Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на предния диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Защита на предния диференциал

    Когато ходих да си взимам моята ламарина ми казаха, че на Жигулата са 2 шини.Не знам как е и кой е прав, защото не съм барал такива машини, обаче вече видя как изглежда та няма да имаш проблеми.

    Коментар


    • #32
      До: Защита на предния диференциал

      Честно казано,това е ефтино и доста ефикасно а и ми харесва как е станало.Аз може нещо с рифелова ламарана да измисля ако ли не оставам на тоя вариант

      Коментар


      • #33
        До: Защита на предния диференциал

        И така става, поне може да си покриеш всичко, което според теб има нужда.Обаче си е разправия-Купуване, взимане на размерите, разчертаване, рязане,огъване, пробиване...иначе по-добро от това няма.Но все пак тази ламарина е доста здрава и не е безбожно скъпа и тежка.Абе както си решиш

        Коментар


        • #34
          До: Защита на предния диференциал

          Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
          Когато ходих да си взимам моята ламарина ми казаха, че на Жигулата са 2 шини.Не знам как е и кой е прав, защото не съм барал такива машини, обаче вече видя как изглежда та няма да имаш проблеми.
          Петьо моята шина на Жигулито е абсолютно същата,като тези нашите на Нивите.Иначе е верно,че има и друг модел шина,но при леките ВАЗ-ове двата модела са взаимозаменяеми.Ето я шината-в момента нямам по-нагледна снимка:
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #35
            До: Защита на предния диференциал

            Този вариант с жигулската ламарина е добър. С рифелна тенекия ще събира много боклуци а и няма да пази кой знае колко допълнителни неща.
            Един въпрос имам. Моята нива имаше странични ламарини, които се закрепваха за тази която предпазва картера и отпред по бронята. като новобранец ги махнах и съм ги загубил. Полезни са, защото в карах в голяма кал и се набиха полуоските, че ги чистих след това.
            Знае ли някой откъде да се намерят такива ламарини.

            Коментар


            • #36
              До: Защита на предния диференциал

              Колега,тези ламарини се слагат само от задова,не мисля че ще ги намериш в който и да е магазин или представителство.Аз мога да попитам един приятел,който има магазин за лада нива,но съм сигорен че ги няма за продан.Единственият вариант е от нива на старо,относно въпросните ламарини това е много добро добълнение от руснаците.Спира достъпа на кал,сняг до двигателниа отсек а и увеличава възможноста за преминаване на по високо водно препятствие,също така си е и предпазител-на старата нива нямам такива ламарини,на една разходка един клон отскочи и право в шайбата на динамото и я направи на парчета.

              П.С:Ако искаш аз имам номера на един човек в Кюстендил,който има около 10-15броя ниви,пиши на лично

              Коментар


              • #37
                До: Защита на предния диференциал

                Тази ламарина от лада която е се пълни ужасно много с кал....едвали рифела ще е по зле.И миенето после е трудно иска някаква пръчка за да изкараш всичко.А въпросните странични ламарини...моите ги счупих.Държат се все още ама не мога и да ги заваря та ще видя как да ги хвана.

                Коментар


                • #38
                  До: Защита на предния диференциал

                  Бе така е, ама си представи да се напъха калта над рифела. Трябва да го махаш за да се изчисти. Така с маркуч със силна струя, с пръчка ще стане.
                  А тези ламарини може и да ги изрежа, ама ми трябва шаблон.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Защита на предния диференциал

                    От къде си?Ако си от пловдивско можеш да дойдеш някой път да си ги пречартаеш...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Защита на предния диференциал

                      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                      .Спира достъпа на кал,сняг до двигателниа отсек а и увеличава възможноста за преминаване на по високо водно препятствие
                      Не е така.За спиране калта спира, но най-вече си зависи от скороста с която минаваш през локвите.Когато карам нормално нямам проблеми, но реша ли да мина с повечко газ през накоя локва всичко става мазало.И категорично не ти увеличава възможноста да минаваш по-високо водно препятствие Може би най-съществения плюс е, че чистиш по-малко...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Защита на предния диференциал

                        От бургаско съм Мерси за поканата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Защита на предния диференциал

                          Едно нещо забелязах днес-от вибрациите ламарината се измества наляво (на снимката е в нормално положение, но можете да се ориентирате как се измества)



                          Така непокритата част става по-голяма.Трябва да се пробие отвор в ламарината дето пази картера, за да спре изместването.Утря ще действам

                          Коментар


                          • #43
                            От: Защита на предния диференциал

                            Бях по работа в Западния Балкан. Най-сетне успях да откъртя (само наполовина де) допълнителната защитна ламарина след картерната (голям зор беше). Скоро ще мога по-лесно да сменям маслата.
                            ПП. Предлагам безплатни консултации.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Защита на предния диференциал

                              За коя говориш?Таз ладовата дето я коментираме тук или заводската?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Защита на предния диференциал

                                И аз от предната седмица съм вече със защита на диференциала!!! Пробката малко стърчи отстрани, не знам защо, ама иначе изглежда добре. Притеснявам се обаче, че няма да ми пука вече как карам и ще има по лош краен ефект от колкото без нея

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X