Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ел. инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем с ел. инсталация

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Рядкост е при нива да има изправна запалка.
    Бе, нашата се ядва, ама чат, пат се губи..Всмисъл, когато сложа ФМ-трансмистера и вдигна над 2 500 оборота и взима да прекъсва тока.....Та и това трябва да оправям..

    Сега имам един въпрос, ако сложа Волтметърче и го вържа директно за акумулатора ще се изтощи ли???-Би трябвало да не се??-Защото е много играчка да го връзвам към контактния ключ..Пък в тоците не ме има много...
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с ел. инсталация

      Край на залозите. Не беше нито загубена маса, нито бушони, нито релета. Просто се оказа, че един от куплунгите на десния фар, в коша на мотора се е намокрил и задънил с кал, откъдето се е получил лош контакт. Освен това, или поради това, един от кабелите зад таблото с приборите, заедно с куплунга беше доста сериозно обгорял и след зачистване нещата се оправиха. Сега следва да отделя малко време и да си проверя и зачистя всички връзки. Благодаря на всички за помощта.

      Освен това се оказа, че в някакъв момент, някой е свързал фаровете директно, което е и причината да светят и след изваждане на контактния ключ. Следва да проследя и този проблем. Мисля също така да си направя фаровете да се пускат автоматично. Ако може дайте схема и насоки.

      П.П. Това да не работи запалката сигурно е най-тежката авария за руснаците, как не са я вързали директно за акумулатора се чудя.
      Александър

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с ел. инсталация

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Бе, нашата се ядва, ама чат, пат се губи..Всмисъл, когато сложа ФМ-трансмистера и вдигна над 2 500 оборота и взима да прекъсва тока.....Та и това трябва да оправям..

        Сега имам един въпрос, ако сложа Волтметърче и го вържа директно за акумулатора ще се изтощи ли???-Би трябвало да не се??-Защото е много играчка да го връзвам към контактния ключ..Пък в тоците не ме има много...
        Харесай си един от бушоните, на който се подава напрежение само при работещ двигател и вържи волтметъра след него. Дори и един волтметър може да направи пожар.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с ел. инсталация

          Освен това се оказа, че в някакъв момент, някой е свързал фаровете директно, което е и причината да светят и след изваждане на контактния ключ. Следва да проследя и този проблем. Мисля също така да си направя фаровете да се пускат автоматично. Ако може дайте схема и насоки

          При изваждане на ключа от контакта,задължително имаш фарове,габарити при натиснат бутон,това си е заводско изпълнение,не че не може да се промени,но ще е сериозна заигравка с тоците...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с ел. инсталация

            Никаква заигравка не е, мести се една жица, а заводски ги има и двата варианта - зависи за кой пазар е колата.

            Коментар


            • #81
              От: Проблем с ел. инсталация

              Сега ако кажеш и коя е жицата, цена няма да имаш. Между другото имах предвид следното изпълнение - палиш и се пускат фаровете след 5 секунди. Това как ще стане е по-интересното, предполагам реле с таймер, но как ще е свързването, за мен е тайна.
              Александър

              Коментар


              • #82
                От: Проблем с ел. инсталация

                През + от контактния ключ...
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем с ел. инсталация

                  Колеги, имам нужда от помощ. Преди време спря да свети задна скорост, а от скоро изчезнаха и стоповете.
                  Бушоните са здрави, размърдах ги всички един, по един за всеки случай. Извадих буксите от стоп машинката и с кабелче подадох директно/затворих веригата/, пак не светнаха.
                  Възможно ли е ако една от двете платки отзад на стоповете е прекъснала нещо, да не светят и двата стопа? Замасяванията в задните калници са си на мястото и изглеждат добре.
                  Намерих зад барчето един тънък черен кабел да стърчи прекъснат, излиза от сноп от 5бр черни кабелчета като него. А от часта която липсва от същия кабел, са останали залепени парченца от неговата изолация по другите кабели. Нивата има и някои други неработещи неща като 2ра скорост на вентилатора и усиления габарит/си мисля/, та може и от тях да е тоя стопения.
                  Помагайте с идеи, защото сервизите, където мога да отида днес бяха заети, а и нямам време от работа, кога да ги посетя.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с ел. инсталация

                    А крушките здрави ли са?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем с ел. инсталация

                      Гледах ги и двете крушки , жичките са им, здрави нямат опушено или окислено в основата.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с ел. инсталация

                        Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                        Гледах ги и двете крушки , жичките са им, здрави нямат опушено или окислено в основата.
                        То само с гледане, не винаги се вижда. С проба трябва.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем с ел. инсталация

                          Ако вече си проверил/сменил бушоните,
                          - опитай с нови крушки;
                          - ако не светят, подай с кабел към платката сигурна маса;
                          - ако не - тествай веригата (+) с мултицет;
                          - ако няма ток - провери ключетата за задна, стопове и ръчна;
                          - смени тази част от инсталацията с многожилен кабел - лесно е.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем с ел. инсталация

                            Това което не направих, защото нямах в момента, е теста с мултицет на гнездата на крушките и предимно назад по веригата на +. С нови крушки не съм пробвал. Иначе ключето /стоп машинката/ съм го изолирал като проблем, като затворих веригата директно с кабелите/обувките/ които влизат към него.
                            Крайния вариянт ще е бъде с частично подменена верига с друг кабел. Но ще трябва да е от край, до край, за да се изолира евентуалното прекъсване някъде по вече съществуващата верига, коетонай-вероятно е на трудно откриваемо място.
                            Ще има още занимавка, имам някои отправни точки, ще търся помоща и на специалист. Но все пак помоща на хора, които са минали по пътя е доста по-добра от който и да е "майстор"

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем с ел. инсталация

                              Задните фенери на Ладите от онова поколение са на платки, винаги са били проблем. Разхлабват се спойки, каталясват пружинните пластини на фасунките.
                              По-добре го подкарай с пробна лампа, не с мултицет.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем с ел. инсталация

                                Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                                Това което не направих, защото нямах в момента, е теста с мултицет на гнездата на крушките и предимно назад по веригата на +. С нови крушки не съм пробвал. Иначе ключето /стоп машинката/ съм го изолирал като проблем, като затворих веригата директно с кабелите/обувките/ които влизат към него.
                                Крайния вариянт ще е бъде с частично подменена верига с друг кабел. Но ще трябва да е от край, до край, за да се изолира евентуалното прекъсване някъде по вече съществуващата верига, коетонай-вероятно е на трудно откриваемо място.
                                Ще има още занимавка, имам някои отправни точки, ще търся помоща и на специалист. Но все пак помоща на хора, които са минали по пътя е доста по-добра от който и да е "майстор"
                                Някой "здрав" бушон е...... виж кой и го СМЕНИ. Другото - после.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X