Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Freelander

    Първоначално публикуван от polmax Преглед на мнение


    5.Колата я купувам с идеята да си ходя до вилата и да ходя на работа с нея(из града).Ще ми върши ли работа

    За това със сигурност е подходящ, но прегледай добре- раздатка, виско лагера, уплътнението на багажника пуска понякога вода. Провери го .
    При мен това беше зле. Иначе не гори много.
    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

    Коментар


    • #77
      До: Freelander

      За сервиз зависи в кой град си. За София - евентуално Дарукар или Леви. Цената ми се струва доста добра за 2000 г. макар и къса база. Огледай внимателно От Франция има ли си сервизна клнижка?
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #78
        До: Freelander

        Книжка си има да,просто(според мен)гумите са за смяна и за това цената е по - ниска.колко би ми струвало да ми я прегледат напълно в тези сервизи?

        ПП.От Сфия съм да

        Коментар


        • #79
          До: Freelander

          Здравей,
          В Дару през април беше около 50лв. Трябва обаче да не отидеш в края на работния ден, защото ще те претупат. При мен пропуснаха изтървал болт на кормилното каре. Колко карах така и как не се пречуках - добър е Господ! Виси им на главите, питай ги и си записвай.
          За Мото-Пфое съм чувал, че подобен преглед е безплатен но не съм съвсем сигурен. Питай Асен - Дезки.

          Коментар


          • #80
            До: Freelander

            Polmax, пишат кофти неща за този двигател. Цилиндровите втулки потъвали в блока и други страхотии. Надявам се, че си добре с английския. Давам линк към един сайт, където подробно пишат за проблемите на този двигател:
            http://home.austarnet.com.au/edwards...derheadgasket/
            и още за гарнитурата на главата:
            http://www.freelanderheadgasket.co.uk/

            Аз също се оглеждах за този модел, но вкрайна сметка изневерих на марката и купих Рено Сеник RX4 по същите съображения, които е посочил Заарин. Все пак хубавеца от аватара си го запазих
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #81
              До: Freelander

              Всички Фрилендри бензин са К-серия. Англииски са, имаха проблем с гарнитурите на главите, но от 1.5г ЛР пуснаха нов модел гарнитура, с която заспиват нещата - но тя не се продава навсякъде- струва 180 лв.
              Преглед като - оглед на ходова част, спирачки, проврка за течове, светлини, функции на ел обурудването в МП е безплатен - прави се в приемната, в присъствието на клиента и за установените нередности се съставя чеклиста.
              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

              Коментар


              • #82
                До: Freelander

                Някакъв начин да разбера дали предния собственик е сменил гарнитурата?

                Коментар


                • #83
                  До: Freelander

                  Първоначално публикуван от polmax Преглед на мнение
                  Някакъв начин да разбера дали предния собственик е сменил гарнитурата?
                  Сервизната книжка... евентуално.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #84
                    До: Freelander

                    Polmax, здравей и извинявай, че се включвам толкова късно. Така значи, аз карам 1.8 къса база. Да ти разясня. На повечето им свършва гарнитурата на около 60000км. осхте гаранционни. Следователно не се знае дали са я сменили с хубавата или отново със стария Ровърски модел. Принципно проблема не е само при Фрилендърите, но и при Ровърите. За смяна на една такав агарнитура отиват около 400-500лв. с болтовете обаче, те са задължителни. Аз лично нямам до сега проблеми, а и доколкото проверих осхте ж Германия, гарнитурата е сменена веднъж. Нямаш грешка иначе в избора, но те съветвам да сложиш газов инжекцион. Аз съм с такъж на ФОБУС гас и съм много доволен, макар, че бях опитното зайче в случая. За пръв път слагаха такъв инжекцион на к-серия и доста ги поозори, но накрая си нагласиха софтуера и всичко сега е 6. Гори информациоонно 13 газ градско и 9-10 извънградско. Внимаваи със съединителя. Аз не го огледах хубаво тогава и ми с еналожи преди 2 месеца да го сменям. Но сложих хубав на Локхаид ако не греша и сега всичко е перфектно.
                    Другото, което искам да ти спомена. Тъи като сега ще го продавам, защото ще змаинавам към Англия за доста време, мога да ти направя предложение за моя, макр и по-рано от предвидената з амен продажба.
                    Ако имаш интерес пиши ми в лични съобщения, а аз ти гарантирам, че колата е в перфектно техническо състояние.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Freelander

                      Карах такъв джип 3 години, 1,8 - 16V /1999 год/. Купих го от Германия в края на 2004 година на 116000 км и го продадох края на 2007 година на 150000 км. Карал съм го 70% по асфалт и 30% по черни пътища предимно за риболов пълен обикновено с 4 човека и багаж.
                      За асфалтов път /моя беше мек таван/ е малко шумен иначе е прилично комфортен. Недостатък за града е сравнително малката му маневреност, доста трудно завива. Разхода на бензин според мен няма как да падне под 10/100 извънградско и 14-15 градско. Извън пътя без извращения съм минавал през 70-80 см вода /като е по дълго във висока вода намалява силата на светлините и осветлението в купето/ качвал съм от място около 45 градуса наклон, около 20-25 метра по черен път с коловози. За престоят му при мен ходовата част остана напълно здрава. Никъде нямаше ръжди. За гарнитурата съм имал може би късмет - без проблеми. Разходът на масло около 1,5 литра на 10 000 км.
                      Ремонти за три години: смяна на механизма на задното стъкло - около 700/800 лева в МОТО-ПФОЕ /скъсано жило/ и смяна на жилото на ръчната спирачка към дясното колело. Като включвах на задна при по-голямо натоварване миришеше на феродо /само на задна/. Иначе съм теглил закъсала ЛАДА НИВА във вода и коли на двама трима приятели и така и не съм отварял съединителя за проверка.
                      Ако колата е хубава това за което я вземаш е напълно във възможностите и.
                      Без да се обиди някой не избирай Рено Сценик rx4 пред фрилендъра.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Freelander

                        А защо непремено трябва да е Фрийлендър? ЛР имат и други модели.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Freelander

                          Първоначално публикуван от eliogo Преглед на мнение
                          Без да се обиди някой не избирай Рено Сценик rx4 пред фрилендъра.
                          В този подфорум такъв няма.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Freelander

                            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                            А защо непремено трябва да е Фрийлендър? ЛР имат и други модели.
                            Сектант си ти,Вельо...Да го зарибим на тема Диско,а
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #89
                              До: Freelander

                              о това дискавъри ми се вижда голяма пръчка....
                              Както и да е вече го капарирах и сега всичко е въпрос на касмет..

                              Коментар


                              • #90
                                До: Freelander

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Сектант си ти,Вельо...Да го зарибим на тема Диско,а
                                " Свидетели на Марката и Модела "!
                                Пътищата се проправят, духът укрепва! Чудеса и знамения!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X