Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ходех когато имах възможност, настроение за това, време и автомобил. Преди десетина дни си продадох Гранда и сега съм пешеходец. Пък и като гледам какво съм си наумил да си купя ще отсвиря разходките като мероприятия...
    А за гумите питай някой друг, тук има по-големи специалисти от мен по Фрийлендърите, моя опит с тях е бил колокото да покажа на собственика силните и слаби страни...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      Никои не е застрахован. Дори и да те дърпаме удоволствието ще е наше. Никои няма да те обвини за това. Задължително обаче трябва да имаш здраво въже на което можеш да разчиташ

      Коментар


      • #18
        Даде не можеш да тръгнеш на поход и да нямаш нищо под ръка .

        Коментар


        • #19
          Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

          Здравейте,

          планирам да закупя скоро (колко е разтегливо това, не е истина ) FreeLander. Харесал съм такъв с 5 врати, около 1999-2001 г. и двг. 1.8i или 2.0D.

          Смятам, че съм изчел всичко изписано за FreeLander във форума (само новия, до стария нямам достъп), но ми се ще още малко информация от хора, които са притежавали такъв или имат персонални впечатления:

          1) Какви са ви впечатленията от модела - комфорт, возия, поддръжка, разход? Особености (в няколко форума прочетох, че двигателя бил доста шумен)?
          2) Често ли създава проблеми? Търся автомобил, който не изисква постоянни ремонти (пък били те и дребни) както се пише тук за УАЗ и Лада (с уважение към собствениците на такива, просто не съм фен на ремонтите ).
          3) Има ли части за нея и как са цените им? От някои постове във форума оставам с впечатление, че май са непосилно високи и особено трудни за намиране (надеждата ми е, че това се е променило с времето).
          4) Какво да се гледа по автомобила при покупка? Знам, че на всеки модел има специфични слабости, кои са на този?

          И по въпроса със самата покупка:
          1) Имате ли съображения за това дали да се вкара кола отвън (например от Германия) или да се купи от тук? Аз лично имам няколко +/- и за двете, но ми се ще да чуя и други мнения.
          2) Ако реша да е внос, можете ли да препоръчате човек, който вкарва и би могъл да ми помогне в това?

          Предварително ви благодаря и ви пожелавам лек и безавариен път на всички, пък дай боже да си купя такъв ще се радвам да се видим на разходките (пък макар и с по-висок лек автомобил , както пише на няколко места във форума).

          Коментар


          • #20
            Re: Land Rover Freelander - отзиви, съвети при покупка?

            Има изписано доста по темата и на практика е един безкарен...спор .Става или не,джипка ли е или кола,СУВ и т.н. Моето мнение(на база личен опит),е че става. Доста проходима колица(минутка за реклама ).Ако те интересува един такъв дизелен Фрийлендър,мой приятел продава.Има си даже и ДВД.В перфектно състояние.Пиши на ЛС.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              Re: Land Rover Freelander - отзиви, съвети при покупка?

              Ъъъъ, понеже никой друг не сподели мнение (голямо благодаря на Соти за неговото) в момента ровя усилено за FreeLander и бих желал да предупредя всички потенциални купувачи на такъв, че 1.8 мотора е бомба със закъснител. За повече инфо: http://www.freelanderheadgasket.co.uk/default.htm

              Продължавам да търся информация и се надявам, че никой няма да направи грешката да купи машина с такъв мотор.

              Може би при дизелите да няма такива проблеми

              Коментар


              • #22
                Re: Land Rover Freelander - отзиви, съвети при покупка?

                Може би при дизелите да няма такива проблеми [/QUOTE]

                Да ама не.

                Коментар


                • #23
                  Re: Land Rover Freelander - отзиви, съвети при покупка?

                  Първоначално публикуван от nikidd
                  3) Има ли части за нея и как са цените им? От някои постове във форума оставам с впечатление, че май са непосилно високи и особено трудни за намиране (надеждата ми е, че това се е променило с времето).

                  има части,а цените не са особено високи(още повече непосилни).
                  намират се изключително лесно,поне в софия.просто ги купуваш от официалните магазини.те пък за щастие за разлика от други марки са изключително добре заредени,както и с бърза система за доставка.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Land Rover Freelander - отзиви, съвети при покупка?

                    Ми 1.8 не е чак толкова зле, просто трябва да се наглежда дали антифриза не си е заминал, иначе проблема с главата е почти решен с новия модел гарнитури-имат разлика със старите, били оправили слабостите им.
                    Като динамика 1.8 не е зле, но дизела по-кефи. Дизела позволява и чипосване (140 кс), рядко има проблем с прегряване (спомням си само 1-2), мотора (тд4) няма проблем с течове, но страда от кофти нафта- дюзи и помпи, а има такива със карти на реномирана бензиностанция и пак се попрецакват и налагат смяна, модулатор на турбото чат пат дава фира (около 150лв, може да е поевтинял-като сменям цени не гледам често), дебитомер (първите нещо им куцаха) (300-500лв) ама май са решили проблема, жило на стъклото на 5-тата врата, активатори на вратите, чат-пат маркучи по турбото.
                    А за това от къде да си го купиш- аз бих предпочел да е продаден навремето чистак бърсак в БГ, защото ако е поддържан както трябва, то като ида в Дару и МП мога да разбера кое кога как е направено. А и в БГ се обслужват на 10к, за разлика от тези от ЕС дето им сменят маслото на мотора на 20к, скоростите на 120-160к а на задния диференцял никога. Така че в бг има доста читави, друг е въпроса дали се продават, щото тез с мераклииските фрилендри си ги карат и си сфиркат. Такъв е фрилендъра на американското посолство- да им е жив и здрав им пожелавам (шофера е нашенец).
                    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                    Коментар


                    • #25
                      Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                      Здравете..!Регистрирах се преди няколко дена и сам очарован от този форум..!
                      Доста време тарсех,и сам много щастлив от факта че ви има..!
                      Много харесвам СУВ-та,но чак сега имам вазможност да си купя..!И сам си харесал Фрееландер.!
                      Но понеже сам вече семеен ми трябва кола и за тази цел..!(сори доста се разсеях)
                      Решил сам за в бадеще да имам и каравана,затова ми трябва савет за мотора..!Бензин или Дизел?И Вашето мнение дали става за тази цел..!
                      Благодаря ви предварително..!

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                        За дърпане на караваната ли?Става.
                        Аз съм имал дизелен Фрийлендър-сравнително пъргав и икономичен е.Но не завива.Крайно неповратлив е.Иначе за СУВ е доооста проходим.Има си тракшън и система за спускане...благинка.Бензинов не съм карал.Знам,че мотора е Хонда...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                          Първоначално публикуван от fagorta Преглед на мнение
                          Здравете..!Регистрирах се преди няколко дена и сам очарован от този форум..!
                          Доста време тарсех,и сам много щастлив от факта че ви има..!
                          Много харесвам СУВ-та,но чак сега имам вазможност да си купя..!И сам си харесал Фрееландер.!
                          Но понеже сам вече семеен ми трябва кола и за тази цел..!(сори доста се разсеях)
                          Решил сам за в бадеще да имам и каравана,затова ми трябва савет за мотора..!Бензин или Дизел?И Вашето мнение дали става за тази цел..!
                          Благодаря ви предварително..!
                          За дърпане на каравана (ако е някава от средна нагоре) ти трябва стабилна кола с сериозен двигател и стабилан заден мост а не модифицирана кола с предно... ИМХО
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #28


                            Много сам благодарен за отзивчивоста..!Понеже сам начинаещ,кои от двата дизела е по добар,2.или тд4.?

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                              прочетох някаде из хорума че има два дизела:единия на Ровер,а другиа на БМВ..!Затова и искам да знам..!За караваната мисля да от средна на горе...!Някои знае ли дали има проблем за слагане на теглич..?

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

                                Първия е на РОУВЪР,втория,td4,е на БМВ.Ти как мислиш...
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X