Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

    Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
    А най- добре дизел!!!
    Някъде бях питал за отзиви, ама никой не казва, но аз си мисля, че 2.5 ,V6 бензина е доста читав вариант. Дизелите общо взето карат, но се получават повреди /по-редки, но и по-скъпи/, като на мен лично са ми малко шумни, а и разхода сравнен с 1.8 на газ си е сериозен, макар и доста приемлив за дизел с тези размери и маса.

    Иначе 1.8 си е най-проблемен, но частите са мега евтини, а и ако се смени на време гарнитурата си карат общо взето. Бях писал и в друга тема, че аз поизпуснах нещата и правих "доста" основен ремонт, който се върза около 900 лв. Бях чувал, че на дизела ремъка със смяната се вързвал към 500 кинта.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

      Няма нужда всеки да защитава своето!
      Всеки си има вкус. Аз предпочитам дизел , друг бензин - така е .
      Едното има + и - , но и другото.
      [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

        Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
        Бях чувал, че на дизела ремъка със смяната се вързвал към 500 кинта.
        Не е. Цената на ремъка е 92 лв 22 ст.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

          Три ремъка , два ангренажни и един пистов+ четири ролки-обтяжни и паразитни=580 лв.,без труд.
          FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

            Първоначално публикуван от RODJER009 Преглед на мнение
            Три ремъка , два ангренажни и един пистов+ четири ролки-обтяжни и паразитни=580 лв.,без труд.
            Ама как 2 ангренажни
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

              Да да два са. Ся те ролките и на мен ги смениха , но може и без тях.
              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

              Коментар


              • Единия е само за нафтовата помпа, взима движение от разпределителния вал.

                Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                Да да два са. Ся те ролките и на мен ги смениха , но може и без тях.
                Не може , защото идва момент в който затягат и тогава няма въртене на ролката, а триене на ремъка по ролката и може да се скъса или запали.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-01-10, 10:42.
                FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                  Може и така да е.
                  По принцип знам че ролките се сменят през един ремък. Демек на 100000км. Но по добре да се сменят със смяна на ремък за всеки случай. Аз лично старите ги пазя. Видимо са като нови, но ....
                  [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                    С риск да се изкажа като лаик - при мен ремъка е май само един и се намира откъм нафтовата помпа. Уточнение - не съм с TD4.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                      Да, ролките изкарват две смени на ремъците , но ако не знаеш кога са сменени, е най добре да се сменят и по нататък да се води сервизна книжка.
                      FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        С риск да се изкажа като лаик - при мен ремъка е май само един и се намира откъм нафтовата помпа. Уточнение - не съм с TD4.
                        От ляво е другия , вътре в пластмасовата кутия.той взема движението от коляновия вал и задвижва разпределителния вал.
                        FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                          Първоначално публикуван от RODJER009 Преглед на мнение
                          От ляво е другия , вътре в пластмасовата кутия.той взема движението от коляновия вал и задвижва разпределителния вал.
                          Да, прав си. Сега се сетих, че повдигнахме двигателя откъм лявата му страна за да имаме по-широк достъп при смяната на ангренажния ремък.
                          А този откъм нафтовата помпа (в дясно) и той ли се води ангренажен - не знаех...
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                            Аз така го знам....
                            FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                              Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                              Няма нужда всеки да защитава своето!
                              Всеки си има вкус. Аз предпочитам дизел , друг бензин - така е .
                              Едното има + и - , но и другото.
                              Тва е най-точното мнение. Аз преди не бях карал никога бензин. Като взимах Фрийто нафтата беше по-скъпа от бензина и разход от 7-8 извънградско /колкото даваха на дизела/ ми идваше много. Газта май беше около и под 1 лв и разход от около 10 ме устройваше. Уточнявам, че тогава карах многоооо. Е по законите на Мърфи няколко месеца след като го взех работата и "километрите" намаляха драстично, както и цената на дизеловото гориво. Също така винаги дизела е по-скъп за подръжка. Тогава разбира се още не бях чувал за чудото на техниката 1,8 К engine. Ако бях чувал за него щях да размисля пак и щях да скоча или на V6 или на дизел, но не изключвам и да въпреки всичко да бях взел пак 1.8 бенз. Все пак /въпреки основния ремонт/ до тоя момент съм сравнително доволен. И късмет има и това колко е подържана колата. Все пак при цените, на които се търгуват в момента и ако човек е запознат какво да гледа и съответно да следи за дефекти, си мисля, че и сега да трябваше да купувам пак не бих изключил Фрийто от списъка.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                                Прав си колега!
                                Аз например когато си го купувах моя на българсия пазар нямаше много такива за продаване!! В Пловдив имаше 2 в ужасно състояние, Карлово имаше един зле и от там в София на Горубляне имаше само един!!!!!
                                А и за тази цена за която търсих.
                                Вчера го пробвах на снега и мога да кажа че се държи много добре. Но гумите ми са Мишелин за сняг.
                                Моя е дизел и без проблеми пали, акомулатора е на 2 години!!!
                                И така.
                                [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X