушения фабричен отвор. После долях със спринцовка с глицерин / супер бавно и трудно, ама в началото ми се видя по-удачен вариант да го пълня от там/. Запуших отвора със същия силикон. А задната част на уреда го запълних, също като теб. До сега /вече около 6м./ нямам никакъв проблем.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      До: Ремонт - допълване на течността на креномера

      перфектна работа.
      Много се кефя на така завършено удоволствие.

      отбелязвам интересен факт - на лявоволанно П2 алтиметъра е отдясно, и обратно - кой знае какви мисли са ги обладавали интериорните дизайнери в Митсубиши.

      Имам въпросче, което ще ми спести едно разглобяване - колега, съвсем случайно да си отбелязал дълбочината на кренометъра - ( или казано по друг начин - височината на цилиндъра, в който се вписва той )?

      витаят ми едни мисли за раздяла с този уред, без който ще преживея някак си, и замяната му с друг, но не съм сигурен, дали ще успея да го напъхам в освободеното гнездо.
      А ако стърчи навън, няма да ме кефи...

      Благодаря предварително.

      Коментар


      • #4
        До: Ремонт - допълване на течността на креномера

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        перфектна работа.
        Много се кефя на така завършено удоволствие.

        отбелязвам интересен факт - на лявоволанно П2 алтиметъра е отдясно, и обратно - кой знае какви мисли са ги обладавали интериорните дизайнери в Митсубиши.

        Имам въпросче, което ще ми спести едно разглобяване - колега, съвсем случайно да си отбелязал дълбочината на кренометъра - ( или казано по друг начин - височината на цилиндъра, в който се вписва той )?

        витаят ми едни мисли за раздяла с този уред, без който ще преживея някак си, и замяната му с друг, но не съм сигурен, дали ще успея да го напъхам в освободеното гнездо.
        А ако стърчи навън, няма да ме кефи...

        Благодаря предварително.
        Да не си решил да направиш така:



        Y61

        Коментар


        • #5
          До: Ремонт - допълване на течността на креномера

          Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
          Да не си решил да направиш така:
          ОТКЪДЕ????

          и колко пари???

          и има ли с друг диапазон - до бар и половина?

          Коментар


          • #6
            До: Ремонт - допълване на течността на креномера

            Това е манометър за компресор, 20-тина лв, за съжаление 2.5 бара беше най-малкият
            Y61

            Коментар


            • #7
              До: Ремонт - допълване на течността на креномера

              Вени имам разглобен креномер вкъщи кажи кое да меря .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                До: Ремонт - допълване на течността на креномера

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                ...случайно да си отбелязал дълбочината на кренометъра...
                Вени, за съжаление не съм мерил когато го бях разглобил, но както виждам колегата travelling може да ти даде размерите.
                www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                0898777327

                Коментар


                • #9
                  До: Ремонт - допълване на течността на креномера

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Вени имам разглобен креномер вкъщи кажи кое да меря .
                  Дълбочината на устройството ме интересува, за да знам с какво място разполагам за натикването на манометър на вместо кренометъра..

                  Предварително благодаря.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ремонт - допълване на течността на креномера

                    Браво колега , тъкмо бях се отчаял защото имам същият проблем и ето ти направи перфектно обяснение !!! Благодаря много да си жив и здрав !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ремонт - допълване на течността на креномера

                      Дълбочината му е 45мм , ако ти трябват други размери звинни ми да се видим и да мерим.
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ремонт - допълване на течността на креномера

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Дълбочината му е 45мм , ако ти трябват други размери звинни ми да се видим и да мерим.
                        Благодаря ти.
                        В този случай ще се променя концепцията..
                        Няма да стои там уреда, а на колонката на стъклото - дълбочината му е доста повече

                        Краси, благодаря отново!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт - допълване на течността на креномер

                          Здравейте колеги,

                          въпреки че не е по темата ще споделя с вас моят проблем. Четейки тема след тема попаднах на тази със креномера. Забелязах на сниката, че термометъра на колегата работи (за жалост на моя). Пред моите градуси имам "-"(зима, лято все си стои така). Вътрешният датчик съм го сменил и съм сигурен че работи, но на таблото на термометъра си остава "-".
                          Моля за съвети

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт - допълване на течността на креномера

                            Е днес направо ме съсипахте ,досега незнаех ,че в креномера има течност ...,в моят няма и какпка ,даже го разглабях ,защото се беше откачил един щплент ,който държи стрелката (така да я кажа ),и си я сложих ... но не съм и подозирал че има течност ...
                            Още утре ще го разглобя
                            Темата е стара но ...Благодаря много...
                            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт - допълване на течността на креномера

                              Аз да попитам, дали може да се напълни с глицерин, и на първо гледане забелязах, че трябва да се запечата с безцветен силикон, заради осветлението и колко въздух да се остави?
                              Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X