Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Съвети за Фреелендер!

    Първоначално публикуван от Rupart Преглед на мнение
    Пак казвам доста зле съм запознат с темата джипове и затова всякакво инфо ще ми е от голяма полза!Ще прегледам основно пак форума за теми относо Дисковери!Доста ми харесва форума и доста време отделям да го разглеждам!
    Не съм запознат със системата за 4х4 на ленд ровер но който и джип да харесаш важното е преди покупката да му тестваш всички режими на движение бързи бавни предн мост заден мост и то в по екстремни условия и да внимаваш за странни шумове или други съмнителни признаци. Само с каране по асвалта няма да можеш да разбереш дали всичко му е ОК.

    Коментар


    • #62
      До: Съвети за Фреелендер!

      Kолега Rupart, виж това: http://test-drive.automedia.bg/view/2858.html
      Последно редактирано от Lazar; 29-12-07, 15:35.

      Коментар


      • #63
        До: Съвети за Фреелендер!

        И на мен дизаина ми харесва по-вече, затова се хвърлих на него отначало!Но без да се сърдят притежателита на Фреелендер машинките им са доста кекави!!Отначало и на мен не ми харесваше много ДИскаварито, но след като се качих в едно (мисля, че беше 1999 или 2000г. ще излъжа) доста ми хареса!На снимките в mobile-то ми се струваше дърво , но на жива е съвсем друго!Ще прегледам по основно форума за Диско и ще по-търся по обяви напред-назад!Обаче ще гледам възможно по-мови модели да са, защото на по-мовите доста ми допада интериора!Дали имат повече дефекти новите от старите?Смисъл електроника и пр.?

        Коментар


        • #64
          До: Съвети за Фреелендер!

          Първоначално публикуван от Rupart Преглед на мнение
          ...Дали имат повече дефекти новите от старите?Смисъл електроника и пр.?
          Колкото по-сложно, толкова по-ненадеждно. Какъв е смисъла от интериора ако се бъгне компа и трябва да пътуваш с адския транспорт...или с такси?

          Нарочно си купих стар модел, защото няма електроника.

          Коментар


          • #65
            До: Съвети за Фреелендер!

            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            Колкото по-сложно, толкова по-ненадеждно. Какъв е смисъла от интериора ако се бъгне компа и трябва да пътуваш с адския транспорт...или с такси?

            Нарочно си купих стар модел, защото няма електроника.

            Дамм и аз си мислех така...!!Обаче....по-новото е по-хубаво на вънщен видАма е и по-скъпо и по-трудно за подръжка и всичко ПО!!!!!Днес ще ходя да гледам едно Дискавари да видим какво ще излезе!!!

            Коментар


            • #66
              До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

              Въпрос на късмет и съвестна сервизна поддръжка.
              В моя случай износен и разкъсан входящ маркуч на турбото доведе до непоправима повреда в последното и надиране на 1-ви цилиндър. Оттам ново турбо и така и така - основен ремонт на двигател - поне вече знам какво карам В момента колата се усеща чувствително по-мощна, надявам се това да не доведе до подлагане на останалите компоненти на неприемливо по-голямо натоварване.Бих се радвал да прочета мнения по въпроса с основните ремонти на двигателите на Freelander.
              p.s. диселовият вариантот 1998 г. на Honda ли е последно?
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #67
                До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                На Роувър е. 99г. дизел 2.0
                Аз имам такъв.
                На хонда май е бензинов.
                [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                Коментар


                • #68
                  До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Въпрос на късмет и съвестна сервизна поддръжка.
                  В моя случай износен и разкъсан входящ маркуч на турбото доведе до непоправима повреда в последното и надиране на 1-ви цилиндър. Оттам ново турбо и така и така - основен ремонт на двигател - поне вече знам какво карам В момента колата се усеща чувствително по-мощна, надявам се това да не доведе до подлагане на останалите компоненти на неприемливо по-голямо натоварване.Бих се радвал да прочета мнения по въпроса с основните ремонти на двигателите на Freelander.
                  p.s. диселовият вариантот 1998 г. на Honda ли е последно?
                  honda правят дизели от 3-4 години

                  Иначе както ти казаха колегите, ако ще даваш 15-20к лева за Фрилендър, по-добре събери още някои лев и взимай един Гранд 3,1 TD примерно

                  Коментар


                  • #69
                    До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                    Малко не ми се иска да се исказвам щтото карам Дефендер и обичам ЛР-те.Да, но това което виждам тук при нас(Малта което е кажи речи UK) вкараха последните месеци сумата му и фриландари и ги продават на смешни цени,което ме кара да си мисля че има нешто гнило,а и никои не ги копува-защто незнам но си мисля че трябва да се внимава,маи иам за щто
                    Емил-00356 99872043-Малта
                    Defender-90

                    Коментар


                    • #70
                      Freelander

                      Здравейте!Поздравявам ви за ценния форум.

                      а сега към въпроса.Тези дни оглеждах един Фрийлендър,мисля утре да го капарирам.Изчетох всичко написано из форума за машинката,но някой неща не ми се изясниха.

                      1.Какво означава К серия?По какво мога да разбера дали автомобила който ще купувам е К серия
                      2.Двигателя е 1,8и.На него пише Ленд Ровър,но някой каза,че бил Хонда.
                      3.имам самнения атносно състоянието на амбреажа на джипа.Колко струва да се смени с нов?Каде?
                      4.Днес я карах,и минах по всички възможни дупки в красна поляна.Не усетих някакви странни тропания или звуци.Това значи ли,че по ходовата част всичко е наред?
                      5.Колата я купувам с идеята да си ходя до вилата и да ходя на работа с нея(из града).Ще ми върши ли работа
                      6.Също четох,че са направили подобрения след първите няколко години.След коя година трябва де произведена колата за да е от "подобрените"?

                      съжелявам ако някой въпроси изглеждат тъпи,но просто до сега не съм карал джип, а знам ,че джеповете се различават от обикновенните автомобили с доста неща.
                      Благодаря предварително!


                      п.п.Фрийлендера е 1,8и (120 кс)2000г,къса база.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Freelander

                        За ходовата част - вдигни я на канал и някой който разбира да погледне отдолу. Тестването на PC-стенд също е задължително. Виж раздатъчната кутия (доколкото е възможно) по-подробно. Не е лошо да я покараш малко и извън пътя...
                        Откъде е внесена и за какви пари ти я дават? Остави си някой лев за "непредвидени" разходи по нея
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #72
                          До: Freelander

                          Внесена е от Франция.Парите не са много-13 000 лв.Иначе е перфектно състояние отвън и отвътре(с изключение на 1-2 драскотини).
                          В кой сервиз мога да я закарам да я тестват?

                          Коментар


                          • #73
                            До: Freelander

                            Първоначално публикуван от polmax Преглед на мнение
                            ... съжелявам ако някой въпроси изглеждат тъпи,но просто до сега не съм карал джип...
                            п.п.Фрийлендера е 1,8и (120 кс)2000г,къса база.
                            То си е малко по-висока лека кола....
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Freelander

                              За 1.8и двигателя съм слушал доста истории за страховити фабрични дефекти. Ако бившият му собственик е бил привикан в сервиза да ги оправят добре, ако ли не може да стане лошо... Въпрос на късмет . От многото мнения, които чух за най-удачен от двигателите се смята дизела ТД4(след 2001ва). Между другота в подфорума за ЛедРоувър има ужасно много писано.

                              За изброените цели ще върши идеална работа. При това харчи сравнително малко(колкото лека кола), а зимата в дните докато не е почистено ще усетиш страхотна разлика в положителна посока . За офроуд не си и помисяй .

                              Само за идея. Аз доста се заглеждах по тях и пробвах няколко, даже за малко да капарирам един, но в крайна сметка се спрях на Рено Сеник RX4. Подобна 4х4 ситема, но доста по-комфортен, чувствително по-висок, малко по-икономичен и с много по-евтина подръжка . Фрийлендъра май го превъзхожда само с класическия си външен вид.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Freelander

                                как да разбера дали двигателя е от въпросната К серия?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X