Страница 2 от 15 ПървиПърви 12345612 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 284

Тема: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Място
    София
    Публикации
    1,365
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране Re: Land Rover Freelander - отзиви, съвети при покупка?

Ъъъъ, понеже никой друг не сподели мнение (голямо благодаря на Соти за неговото) в момента ровя усилено за FreeLander и бих желал да предупредя всички потенциални купувачи на такъв, че 1.8 мотора е бомба със закъснител. За повече инфо: http://www.freelanderheadgasket.co.uk/default.htm

Продължавам да търся информация и се надявам, че никой няма да направи грешката да купи машина с такъв мотор.

Може би при дизелите да няма такива проблеми

Джамбазов Гост

Може би при дизелите да няма такива проблеми [/QUOTE]

Да ама не.

Място
    София
    Публикации
    1,292
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на nikidd Преглед на публикациите
    3) Има ли части за нея и как са цените им? От някои постове във форума оставам с впечатление, че май са непосилно високи и особено трудни за намиране (надеждата ми е, че това се е променило с времето).

има части,а цените не са особено високи(още повече непосилни).
    намират се изключително лесно,поне в софия.просто ги купуваш от официалните магазини.те пък за щастие за разлика от други марки са изключително добре заредени,както и с бърза система за доставка.

Място
    София
    Публикации
    559
    Точки (при гласуване)
    11

Ми 1.8 не е чак толкова зле, просто трябва да се наглежда дали антифриза не си е заминал, иначе проблема с главата е почти решен с новия модел гарнитури-имат разлика със старите, били оправили слабостите им.
    Като динамика 1.8 не е зле, но дизела по-кефи. Дизела позволява и чипосване (140 кс), рядко има проблем с прегряване (спомням си само 1-2), мотора (тд4) няма проблем с течове, но страда от кофти нафта- дюзи и помпи, а има такива със карти на реномирана бензиностанция и пак се попрецакват и налагат смяна, модулатор на турбото чат пат дава фира (около 150лв, може да е поевтинял-като сменям цени не гледам често), дебитомер (първите нещо им куцаха) (300-500лв) ама май са решили проблема, жило на стъклото на 5-тата врата, активатори на вратите, чат-пат маркучи по турбото.
    А за това от къде да си го купиш- аз бих предпочел да е продаден навремето чистак бърсак в БГ, защото ако е поддържан както трябва, то като ида в Дару и МП мога да разбера кое кога как е направено. А и в БГ се обслужват на 10к, за разлика от тези от ЕС дето им сменят маслото на мотора на 20к, скоростите на 120-160к а на задния диференцял никога. Така че в бг има доста читави, друг е въпроса дали се продават, щото тез с мераклииските фрилендри си ги карат и си сфиркат. Такъв е фрилендъра на американското посолство- да им е жив и здрав им пожелавам (шофера е нашенец).
    [img]http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg[/img]
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

Място
    Перник
    Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

Smile Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

Здравете..!Регистрирах се преди няколко дена и сам очарован от този форум..!
    Доста време тарсех,и сам много щастлив от факта че ви има..!
    Много харесвам СУВ-та,но чак сега имам вазможност да си купя..!И сам си харесал Фрееландер.!
    Но понеже сам вече семеен ми трябва кола и за тази цел..!(сори доста се разсеях)
    Решил сам за в бадеще да имам и каравана,затова ми трябва савет за мотора..!Бензин или Дизел?И Вашето мнение дали става за тази цел..!
    Благодаря ви предварително..!

Публикации
    4,751
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране Re: Здравеите..!Фрееландер-Бензин или Дизел

За дърпане на караваната ли?Става.
    Аз съм имал дизелен Фрийлендър-сравнително пъргав и икономичен е.Но не завива.Крайно неповратлив е.Иначе за СУВ е доооста проходим.Има си тракшън и система за спускане...благинка.Бензинов не съм карал.Знам,че мотора е Хонда...
    "Чибуратор-тЕАм"

Място
    София
    Публикации
    8,836
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на fagorta Преглед на публикациите
    Здравете..!Регистрирах се преди няколко дена и сам очарован от този форум..!
    Доста време тарсех,и сам много щастлив от факта че ви има..!
    Много харесвам СУВ-та,но чак сега имам вазможност да си купя..!И сам си харесал Фрееландер.!
    Но понеже сам вече семеен ми трябва кола и за тази цел..!(сори доста се разсеях)
    Решил сам за в бадеще да имам и каравана,затова ми трябва савет за мотора..!Бензин или Дизел?И Вашето мнение дали става за тази цел..!
    Благодаря ви предварително..!
    За дърпане на каравана (ако е някава от средна нагоре) ти трябва стабилна кола с сериозен двигател и стабилан заден мост а не модифицирана кола с предно... ИМХО

Място
    Перник
    Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране :)

Много сам благодарен за отзивчивоста..!Понеже сам начинаещ,кои от двата дизела е по добар,2.или тд4.?

Място
    Перник
    Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

прочетох някаде из хорума че има два дизела:единия на Ровер,а другиа на БМВ..!Затова и искам да знам..!За караваната мисля да от средна на горе...!Някои знае ли дали има проблем за слагане на теглич..?

Публикации
    4,751
    Точки (при гласуване)
    20

Първия е на РОУВЪР,втория,td4,е на БМВ.Ти как мислиш...
    "Чибуратор-тЕАм"

Място
    София
    Публикации
    559
    Точки (при гласуване)
    11

А бензиновия мотор си е на Ровър- хондите са само при ровер 600 и старите ровер 400
    [img]http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg[/img]
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

Място
    Перник
    Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

Значи 2-л на Ровер ще баде,Наистина разхода е много малак,дават му 7,7л/100км.!Това е направо нищо..!Много благодаря за отговорите.!Доста се ровя в нета,понеже не сам БГ и ще си взема Фрееландера от Германия и не мога да видя Фрееландер с теглич..!Дали е вазможно в БГ да ми го сложат както трябва?
    Мисля че едно от мненията за покупка беше от теб Нинджа..!
    Там даваш савети какво да се гледа..!Има ли нещо по особенно за 5вртаните, дизели от 98,99 година? И дали някои знае какво се плащта като си вкарваш автомобил под 10 год?
    Последно редактиран от Lazar ; 29-12-07 в 15:30

Място
    София
    Публикации
    8,836
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на fagorta Преглед на публикациите
    Значи 2-л на Ровер ще баде,Наистина разхода е много малак,дават му 7,7л/100км.!Това е направо нищо..!Много благодаря за отговорите.!Доста се ровя в нета,понеже не сам БГ и ще си взема Фрееландера от Германия и не мога да видя Фрееландер с теглич..!Дали е вазможно в БГ да ми го сложат както трябва..???????
    Мисля че едно от мненията за покупка беше от теб Нинджа..!
    Там даваш савети какво да се гледа..!Има ли нещо по особенно за 5вртаните, дизели от 98,99 година..????????И дали някои знае какво се плащта като си вкарваш автомобил под 10 год..????????????????
    Братле, нали се сещаш че щом няма такъв с теглич това не е случайно?
    Те там не пасат трева, все някой би го направил ако имаше смисъл...Това е като Полско Фиатче с теглич... става ама само заради идеята...иначе не върши работа... Ето, моят паркетник е с фабрично направен теглич в задната броня - щот става
    Ето обърни внимание на мястото под задния номер - само завивам топката и дърпам... Така че ако ще се визиш само си мисли за Фрийлендър, но за каравана даже не си го и помисляй - взимай нещо сериозно, със задно/4Х4 и с рама. И с сериозен двигател.

Място
    София
    Публикации
    6,724
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

няма такова нещо!
    на моята "модифицирана лека кола с предно" й дават да тегли ремарке да 2000кг - това си е доста сериозна каравана...

повечето джипове имат теглич фабрично, защото много от купувачите го искат, а и на автомобил с рама се слага много лесно...

гарантирам, че с фрийлендър или друг подобен СУВ няма проблеми да теглиш 5-6метрова каравана...

според мен дизела тд4 е най-подходящ...
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

Публикации
    4,751
    Точки (при гласуване)
    20

Дима,моя имаше.Фабрично...
    "Чибуратор-тЕАм"

Място
    София
    Публикации
    8,836
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на ninja_1 Преглед на публикациите
    Дима,моя имаше.Фабрично...
    Да, за колесар за джет от най-малките
    Пробвайте пък ще видите. Кой от вас е теглил каравана да попитам? Особенно по-големичка.

Място
    София
    Публикации
    1,237
    Точки (при гласуване)
    15

Абе той Фрилендъра може да дърпа сигурно и повече от 2тона , ма примерно кола, закачена на въже. Един съсед се опитваше да тегли каравана ( от тези малките ) с Нива. И много бързо се отказа. Просто каза - това не мож го накараш да седи в пътя. Просто за да дърпаш нещо по-голямо с твърда връзка, си трябва дърпащото МПС да е по-тежичко.

Място
    София
    Публикации
    1,292
    Точки (при гласуване)
    12

Добре де Дима,моята е със много скромен мотор а пък е със фабричен теглич и инсталация и тегли 3,5 тона,а мощността е малко над на фрилендър.Имам и едно бме със мотор 90 коня и той е с теглич.За да съм коректен трябва да кажа че не съм теглил каравана.

Място
    София
    Публикации
    8,836
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/ Преглед на публикациите
    с рено меган съм теглил... вървеше си перфектно - 140кмч без проблем...
    Щом си могъл да развиеш толкова значи пътя е бил хубав. Пробвай през Петрохан например
    Ние ще дойдем да те изтеглим като изгори съединителя или от дерето дето те е хвърлило ремаркето, все едното от двете ще стане... А, може и да позагрее също

Yaro е офлайн Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    5,722
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на Асен Василев Преглед на публикациите
    Абе той Фрилендъра може да дърпа сигурно и повече от 2тона , ма примерно кола, закачена на въже. Един съсед се опитваше да тегли каравана ( от тези малките ) с Нива...
    Че Фрийлендъра си е SUV и не е нито сериозен джип, нито масивен такъв, факт, ама все пак (единствен от Ленд Ровър) е разработван (шасито по-специално) от Magna Steyr, така, че би трябвало да е по-надежден (като рамна кола) от Нивата, в този случай.

Не съм теглил каравана в живота си, но съм теглил моя аварирал Дифендър (2075кг.) с моя Голф 2, 1.8 моно, без теглич от Клисура до София (през Гълъбец). Да, и в следващите 35.000км. не съм сменял съединител на Голфа. И да, в случая не говорим за скорости и говорим за разстояние от 100-тина км., а не Франкфурт - Слънчев Бряг (например ). А и съм виждал поне няколко пъти Фрийлендъри на чужденци по БГ къмпингите с големи каравани.

Иначе, аз също бих заложил на дизела, освен ако не говорим за бензиновия V6..

Страница 2 от 15 ПървиПърви 12345612 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 169
    Последно мнение: 07-06-14, 11:45
  2. Отговори: 450
    Последно мнение: 23-05-14, 15:04
  3. Отговори: 304
    Последно мнение: 01-01-14, 09:36
  4. Отговори: 322
    Последно мнение: 29-12-13, 08:45
  5. Отговори: 0
    Последно мнение: 27-01-11, 21:26