Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ел. инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ел. инсталация

    Здравейте колеги нов съм във форума така че ме извинете ако има някъква грешка

    Тъй като съм фен на лада та вече съм собственик и на нива
    ПРОБЛЕМА
    Нивата общо взето си я купих на снимки така че сега се появиха и проблемите не ми светят стоповете като инсталацията до стоповете си е ок стоп мешинката си работи проверих го като подадох директен + и натисна педала и стоповете светват значи проблема е преди нея
    Втория проблем е фаровете имам къси но нямам дълги и като дръпна лостчето да премигна се чува чакане на реле но ладата се оказа с 3 релета едно зад бушоните и две хванати на кутията дето взима въздух за купето
    Очаквам помощ
    дали проблема може да идва от клемореда тои поне изглежда да е наред
    нивата е 94 год

  • #2
    До: Проблем с ел. инсталация

    Първото и най-лесно действие при проблем с тоците е проверка на бушоните с мултицет или смяна, и почистване на клеми и контакти със спрей. Случва се здрави на вид бушони да не пропускат ток.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с ел. инсталация

      Трапера е абсолютно прав всичко е бушонното табло, и при мен правише същите проблеми и едно много здраво почистване и нови бушони оправиха нещата.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с ел. инсталация

        бушоните ги проверих с мултицет здрави са а и се добавиха още неща запалка и клаксон няма
        а те май трябва да са на постоянен +

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с ел. инсталация

          Дългите светлини - бушони (ядох го този проблем вече в много различни вариации). Прегледай ги за изгорял. Обикновено не горят - размърдваш ги и се оправя...

          За стоповете - платката. Евтини са - 20 лева май беше нова заедно с крушките и куплонга... И този проблем го ядох

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с ел. инсталация

            Първоначално публикуван от bingoo Преглед на мнение
            бушоните ги проверих с мултицет здрави са а и се добавиха още неща запалка и клаксон няма
            Значи няма и стоп-светлини. На един бушон са, май заедно с аварийните.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с ел. инсталация

              На Лада Нива ел. инсталацията е направена просто и е достъпна за проверки и поправки/замени. Ако до сега не си се справил с проблема, по-добре помоли за помощ знаещ и можещ приятел - за да не направиш беля.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с ел. инсталация

                Проблема е решен просто захранването за стоп машинката идва он динамото и там кабела беше прекъснат а за фаровете се оказаха релета колата се оказа с три релета едно зад бушоните и две от пред в коша

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с ел. инсталация

                  Колеги тъй като съм нон стоп на работа неможах да попитам и за др. проблеми:
                  1. Двигателя работи нормално по звука се ориентирам че към 900-100-об. в мин. а стрелката на уреда оборотомера показва 200-250 оборота чул съм че се регулира уреда но как става
                  2. Километража не ми работи нито стрелката за скоростта нито отброява километрите отвих жилото от зад от уреда и ми направи впечатление че като хвана четвъртитата част на жилото си го въртя на ръка така ли трябва да бъде и къде е проблема
                  Нивата е от стария модел с разделените уреди 1.6 карб.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с ел. инсталация

                    Първоначално публикуван от bingoo Преглед на мнение
                    2. Километража не ми работи нито стрелката за скоростта нито отброява километрите отвих жилото от зад от уреда и ми направи впечатление че като хвана четвъртитата част на жилото си го въртя на ръка така ли трябва да бъде и къде е проблема
                    Нивата е от стария модел с разделените уреди 1.6 карб.
                    Жилото не трябва да се върти свободно, провери другия край дали е закачен, а може и да се е скъсало вече.
                    Land Rover Discovery II 3,9 V8
                    Лада Нива 21214 1,7i

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с ел. инсталация

                      така значи ще трябва да се сменя щото моето жило като хвана за четвъртитата част се върти свободно а от долу е закачено
                      Въпросите ми:
                      1. Изминатите километри пак от жилото ли се определят
                      2. Регулира ли се оборотомера

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с ел. инсталация

                        Първоначално публикуван от bingoo Преглед на мнение
                        така значи ще трябва да се сменя щото моето жило като хвана за четвъртитата част се върти свободно а от долу е закачено
                        Въпросите ми:
                        1. Изминатите километри пак от жилото ли се определят
                        2. Регулира ли се оборотомера
                        И скоростомера и километража се задвижват от въпросното жилко, за оборотомера не мога да ти помогна тук трябва по опитните да се включат.
                        Land Rover Discovery II 3,9 V8
                        Лада Нива 21214 1,7i

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с ел. инсталация

                          Оборотомерът се регулира, ама след яко разглобяване.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с ел. инсталация

                            с разгобяването няма проблем но рег. от винт ли става или се застопорява стрелката по някъкав начин

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с ел. инсталация

                              Колегие в събота оправих всичко с изкючение на оборотомера: смених жилото на килом., датчик за налягане на маслото и дат за температурата, музика и т.н.
                              И днес реших че е ден за офроуд да ама ядец
                              Нивата загря на около 100 градуса е стрелката си стои там няма сваляне та се наложи на две три места да поливам радиатора с вода та да охлажда, а като пипна радиатора не ми се струва да е 100гр. , къде е проблема
                              датчика
                              термостата
                              уреда на таблото

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X