Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

    Една от най - големите простотии които някога съм правил, не е много за хвалене но си беше емоция...
    Не просто кръгче или тест драйв, а наистина сериозно каране извънградско без никакво масло в диференциала... ето резултата:

    Вдигнах моста на трупчета - моментално се свалат джантите, барабаните, развиват се полуоските. Лягам отдолу откачам кардана, развивам ДИФ-а. Хващам го, изваждам го и заедно с него вадя още 2 шепи стружки. Пиньона е заприличал на царевичен кочан а короната на салата. Мятам диференциала някъде настрани. Звъня на един приятел с 2140. Навивам си полуоските обратно, качвам си барабаните, джантите... ритам криковете и трупчетата... Мятам всичко в багажника, закачаме въжето и газ към къщи. Добре че бях на няколко километра от града. На връщане даже и полицай ни спряха но се разминахме...

    Играта продължава!...
    Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

    Коментар


    • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

      Пробвай без масло в мотора, ще е още по-забавно
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
        Пробвай без масло в мотора, ще е още по-забавно
        Това да не ти е мерцедес че да върви без масло в мотора.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

          Браво,колега добър ти е московеца,отпред някакви надписи на калника ли си сложил?
          П.П.Еее,този москвич,го мярнах случайно в мобилето,а цената е сравнително добра,за това състояние.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-06-12, 18:40.
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

            Такааа - след като последния път се прибрах на дърпане, реших да си почина малко. Бях решил поне 15 дни да не барам нищо, само защото малко недоглеждане и нехайство и... всичко ми излезе през носа. Минаха точно 2 дни и на 3-тия гледката зад блока беше следната:

            Чесно казано, мотора на моя осмак си беше, меко казано издухан. Очакваше се все пак, но чак пък толкоз. 3-та скорост вкарвах единственно на равно, когато пътувам сам и пак му беше трудно. Всичката компресия отиваше в картера а разхода на масло няма да го казвам, защото ще се хванете за главата. Реших, че все пак мотора който свалих от 2138 преди няколко месеца ще ми свърши работа и се заех - реших да сменя мотора и скоростите. За нула време разкачих всичко на моя мотор. Дойдоха приятели и единодушно решихме, че лоста за тупане на килими зад блока не е чак толкова лош и за вадене на мотор. След броени минути мотора кротуваше на хладно в мазето а осмака беше вирнал предницата нагоре. Снимки от тоя период нямам, нямаше време. Вече двата мотора, моя и другия стояха заедно - трябваше да прехвърля някой неща на новия. Като за начало смених всички болтове които имат някакъв контакт с водната риза от метални, със неръждаеми и изрязах нови гарнитурки на водната помпа, водните капаци на главата и други по - дребни неща. Новия мотор беше с делко от 1968г. (незнайно защо). Знаейки че това е дефицитен чарк (почти няма москвичи над 50 или 100хил.км. например на които да стои това делко) веднага го махнах и съхраних. Карбуратора му беше стандартния К126П - 2138 вариант. При моя диаметъра на дроселовите клапи е еднакъв а а новия 1-ва клапа е по - малка. Освен това беше разпробит и за газ - добър вариант, мисля да слагам АГУ. Свалих го и него и го пратих при делкото в архива. Залепих си капака на клапаните че го бях дигал поради неясни и на мен причини. Новия мотор беше с 50А генератор от Москвич 412. Поради липса на подходящо реле за него и мерака ми да карам по - скоро, изтръгнах генератора и си сложих старото динамо, което между другото си уважавам повече. Също новия мотор беше със изцяло затворена мазилна система - На мястото на филтъра за грубо пречистване имаше поставен фланец и ладов съвременен филтър. Датчика за маслото запушваше отвора от който излиза масло за финния филтър в оригиналното изпълнение а капака на повдигачите беше със премахнат и запоен щуцер. Не лоша идея но водейки се от мисълта, че карам със скъпо масло - М10Д хахаха Реших да си оставя оригиналната мазилна система. Поразпитах тук - там и накрая благодарения на небезизвестния Миро от Габрово със Москвич 407-Turbo се сдобих и със хубав маслен радиатор (Мерси Мирка!). Новия мотор всъщност е на 47 000 от завода и на 30 000 от основен ремонт - шлайф на вал, блок, втулки на разпр. вал и тн... Защо е правен ремонт на такъв малък пробег - нямам представа. Превърлих си някой дреболии от старата ми скоростна кутия на новата (новия мотор е и с кутия).
            Пак се събрахме обичайните простаци, пак на лоста, пак със въжета и тръби качихме новия мотор в коша. Стъмни се и на другия ден си качих скоростите. Диференциала беше реанимиран - беше хидратиран . Омаслих го и тръгна. Качих си го пак и си закачих кардана.
            Закачих си жилото за километража, разните му кабели и боклуци. Успях да си потроша вариатора на бобината но пък си намерих бобина с вариатор от доброто старо време - даже е и черна. Опънах няколко нови кабела че мойте бяха малко препечени.
            Монитрах си масления и водния радиатор, вързах всички маркучи. Олизах финния филтър и почистих остатъците от грубия (трябва да си намеря и цял груб филтър, че моя е изкормен).



            Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

            Коментар


            • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!


              Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

              Коментар


              • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                Пишете в точния форум ... offroad
                Много издевателствате над тази машинка ... дайде го по-спокойно с нея
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                  Здравей,колега виж,какво намерих,случайно се ровех из този сайт и видях да се продават чисто нови части за Москвич(оригинални руски,от едно време ) и реших,че можеш да си харесаш нещо Има нови предни мигачи(бели със идеален хром и бели стъкла),предни калници и др. http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2101.0
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                    Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                    Коментар


                    • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                      Браво за ентусиазма.

                      Коментар


                      • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!




                        Айде да са ми честити 8 000км. от смяната на мотора. Цяло лято наливам бензин и карам без да спирам. Преди няколко дни чукчето беше се отхлабило и залепнало за наковалнята, но го регулирах. Спуках си казанчето на спирачната помпа и стана мазало, няколко пъти го дъня яко в сериозни дупки, после следва изправяне на джанти и баланс естественно. Най - сериозния фал беше преди няколко дни когато се надъних в една дупка с предно ляво колело. Понеже демпферните тампони на долните носачи малко ги е хванала липсата, в комбина със голямата дупка и скороста с която карах... Носача чукна в моста, армортисоьра се сви докрай и изкърти горната подложка за тампон, която стои в моста. Днес след извесно заваряне с електрожена, всичко си дойде на мястото. Така и така го бях разпилял, предните пружини загубиха 2 навивки, посредством ъглошлайфа. Резултата е задоволяващ, мисля, че стана повече от добре. Предстои скоростния лост да изчезне от кормилната колонка и да застане на пода. И още мноого други идей...
                        Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                        Коментар


                        • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                          По тоя проект какво стана има ли го тоя москвич.

                          Коментар


                          • От: Мигачи... проблем...

                            [QUOTE=Бат-Здравко;1111054]Така, за да се закара до КАТ, автомобила ще се движи по пътищата. Съответно трябва да е изряден от към светлини и светлинни сигнали. Мислех, че няма проблеми... докъто не заваля. Протече през долния ръб на оплътнението на предното стъкло. Някога някой е навирал блукит и сега като се е спекал от слънчето се е свил и има една прилична фуга. Малко след като заваля първия дъжд когато вече беше мой, мигачите отказаха, заедно със всички датчици на таблото. Реших, че някъде замасява и е по - важно да оправя мигачите нищо, че не знам колко бензин има, и без това сега особенно не вярвам на датчика. След кратко мислене стиганх до заключението, че е от релето. Като изсъхна след няколко дни мигачите пак започнаха да работят. Днес свалих "бакелита" (при мен е отлят от алуминии както при много други) отвих болтчето което държи релето точно под най - големия теч. Пъхнах го в найлонова торбичка, после в друга и го излолирах. На всичкото отгоре го обърнах с гладката страна нагоре и го вързах със непотребни жички по - близо то таблото, във въздуха. И да се намокри няма да проникне вода през изолацията. Мигачите си работеха и реших, че съм решил проблема... Е, да ама не! Реших да проверя системата за минене на предното стъкло. Маркучите ми изглеждаха здрави одрязах краищата им и ги сложих наново за да няма течове. Добре обаче... макар и да пръскаше вода по предното стъкло течеше сериозно. И...мигачите отказаха. . Не е от релето, някой да има идея от къде е? Иначе разкачам всичко по таблото и го свалям цялото... проблема е там, че е много работа за толкова кратък срок, а и без това ще го свалям след Кат...
                            Някой има ли идеи от какво може да е?[/QUOTE
                            Колега реставрира ли Рилата ? Какво стана?
                            К

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X