Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

    А бензиновия мотор си е на Ровър- хондите са само при ровер 600 и старите ровер 400
    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

    Коментар


    • #32
      Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

      Значи 2-л на Ровер ще баде,Наистина разхода е много малак,дават му 7,7л/100км.!Това е направо нищо..!Много благодаря за отговорите.!Доста се ровя в нета,понеже не сам БГ и ще си взема Фрееландера от Германия и не мога да видя Фрееландер с теглич..!Дали е вазможно в БГ да ми го сложат както трябва?
      Мисля че едно от мненията за покупка беше от теб Нинджа..!
      Там даваш савети какво да се гледа..!Има ли нещо по особенно за 5вртаните, дизели от 98,99 година? И дали някои знае какво се плащта като си вкарваш автомобил под 10 год?
      Последно редактирано от Lazar; 29-12-07, 15:30.

      Коментар


      • #33
        Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

        Първоначално публикуван от fagorta Преглед на мнение
        Значи 2-л на Ровер ще баде,Наистина разхода е много малак,дават му 7,7л/100км.!Това е направо нищо..!Много благодаря за отговорите.!Доста се ровя в нета,понеже не сам БГ и ще си взема Фрееландера от Германия и не мога да видя Фрееландер с теглич..!Дали е вазможно в БГ да ми го сложат както трябва..???????
        Мисля че едно от мненията за покупка беше от теб Нинджа..!
        Там даваш савети какво да се гледа..!Има ли нещо по особенно за 5вртаните, дизели от 98,99 година..????????И дали някои знае какво се плащта като си вкарваш автомобил под 10 год..????????????????
        Братле, нали се сещаш че щом няма такъв с теглич това не е случайно?
        Те там не пасат трева, все някой би го направил ако имаше смисъл...Това е като Полско Фиатче с теглич... става ама само заради идеята...иначе не върши работа... Ето, моят паркетник е с фабрично направен теглич в задната броня - щот става
        Ето обърни внимание на мястото под задния номер - само завивам топката и дърпам... Така че ако ще се визиш само си мисли за Фрийлендър, но за каравана даже не си го и помисляй - взимай нещо сериозно, със задно/4Х4 и с рама. И с сериозен двигател.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #34
          Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

          няма такова нещо!
          на моята "модифицирана лека кола с предно" й дават да тегли ремарке да 2000кг - това си е доста сериозна каравана...

          повечето джипове имат теглич фабрично, защото много от купувачите го искат, а и на автомобил с рама се слага много лесно...

          гарантирам, че с фрийлендър или друг подобен СУВ няма проблеми да теглиш 5-6метрова каравана...

          според мен дизела тд4 е най-подходящ...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

            Дима,моя имаше.Фабрично...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #36
              Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Дима,моя имаше.Фабрично...
              Да, за колесар за джет от най-малките
              Пробвайте пък ще видите. Кой от вас е теглил каравана да попитам? Особенно по-големичка.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #37
                Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                Абе той Фрилендъра може да дърпа сигурно и повече от 2тона , ма примерно кола, закачена на въже. Един съсед се опитваше да тегли каравана ( от тези малките ) с Нива. И много бързо се отказа. Просто каза - това не мож го накараш да седи в пътя. Просто за да дърпаш нещо по-голямо с твърда връзка, си трябва дърпащото МПС да е по-тежичко.
                RB Patrol Team

                Коментар


                • #38
                  Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                  Добре де Дима,моята е със много скромен мотор а пък е със фабричен теглич и инсталация и тегли 3,5 тона,а мощността е малко над на фрилендър.Имам и едно бме със мотор 90 коня и той е с теглич.За да съм коректен трябва да кажа че не съм теглил каравана.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                    с рено меган съм теглил... вървеше си перфектно - 140кмч без проблем...
                    Щом си могъл да развиеш толкова значи пътя е бил хубав. Пробвай през Петрохан например
                    Ние ще дойдем да те изтеглим като изгори съединителя или от дерето дето те е хвърлило ремаркето, все едното от двете ще стане... А, може и да позагрее също
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                      Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                      Абе той Фрилендъра може да дърпа сигурно и повече от 2тона , ма примерно кола, закачена на въже. Един съсед се опитваше да тегли каравана ( от тези малките ) с Нива...
                      Че Фрийлендъра си е SUV и не е нито сериозен джип, нито масивен такъв, факт, ама все пак (единствен от Ленд Ровър) е разработван (шасито по-специално) от Magna Steyr, така, че би трябвало да е по-надежден (като рамна кола) от Нивата, в този случай.

                      Не съм теглил каравана в живота си, но съм теглил моя аварирал Дифендър (2075кг.) с моя Голф 2, 1.8 моно, без теглич от Клисура до София (през Гълъбец). Да, и в следващите 35.000км. не съм сменял съединител на Голфа. И да, в случая не говорим за скорости и говорим за разстояние от 100-тина км., а не Франкфурт - Слънчев Бряг (например ). А и съм виждал поне няколко пъти Фрийлендъри на чужденци по БГ къмпингите с големи каравани.

                      Иначе, аз също бих заложил на дизела, освен ако не говорим за бензиновия V6..

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                        Първоначално публикуван от fagorta Преглед на мнение
                        Значи 2-л на Ровер ще баде,Наистина разхода е много малак,дават му 7,7л/100км.!Това е направо нищо..!Много благодаря за отговорите.!Доста се ровя в нета,понеже не сам БГ и ще си взема Фрееландера от Германия и не мога да видя Фрееландер с теглич..!Дали е вазможно в БГ да ми го сложат както трябва..???????
                        Мисля че едно от мненията за покупка беше от теб Нинджа..!
                        Там даваш савети какво да се гледа..!Има ли нещо по особенно за 5вртаните, дизели от 98,99 година..????????И дали някои знае какво се плащта като си вкарваш автомобил под 10 год..????????????????
                        Аз имам Фрилендър 2000 дизел, и да ти кажа харчи 12-13/100 и съединителя специално на моя е много лабилен
                        според мен това не е удачната кола за дърпане на каравана (това си е мое мнение)
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                          Чакайте бре,колко пъти в годината човек си дърпа караваната.веднъж до морето и обратно и веднъж до планината и обратно.айде и още един два пъти.еми тва са 2000км дърпане в годината.няма да ходи на работа с каравана.
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                            Евала..!Свалям ви шапка на всички..!Такава компетентност не сам си и предствял че има..!Благодаря ви на Всички..!
                            Започнах да се замислям за Фрееландера,почнах да разглеждам и другите ЛР..!Свалих и няколко филмчета и ще се позамисля сериозно относно Джипката която искам да имам..!Пожелажам на Всички приятна ВЕЧЕР.!Аз отивам на Работа
                            Добри сте..!

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                              Щом си могъл да развиеш толкова значи пътя е бил хубав. Пробвай през Петрохан например
                              Ние ще дойдем да те изтеглим като изгори съединителя или от дерето дето те е хвърлило ремаркето, все едното от двете ще стане... А, може и да позагрее също

                              естествено, че на завои, голям баир и др с лека кола се тегли по-трудно отколкото с джип като твоя... дали защото колата беше в изправност, но никога не е правила и опит да загрее за разлика от тЛК-то, който винаги вдигаше Т на баир...
                              но каравана не се кара всеки ден, а се мести 2-3 пъти в годината...

                              по черен път така или иначе с голяма каравана е трудно - джипът ще мине, но караваната ще пострада...

                              по къмпингите си имат с какво да ги наместват /обикновено стар трактор/
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                Моля за съвет преди покупка на FreeLander

                                Здравейте,

                                моля за съвет при оглед на Land Rover FreeLander 2.0 Di в Плевен.

                                Мисля да я водя на оглед в Мото-Пфое в града, но нямам идея как са там пичовете, доста се изписа за компетентността в официалните сервизи.

                                Също така ако имате идея какво да гледам, което е специфично за модела (аз имам някои идеи, но може да съм пропуснал нещо).

                                Знаете ли дали има начин да се разберат реалните километри (например да е записано някъде в компютъра, където не може да се променя, т.к. не съм убеден в това дето ще го пише на километража).

                                Предварително ви благодаря.

                                П.П.: Настало е време и аз да се обзаведа, така че стискайте палци да попадна на нещо свястно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X