Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на предния диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защита на предния диференциал

    Колеги днес сложих тъй да се каже летните гуми.Като цяло на колата и олекна,но клиренсът отпред падна значително-25см..Поради тази причина трябваше да се измисли някаква нискобюджетна защита на дъното на предния диф.Всички знаем,колко опасно стърчи пробката за източване на маслото,а и като цяло все пак да не забравяме,че дифа е с алуминиев кожух и е желателно той да е защитен.Мислих,чесох се по главата и след обед ми дойде идея-Тя е да ползвам стандартна готова подкартерна шина от автомобил ВАЗ 2101-2107.С леки намеси на ъглошлайфа и дрелката работата стана за няма и час.Ползвах и стандартни тампони за стаб.щанга,както и такива уши.Цялата работа с материалите и шината,закупена от вт.суровини ми излезе малко под 10лв.Шината е хваната разбира се чрез тампоните и по купето няма никакви допълнителни вибраций.Е разбира се има и много по-интересни начини за защита на въпросното място,но при мен главната цел беше да стане лесно,леко,евтино и здраво.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Янко Желязков; 26-03-10, 20:02.

  • #2
    До: Защита на предния диференциал

    Показаният на снимката щит е класика, но има по-широк и як уребрен модел, специално за Нива (мод. около 1995). Съвременните шитове са дебели, равни и с изолация към мотора, а назад имат допълнителна ламарина. Идеята за нея е добра, но изпълнението е тъпо - твърде тънка е и сваля клиренса при минаване над гърбици - моята е вече на "хармоника".
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      До: Защита на предния диференциал

      Да-знам я по принцип тая защита-тя при по-старите Ниви липсва.За мен обаче не е подходяща-много бързо остава из дълбоките коловози-с една дума-недодялана работа.

      Коментар


      • #4
        До: Защита на предния диференциал

        Ммммм да добре е станало само един съвет от мени ако можеш да обърнеш болтовети да ги обърнеш на обратно че ако ги одариш в нещо може и да се изкривят и няма развиване
        0898707872-Здравко

        Коментар


        • #5
          До: Защита на предния диференциал

          Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
          Да-знам я по принцип тая защита-тя при по-старите Ниви липсва.За мен обаче не е подходяща-много бързо остава из дълбоките коловози-с една дума-недодялана работа.
          Относно пъвият модел, споменат по-горе - много е здрав при челен удар в масивен камък, но ако колата го прескочи с приплъзване, предният мост зависва и безаварийното вадене е много трудна работа.
          Този модел има надлъжни отвори, където се завират клони и порези от дървета е храсти. При последният модел щит тези проблеми са преодолени (донякъде). При него са добавени и странични защити.
          Последно редактирано от trapper; 26-03-10, 21:02. Причина: правопис
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            До: Защита на предния диференциал

            Здравко болтовете са оригинално заварени към ухото,което държи тампона-това,което пишеш няма как да стане в моя случай.

            Коментар


            • #7
              До: Защита на предния диференциал

              Може би някакви пласмасови капачки за стърчащите болтове ще помогнат донякъде да не задират, не че ще ги спаси от изкривяване де...

              Коментар


              • #8
                До: Защита на предния диференциал

                И аз тръгвам по същите стъпки като колегата.Миналия ден взех ламарината и почвам да действам, иначе моята Нива заводски си имаше ламарина обаче на втората по сериозна разходка и се скъса, а преди това се скъсаха местата където се захваща към шангата.Абе с две думи-и да си имате такава заводски сменяйте я!

                Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                Може би някакви пласмасови капачки за стърчащите болтове ще помогнат донякъде да не задират, не че ще ги спаси от изкривяване де...
                Ще има ефект само леките удари да не развалят резбата ама тъй като има гайки можеш да приемеш, че са абсолютно ненужни
                Последно редактирано от Петър Митрев; 02-04-10, 18:35.

                Коментар


                • #9
                  До: Защита на предния диференциал

                  Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                  Здравко болтовете са оригинално заварени към ухото,което държи тампона-това,което пишеш няма как да стане в моя случай.
                  Можеш да ги избиеш с чука . При мен се наложи защото скъсах единият болт от пренатягане и ме мързеше да копувам нова скоба .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защита на предния диференциал

                    Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                    Можеш да ги избиеш с чука . При мен се наложи защото скъсах единият болт от пренатягане и ме мързеше да копувам нова скоба .
                    Шината вече отнесе доста удари и не е мръднала-формата и разположението и се оказаха доста удачни и ефективни.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Защита на предния диференциал

                      След сгъване на оригиналният щит (тенекия) изрязах нова от рифел 3мм .Но след преглед на темата мисля да преправя задното захващане на щита защото в момента е наравно с "магарето" . Има възможност да се повдигне като се хване за щангата , както го е направил НиваМен .А отгоре на щитът залепих гумени подложки вместо ориналният дунапрен (гойто само събира вода) за всеки случай .
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Защита на предния диференциал

                        Отпред е хванат за оригиналният щит на картера .
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от cernia.1977; 05-05-10, 14:46.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Защита на предния диференциал

                          Nivamen, а отпред как и къде си го хванал? Прати една снимка, че е интересно.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Защита на предния диференциал

                            Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                            Nivamen, а отпред как и къде си го хванал? Прати една снимка, че е интересно.
                            Ми към моста-то няма къде другаде.Тампоните,които се виждат добре на снимката пък от своя страна гасят всякакви сътресения и вибраций,породени от предния диф.В момента нямам по-актуални снимки.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Защита на предния диференциал

                              Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                              Ми към моста-то няма къде другаде.Тампоните,които се виждат добре на снимката пък от своя страна гасят всякакви сътресения и вибраций,породени от предния диф.В момента нямам по-актуални снимки.
                              Явно тази Нива ще катери като алпинист ..... по скалите.
                              Много хубаво е станало. Поздравления !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X