Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на предния диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защита на предния диференциал

    Мисля, че ще свърши работа. При положение, че нямаш високи изисквания и очаквания към него. При мен е оригиналната защита ( от 2004та е Нивата). До сега не е търпял нищо повече от клони и храсталаци, а не бих казал че е дебел тоя "щит". Само веднъж при един полет (4 колела във въздуха) последвал от 2 остри удара и приземяване на болтовете на носачите и тая защита понесе някакъв удар, но нищо й няма като цяло. Експлоатацията определя вида и надежността на тая защита. Поздрави !
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

    Коментар


    • От: Защита на предния диференциал

      Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
      Мисля, че ще свърши работа. При положение, че нямаш високи изисквания и очаквания към него. При мен е оригиналната защита ( от 2004та е Нивата). До сега не е търпял нищо повече от клони и храсталаци, а не бих казал че е дебел тоя "щит". Само веднъж при един полет (4 колела във въздуха) последвал от 2 остри удара и приземяване на болтовете на носачите и тая защита понесе някакъв удар, но нищо й няма като цяло. Експлоатацията определя вида и надежността на тая защита. Поздрави !
      Да, така е, но ако е от ДУРалуминий е по здрав отколкото от обикновенния алуминий та ще се надявам да е от Дур
      И аз си помислих, че става, защото гледам моторджиите го слагат и те, а там бая удари изяжда.. Но викам си, да си питам, пък... Питай старило, та патило Нали я знаете и тая
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Защита на предния диференциал

        Така и така ще се занимаваш с направата на защита, защо не я направиш от някой по корав материал, например метална. Алуминия има недостатъка да се замазва.
        Land Rover Discovery II 3,9 V8
        Лада Нива 21214 1,7i

        Коментар


        • От: Защита на предния диференциал

          Да и аз съм на мнение, че трябва да се пита Даже досаден ставам по някога ама съм свикнал винаги да се правят добре нещата и никой не обича грешките. В тая насока немога да съм полезен, не съм ползвал материала и не съм наясно с качествата. Поздрави !
          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

          Коментар


          • От: Защита на предния диференциал

            Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
            Така и така ще се занимаваш с направата на защита, защо не я направиш от някой по корав материал, например метална. Алуминия има недостатъка да се замазва.
            Колега, ако я направя така както съм я измислил, ще ми трябва много ламарина(айде това не е проблем, ама клякането..), пък и много ще клекне предницата..Ще я мисля...
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • От: Защита на предния диференциал

              Бобчо за какво клякане става въпрос, това да не е болид от F1 ( + - 10/15 кг ) няма да ги осети поне според мен. И все пак като си решил с рифел пробвай може и да се получи добре.
              Land Rover Discovery II 3,9 V8
              Лада Нива 21214 1,7i

              Коментар


              • От: Защита на предния диференциал

                Колеги, не знам защо се мъчите с рифели и алуминии - алуминия е крехък и може да се счупи, рифела е скъп и тежък.

                Според мен варианта, който направих аз и този на колегите Янко Желязков и Петър Митрев са най-удачни, евтини и лесни за изпълнение - трябват ти няколко болта с гайки, здрав чук, хубава бормашина и за няколко часа си готов. Работи, тествано е, мие се лесно от калта и не пречи на проходимостта. Нивата ако ще и цялата да я облечеш в рифел, все ще си е нива.
                Александър

                Коментар


                • От: Защита на предния диференциал

                  Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                  Бобчо за какво клякане става въпрос, това да не е болид от F1 ( + - 10/15 кг ) няма да ги осети поне според мен. И все пак като си решил с рифел пробвай може и да се получи добре.
                  Хаха, колега, на нивата пружините не са сменяни от както са сложени в завода.. И вече са толкова уморени.. Тампона подщи е опрял в тавата
                  Бе ще видим..Как ще я измислим..
                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Колеги, не знам защо се мъчите с рифели и алуминии - алуминия е крехък и може да се счупи, рифела е скъп и тежък.

                  Според мен варианта, който направих аз и този на колегите Янко Желязков и Петър Митрев са най-удачни, евтини и лесни за изпълнение - трябват ти няколко болта с гайки, здрав чук, хубава бормашина и за няколко часа си готов. Работи, тествано е, мие се лесно от калта и не пречи на проходимостта. Нивата ако ще и цялата да я облечеш в рифел, все ще си е нива.
                  А алуминиевия рифел?? 1 лист от 2 кв.м тежи 17 кг. 0,46 трябва да тежи 3,9 кг. Май е сравнително лек.. Да остава си нива, но не мисля, че е нужно да я разглобявам за смяна на маслена помпа, излищно..
                  Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 03-11-11, 16:27.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X