Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

    Здравейте колеги ,
    мисля да си сложа газ на Тойотата-LJ 70 с мотор 22RE.Въпросът ми е ,кое е по-добре-обикновено газово или газов инжекцион и въобще дали е добре да се слага газ на този двигател.

  • #2
    До: toyota lj 70 -въпрос за газ

    Здравейте,

    Първо Тойотата ви не е LJ, а е RJ, щом е с 22RE. На LJ(дизел) трудно ще сложите газ.

    С карбураторния 22R нямам никакви проблеми на газ. Разход 10-15л.
    При кадърно сложено нормално газово, мисля че и при инжекционния модел няма да има проблеми.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      До: toyota rj 70 -въпрос за газ

      Ми оказа се, че при инжекционния 22R-E, обикновеното газово създава проблеми на дебитомера. Конкретно при този двигател, аз бих подходил към инжекцион.

      Коментар


      • #4
        До: toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

        Моята е с инжекционния 22R-E и с обикновен АГУ. Вече 7000 км. без проблеми. Разход 14-15л. с 31-ци.

        Коментар


        • #5
          До: toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

          Газовият инжекцион е по-добрият вариант,още повече,че сега ги има на по-ниски цени.Даваш 500 лв повече ,в сравнение с обикновенната АГУ,но имаш по-ниськ разход и по-пьргав мотор.
          А иначе имах Тоиота с инжекционния 22R-E и с обикновен АГУ и за година експлоатация не ми е сьздавала никакьв проблем(разход около 16 ).Доколкото знам ,човека,които я купи,вече 3-та година я кара сьс сьщата(обикновенна)АГУ и няма проблеми.

          Коментар


          • #6
            До: toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

            Първоначално публикуван от zodiak Преглед на мнение
            Доколкото знам ,човека,които я купи,вече 3-та година я кара сьс сьщата(обикновенна)АГУ и няма проблеми.
            Наистина не съм имал проблеми.Колата си върви перфектно.Единствено смених една кутийка по електрониката на газовата уредба, че се беше напълнила с вода.
            Иначе разхода е общо взето 15 л. извънградско и 20 л. в града (на газ).

            Коментар


            • #7
              До: toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

              Колеги имам нужда от малко помощ ,някой който кара с двигател 22R на газ да направи снимка на плочката на газовото ,или как е газифицирана колата защото си мисля ,че моята плочка не е много подходяща .

              Коментар


              • #8
                До: toyota lj 70 -въпрос за газ

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Здравейте,

                Първо Тойотата ви не е LJ, а е RJ, щом е с 22RE. На LJ(дизел) трудно ще сложите газ.

                С карбураторния 22R нямам никакви проблеми на газ. Разход 10-15л.
                При кадърно сложено нормално газово, мисля че и при инжекционния модел няма да има проблеми.
                Здравейте,
                Моята Тойота RJ70 е с карбураторният 22R на газ. Като я карам по инерция на свободна държи 2100 оборота, като спра падат на 1000. Немога да разбера каква е причината да си увеличава оборотите при това положение. Моля, ако някой може да ми каже нормално ли е и ако не е какво да направя.
                Разход на газ немога да засека с голяма точност. В гората на бавни и бързи отива на 25 л./100 км., а в града пада, но трудно под 20 л./100 км. Свалял съм я на 16 л./ 100 км, но само два пъти. Като я купувах ми казаха, че гори 10-15 л., но реално немога да го потвърдя. Мисля си, че причината е в тези обороти.
                Последно редактирано от Yaro; 07-04-10, 11:09.

                Коментар


                • #9
                  До: toyota lj 70 -въпрос за газ

                  Първоначално публикуван от Grigor Ganchev Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Моята Тойота RJ70 е с карбураторният 22R на газ. Като я карам по инерция на свободна държи 2100 оборота, като спра падат на 1000. Немога да разбера каква е причината да си увеличава оборотите при това положение. Моля, ако някой може да ми каже нормално ли е и ако не е какво да направя.
                  Разход на газ немога да засека с голяма точност. В гората на бавни и бързи отива на 25 л./100 км., а в града пада, но трудно под 20 л./100 км. Свалял съм я на 16 л./ 100 км, но само два пъти. Като я купувах ми казаха, че гори 10-15 л., но реално немога да го потвърдя. Мисля си, че причината е в тези обороти.
                  Не е нормално да държи такива обороти. Само да газ ли ги прави тези обороти или и на бензин?

                  За разхода да ти кажа нормален е. 10-15 гори извънградско, като 13 си с нормално каране. 20 градско е и при мен. Сега съм намислил един тунинг на газта(махам плочката и разпробивам карбуратора) и ако има положителен резултат ще кажа.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    До: toyota RJ70, 22R-E - обикновен АГУ или газов инжекцион?

                    Искам да благодаря на всички за мненията.В крайна сметка се спрях на газов инжекцион. По-късно може да споделя впечатления

                    Коментар


                    • #11
                      До: toyota lj 70 -въпрос за газ

                      Първоначално публикуван от Grigor Ganchev Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      Моята Тойота RJ70 е с карбураторният 22R на газ. Като я карам по инерция на свободна държи 2100 оборота, като спра падат на 1000. Немога да разбера каква е причината да си увеличава оборотите при това положение. Моля, ако някой може да ми каже нормално ли е и ако не е какво да направя.
                      Разход на газ немога да засека с голяма точност. В гората на бавни и бързи отива на 25 л./100 км., а в града пада, но трудно под 20 л./100 км. Свалял съм я на 16 л./ 100 км, но само два пъти. Като я купувах ми казаха, че гори 10-15 л., но реално немога да го потвърдя. Мисля си, че причината е в тези обороти.
                      Колега,при мен също е така няма нищо притеснително. Причината да държи по високи обороти когато е по инерция е насрещната струя въздух която създава някакво налягане в всмукателната система на двигателя.Можеш да решиш проблема като завъртиш въздуховода да не сочи напред ,а някаде настрани.

                      Коментар


                      • #12
                        До: toyota lj 70 -въпрос за газ

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Не е нормално да държи такива обороти. Само да газ ли ги прави тези обороти или и на бензин?

                        За разхода да ти кажа нормален е. 10-15 гори извънградско, като 13 си с нормално каране. 20 градско е и при мен. Сега съм намислил един тунинг на газта(махам плочката и разпробивам карбуратора) и ако има положителен резултат ще кажа.

                        Благодаря ви. Проблема с оборотите го реших в Тойота. Венци, оказа се, че съм имал запушен вакум и клапата на карбуратора не работела добре, даже изобщо. Сега върви значително по-добре, бих казал нищо общо, аз досега съм карал без втората част на газта.
                        Газовата ми е без плочка, директно през въдушния филтър, но ми казаха, че това не е проблем. Сега ще засека разхода и ще ви кажа как е.

                        На мен ми е малко трудно да свикна с карбураторния 22R. Не знам максималната мощност на колко оборота е, струва ми се, че под 2300 оборота няма мощност, а като натисна лесно превърта.
                        Последно редактирано от Yaro; 10-05-10, 09:55. Причина: Латиница.

                        Коментар


                        • #13
                          До: toyota lj 70 -въпрос за газ

                          Първоначално публикуван от Grigor Ganchev Преглед на мнение
                          Благодаря ви. Проблема с оборотите го реших в Тойота. Венци, оказа се, че съм имал запушен вакум и клапата на карбуратора не работела добре, даже изобщо. Сега върви значително по-добре, бих казал нищо общо, аз досега съм карал без втората част на газта.
                          Газовата ми е без плочка, директно през въдушния филтър, но ми казаха, че това не е проблем. Сега ще засека разхода и ще ви кажа как е.

                          На мен ми е малко трудно да свикна с карбураторния 22R. Не знам максималната мощност на колко оборота е, струва ми се, че под 2300 оборота няма мощност, а като натисна лесно превърта.
                          Колега можеш ли да направиш една две снимки как е газифициран твоя двигател.Защото при мен в ниските обороти има мощност а при високите имам чувството ,че не и достига гориво. Мисля да променя начина по който е газифицирана и търся варианти. Аз също си мислех да пробия въздуховода ,но не знаех къде точно.Затова ще съм ти много благодарен ако качиш една две снимки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: toyota lj 70 -въпрос за газ

                            Вече 2000км с газов инжекцион на Тойота RJ 22RE, разход 33л за 170-180км само градско, никакви проблеми освен едно зареждане на газ от бензиностанция Петрол (колата прехъркваше и ми даде малко по-голям разход).

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: toyota lj 70 -въпрос за газ

                              Аз лично мисля че карбораторен мотор не може да се направи с газов инжекцион.Инжекциона работи с комп. и на този комп. се записват милисекундите на работа на мотора на бензин.Тоест от компа. на колата се тегли информация при какви стойности работи на бензин и се записват на компа на Г.И. и така. дано сте ме разбрали.
                              OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                              www.offroadprimorsko.com
                              0899883765

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X