Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Моля за съвет преди покупка на FreeLander

    Гледай състоянието на съединителя за задния мост,от познат знам че там им е слабото място.Този възел е подобен на Голф Синхро и Кънтри
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #47
      До: Моля за съвет преди покупка на FreeLander

      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
      Здравейте,

      моля за съвет при оглед на Land Rover FreeLander 2.0 Di в Плевен.

      Мисля да я водя на оглед в Мото-Пфое в града, но нямам идея как са там пичовете, доста се изписа за компетентността в официалните сервизи.

      Също така ако имате идея какво да гледам, което е специфично за модела (аз имам някои идеи, но може да съм пропуснал нещо).

      Знаете ли дали има начин да се разберат реалните километри (например да е записано някъде в компютъра, където не може да се променя, т.к. не съм убеден в това дето ще го пише на километража).

      Предварително ви благодаря.

      П.П.: Настало е време и аз да се обзаведа, така че стискайте палци да попадна на нещо свястно.
      Тука във форума има 2 обяви за такава джипка и ти гарантирам, че и двете са в перфектно състояние. Избери си една от тях и скачай смело
      RB Patrol Team

      Коментар


      • #48
        До: Моля за съвет преди покупка на FreeLander

        Мда, едната обаче е с 3 врати (ако говорим за тази на vladi333), а ми трябва и за детевоз.

        Другото е, че цената на тази в Плевен е добра (както и на една в Пловдив, а до преди 3 седмици и още 2 в София). Цените на колите падат и не ми се ще да давам повече, отколкото си мисля, че струва.

        И за пример днес гледах един за 21 000 лв., който по думите на продавача е перфектен, на малко километри (100 х.) и със сервизна книжка и т.н. Да ти кажа имаше си проблемчета (ако изключваща задна скорост може да се нарече умалително проблемче), които дори моето неопитно око видя без да я карам, въпреки опитите на продавача да ги скрие.

        Ще ми се да дам по-малко пари при покупката и да ми останат за бъдещи ремонти (каквито неминуемо ще има) или пък за подобрения.

        Коментар


        • #49
          До: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

          Абе хора, не мога да разбера защо хулите толкожа Фрилендърчето. Ами да, не е кои знае каква джипка, даже не бих казла и джип. Сувче за добри парички, стабилна на пътя и веднага след това на черния път. Няма бавни, верно е и това е недостатък, но може лои да има всичко в крайна сметка за тези пари ?? Подръжката му е не много скъпа, вече сменях някои неща. Писал съм цени някаде във форума. АКо някои с еинтересува ще му споделя от каде си ги пазарувам!
          И писна ми с това, че е смао на предно. КОлата си е с постоянно зацепено 4x4 и ще ви го докажа с прост пример. Слагам чисто нови гуми и се износват равномерно и 4-те. АКо е смао предно, какво става??? Предполагам всички са си карали колички и знаят, кои гуми се износват по-бързо и защо!!!!
          Сега за двигателите. НЕ знам защо всички избират дизелите. Защо някои не пробва с 1.8 бензин, и ако реши , да си сложи азов инжекцион на ФОБУС , което много ще ви зарадва. Сега смао те могат да слагат на подобен мотор, и аз бях като опитната мишка, за да разрешат проблема с асинхронното подаване на газта. 1.8 бензин е DOHC мотор на Хонда. МОга да се обзаложа с някои от вас за джипката си !!! Другото, което е на газ ми харчи 12л./100 градско и 9/100 извънградко. КАкво ще кажете, при същата мощност кажи-речи !!! А и моторът е много стабилен. Вс епак е ХОнда и е с хидравлични повдигачи,. Има смао един малък проблем, и тои е , че е К-серия, което ще рече , че трябва да сте по-внимателни при прегледа. ГАрнитурата на главата , поне оригиналната е кофти. Моята като видяхме е сменяна в Германия, с по-добрата, която е дело на Форд.
          Аиде от мен толкоз за сега, ако някои има желание и иска да попита за нещо, съм на линия ! ))

          Коментар


          • #50
            До: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

            Първоначално публикуван от Sunshines Преглед на мнение
            И писна ми с това, че е смао на предно. КОлата си е с постоянно зацепено 4x4 и ще ви го докажа с прост пример. Слагам чисто нови гуми и се износват равномерно и 4-те. АКо е смао предно, какво става??? Предполагам всички са си карали колички и знаят, кои гуми се износват по-бързо и защо!!!!


            преди години, на голфа ми се износваше първо едната предна гума......



            сигурно е бил с предно ляво задвижване - постоянно зацепено
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #51
              До: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

              Явно, съм бил кратък и неясен. НЕ знам за голфа ти, но явно не е бил в ред ! МОят е прегледан и няма проблеми по ходовата част !
              Аиде ще добавя и това, че свалях кардана, защото трябваше да се сменят висящите лагери с тампони. ПОкарах колата така без кардан. НИщо общо !!!!! Върви та се къса. Савсем друго поведение на пътя обаче. Това ще рече по-трудно взимане на завоите с по-височка скорост и нестабилност. НЕ знам, може би съм супер глупав да мисля така, но който не е пробвал, той не знае !!! И все пак залога си остава !!!

              Коментар


              • #52
                Съвети за Фреелендер!

                Здравеи те!
                Видях, че има няколко теми във форъм по този въпрос , които задавам аз, но реших да задам малко и аз защото не разбирам почти нищо от джипове и от тяхните особенности!Искам да си взема джипче най-накрая и се спрях на ФрееЛендерче!Доста симпатични и практично джипче ми се вижда!Искам да задам няколко въпроса за него!Машината няма да я използвам за офф - ролд или поне няма да прекослявам планини, предимно я взимам за ходене до ски курорти и такива меска!
                Та въпросите са ми:Какво по-точно да гледам като го взимам?Прочетох няколко неше в нета и някои от тях ме разобедиха малко!Като няпример,че е с доста дефекти и слаба ламарина и пр....!!Чесно казано несмятам 4е Ланд Ровер ще се изложат така , но...!Кой двигател е най-сполучливия?Аз гледах едно дизелче за сега и едно бензинче с газ!Дизема е 99г, но не с БМВ мотора което както разучих в нета не е добре изобщо!Какво ще кажете за бензина??
                Горе-долу това са ми питанията за сега!Надявам се да не се повтарям с други теми, защото е доста безмисленно!

                Благодаря предварително!!

                Коментар


                • #53
                  До: Съвети за Фреелендер!

                  Ами аз скоро си взех Freelander 99г..
                  Ако си купуваш задължително вземи човек, който разбира защото аз не го направих и после ми излезе скъпо.
                  Моя е дизел но не на BMW, на Роувър бил, но добре работи и доста дърпа. Казаха ми че и частите са му по ефтини отколкото на BMW двигателя, но BMW си е BMW.
                  Гледаи скоростна и раздатъчна кутия. При мен раздатъчната е за смяна.
                  Нова е 5000 лв. - стари няма.
                  Има някакъв балансиращ лагер, който е 3000 лв. той също много се преебава. Гледай там.
                  Шибедаха трудно затваря, но ше го оправя.
                  Друго засега не знам, но има съфорумници които са по просветени .
                  Колкото и недостатъци да има много добре се държи на пътя, ръжда не видех! , проходим е , широк и комфортен.
                  С две думи семеен джип.
                  Тва от мен.
                  Последно редактирано от priap; 19-11-07, 17:57.
                  [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                  Коментар


                  • #54
                    До: Съвети за Фреелендер!

                    Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                    ръжда нема - алуминий .
                    Колега извинявай, аз също имах такъв фрилендър, но алуминий по него не срещнах освен предпазната ламарина отпред. Калниците са пластмасови, а купето си е нормална ламарина.
                    LZ1HKW
                    Реглаж на преден и заден мост
                    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                    Коментар


                    • #55
                      До: Съвети за Фреелендер!

                      Добре +1
                      Но като го купувах моя гледах около десетина и нямаха ръжда.
                      Това ме удиви много.
                      Прав си Поправям се.
                      Последно редактирано от priap; 19-11-07, 17:58. Причина: Незнание за което си признавам.
                      [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                      Коментар


                      • #56
                        До: Съвети за Фреелендер!

                        Благодаря Ви много!Тези чаркове са цяло състояние!А какво бихте ми казали за бензиновия двигател...?Знам, че това не е лека кола,а джип и за тях са по-характерно дизелите, но някакси за това което аз ще го исползвам и бензин ми върши работа смятам!Проблемът обаче е , че диповете са доста по-различна материя от колите и незнам какво точно да гледам!Не че разбирам много и от коли де, но поназнаивам това-онова!Ако някой може да ми препоръча някаква такава машинка, която я е гледал и е добра ще се радвам да сподели впечатленията си с мен!Да ходя да я видя и тн.!Няма значени е много дали е бензин или дизел!
                        Също бих се радвал ако някой предложи друго джипче, горе-долу като Фреелендерчето за около 15000-20000 лв., което да му е направило впечетления със запазеноста си и пр...!

                        Мерси много!!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Съвети за Фреелендер!

                          Привет колега,

                          сигурно ще предизвикам лавина върху главата си, заради поста си, но все пак от четенето ми досега във форума бих казал:

                          Фрилендър
                          + през повечето време е на предно и чрез виското зацепва и задния мост, което снижава разхода на гориво
                          + държането на пътя е сравнимо с лека кола
                          + габаритите са сравними с тези на лека кола

                          - виско-то не издържа на продължително буксуване, а струва скъпо
                          - бензиновия 1.8 има проблем с гарнитурата на главата, в резултат на което голяма част от тези автомобили са отивали на основен ремонт още докато са в гаранция. Проблема е поправен след 3-4 години, но рискуваш да попаднеш на неоправена такава и да правиш ремонта ти.
                          - дизеловия двигател на LR за мен е слаб. Бях се засилил да си купувам такъв, но след като го покарах се разочаровах.
                          - няма бавни (изключваме TC, т.к. е за спускане), блокаж на диференциала.
                          - носи се славата на проблемна кола - електрическа уредба, повдигачи на прозорците, теч в багажника и др. дребни проблеми, които могат да те изкарат извън нерви
                          - т.к. не са все още толкова разпространени е по-трудно да си намериш части втора ръка, което за ск. кутия, диференциал и т.н. те води към ново, но скъпо

                          Не претендирам да говоря от опит или да съм изчерпателен. Всичко това е от четеното в този и много други форуми за този модел на ЛР. За въпроси относно Фрилендъра можеш да питаш ninja_1 и vladi333, които са имали такива.

                          Ако бензина не те притеснява (както си писал) бих те насочил да погледнеш HONDA CR-V. Има репутация на безпроблемен автомобил, дизайна по мое мнение е сходен с Фрилендъра (по-заоблени черти). За него обаче трябва да знаеш, че не понася газови уредби, системата е On-demand (вкл. задния мост когато приплъзне предния).
                          За съжаление не се сещам за колега от форума, който да има такъв, за да те насоча за повече въпроси.

                          Всъщност (тук quadra и kinex биха могли по-добре да обяснят) Jeep Grand Cherokee 4.0 е като че ли по-добрия вариант. Дизела по техните думи е мъртвец (което нямам честта да знам дали е така), но по-важното е, че повечето 4 литрови са с раздатъчна кутия NP242, което ще рече че може да избираш между заден мост, 4x4 Full Time, 4x4 Part Time и 4x4 понижена. За сравнение дизела се предлага само с NV231, която не може да се движи през цялото време в режим 4x4, а само на хлъзгав терен и с ниска скорост. Бензина вървял добре с газов инжекцион, при което разхода ти в пари е сравним с дизеловия.

                          Надявам се да съм бил полезен. И вече знаеш към кои колеги да насочиш следващите питания за конкретните автомобили

                          Коментар


                          • #58
                            До: Съвети за Фреелендер!

                            Много мерси nikidd!!Доста яснота вкара в мислите ми!Така като гледам priap доста се оплаква от своето Фреелендарче(дано да не се обиди!!!)Чета доста хубави работи за въпросното Диско(Дискавари - предполагам)!!Може би, ще е по-добре да се загледам в него!Обаче пак идват дилемите:Кой двигател е по-добър!?Какви са дефектите който могат да се получат?И какво ли още не.....!Шак казвам доста зле съм запознат с темата джипове и затова всякакво инфо ще ми е от голяма полза!Ще прегледам основно пак форума за теми относо Дисковери!Доста ми харесва форума и доста време отделям да го разглеждам!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Съвети за Фреелендер!

                              А забравих да кажа , че шибедаха като го отворя и не иска да се затваря
                              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                              Коментар


                              • #60
                                До: Съвети за Фреелендер!

                                Първоначално публикуван от priap
                                ...
                                Забелязох скоро че багажника ми събира вода
                                Аман вече
                                ...
                                Доколкото си спомням този теч е от уплътнението на задната врата. След като проблема е установен от ЛР пускат нов модел уплътнение. Заслужава си да се чуеш с Мото Пфое или Дарукар, за да те упътят. Надявам се да е само уплътнение и да не струва скъпо. Друг вариант е повреда в повдигача на задното стъкло, при което след затваряне на задната врата прозореца не се вдига, но това го изключвам, т.к. сигурно щеше да го забележиш.

                                Заслужава си да прочетеш и какво се случва с прозоците след прекъсване и възстановяване на захранването.
                                Последно редактирано от Lazar; 29-12-07, 15:34.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X