Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Малко акъл за Фреелендър

    Кажи какво е било? Ще е полезно за всички тук...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • До: Малко акъл за Фреелендър

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Кажи какво е било? Ще е полезно за всички тук...
      нещо с РСто постоянно си мисли че ми е свален покрива

      Коментар


      • До: Малко акъл за Фреелендър

        Първоначално публикуван от toko_bk Преглед на мнение
        нещо с РСто постоянно си мисли че ми е свален покрива
        Ооооо да, ако си го свалял има вероятност нещо да се еповредил прекусвача(малко бутонче), който се затиска след като сложиш покрива и чак, след което е възможно да си качиш прозореца. АКо не е това, изброеното също може да породи подобен проблем !. Относно дистанционното като задържиш продължително копчето за отключване би трябвало да си свали задния прозорец. За съжаление после отсъства същата процедура и за качване

        Коментар


        • Относно за freelander 2000kb TD

          Може ли някой да ми даде повече информация за подръжка на самия Джип ? Като цени ?

          Коментар


          • До: Относно за freelander 2000kb TD

            Гледай тук:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23941
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

              Малко късно се включвам, но и моя мотор и същия на горе-долу същите километри и аз много съвети ти давах за сервизи, но си купих от Метро/пак след консултация разбира се/ Мобил 1, 10 на 40 полусинтетика, карам към 1000 км вече и нямам проблеми.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • До: Относно за freelander 2000kb TD

                До преди няколко месеца карах Фрилендър. Единственото което съм му ремонтирал беше - ново водна помпа и термостат + труд за 450 лв. Останаха ми зимните гуми Мишелин - алпин в много добро състояние ако имаш интерес звънни 0887 713699 Емо.
                [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                Коментар


                • До: Относно за freelander 2000kb TD

                  Първоначално публикуван от egbelev Преглед на мнение
                  До преди няколко месеца карах Фрилендър. Единственото което съм му ремонтирал беше - ново водна помпа и термостат + труд за 450 лв. Останаха ми зимните гуми Мишелин - алпин в много добро състояние ако имаш интерес звънни 0887 713699 Емо.
                  колега здравей,гумите 15 цола ли са и на каква цена са .аз сам жъж жарна ако ги купя как ще стане транспортирането им електронен адрес foris@abv.bg i tel 0898428128

                  Коментар


                  • До: Относно за freelander 2000kb TD

                    Първоначално публикуван от foris Преглед на мнение
                    .... аз сам жъж жарна ....
                    .... колега дай превод, или сложи гриф: "Строго Секретно" -да не се чете от всеки


                    ....напиши си в профила откъдеси !!!
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                      Гледам, че има раздвижване по темата и реших да напиша едно коментарче. От вече половин година имам Фрий и искам така да обобщя нещата. Ако искате офроуд машина - това не е вашата кола няма бавни и не може да се мери с Диско или нещо по-мощно. Някои си го купуват и не го изкарват от калта, наклони, оборотите в червеното и после счупи се, все едно да вземеш Голф 2 ГТИ и да върви като Ферари или Ламборгини - не става, просто.Колицата обаче е на добра цена, има готин дизайн, тракшън контрол/мисля, че всички имат/, АВС, задното стъкло се сваля, удобна е за 5 човека плюс багаж, сега за дизела не говоря, но моя е 1.8 бензин и тоя мотор го монтират и на големички леки коли, така че частите са смешно евтини/последно гледах за ремък с ролка към 130 лв /, за ходова част нищо не съм пипал и не съм чул някой да сменя често неща, просто са им здрави ходовите части и не са скъпи частите. Мисля, че ако си го ползвате за семеен автомобил, за надежден СУВ при зимни условия, за риба, разбира се и по града си паркирам по високи тротоари, дупките са по-добре от колкото с лека кола, черен път, даже да не преувеличавам, но и извън пътя не ме е подвеждал/макар да не съм прекалявал/, ТАКА ЧЕ АКО ИСКАТЕ ПО-ВИСОКА, ПО-СИГУРНА ОТ ЛЕКА КОЛА, 4Х4, УДОБНА, ЗА ОКОЛО 10 БОНА /ЩОТО ЗА 100 ИМА МНОГО ПО-ХУБАВИ/ ТОВА Е ДОБЪР ВАРИАНТ. Може би най-лошото е историята с раздатките, които струват около 2000 лв., но ако не се насилва колата мисля, че няма проблем. Ако ви трябва нещо за лов, офроуд НЕ Е ТОВА КОЛАТА. Аз лично имам и предпочитам варианта с 5 врати, тия другите са кофти, меки покриви и т.н.

                      НЕ СЪМ КАРАЛ Хонда CR-V, но май също е добър вариант/външно не ми харесва толкова/, иначе старата РАВ, старата ВИТАРА и ФРОНТЕРА, които са на тия цена ми идват доста по-грозни и нефункционални, макар че може би са по-проходими.
                      Дано да съм бил полезен.
                      Последно редактирано от marin199; 19-11-08, 21:11.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                        Здравеите.Много интересен форум.И аз като пове4ето тук искам да си купиа Фрееландер, по-то4но ба6та ми,които йивее в УК ре6и ,4е за парите си,които са малко,е много симпати4ен дйип. И за6тото бил лесен за обра6тане.Имам ниаколко вапроси кам марин199, които са6то си е го взел от УК. колко ти излезе обра6тането и наистина ли е голиам проблем с намирането на 4асти за обра6тането. 4ух толкова мнениа, 4е дйипа не бил ставал,4е 6тяло дами излезе скапо и т.н. аз са6то искам бензин 1,8. Молиа те,кайи колко ти гори?само в сф ли има сервизи за подрайката му и 4асти?и скапи ли са те?

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                          Ако използваш търсачката и се разровиш във форума ще намериш отговори на всички въпроси, но ето ти обобщена инфо. Гори 8-9 извънградско, 12-14 в града, зависи от крака разбира се. Върви нормално 1.8, няма добър старт, но като включиш втора вече и е в обороти за големината си бива. Обръщането е много относително. Сега ако искаш да го обърнеш може и само с рейка, но чистачките ще ти се движат на обратно, има 3 гумички на таблото, които не стават и ще е малко грозно, също ако е с клима модела ти трябва за климата една кутия - може да минеш и без нея, щото ги правили, ама занимавка голяма. Така че ако искаш само рейка цените са около 1000 лв, за всички части/включително рейка/ между 1300 до 1800, пари за труд от 800 до 1500 лв, така че за мен ако за 2500 лв го обънеш с всичко и стане качествено е добре, може и по-евтино и по-скъпо, но да стане както трябва за мен това е нормално. Като поддръжка 1.8 е доста евтин за класа си, имат проблем с гарнитурата на главата, но ако е сменена с новия вариант е ОК, също така виско муфата и раздатката, но затова прочети щото има много писано, иначе ходовите части са им добри и не са скъпи нещата. Аз за сега съм доволен и всеки момент чакам да го вкарвам в бокса за обръщане/още си е с десен волан/, тъй като имам частите отдавна. Като го обърна ще пиша. При този курс на паунда и цените сега в Англия наистине излизат без пари, само прочети за признаците на виското и гледайте като купувате, колкото до обръщане доста трудно е да се намерят части, иначе майстори общо взето има.Виж тема продавам Фрилендър на ranethel, той продаваше части, но ако искаш да го обръщаш търси от сега части, щото Фрийта в Англия пълно, ама частите са трудните. Също виж там публикациите на bir4ooo, който предлага алтернативна рейка/от друг автомобил/ и обръщане на добра цена.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • До: Относно за freelander 2000kb TD

                            [quote=foris;527266]...аз сам жъж жарна .../quote]
                            Превод: ...аз съм във Варна...
                            Какво да го правиш сигурно е от тайните служби-страхотен шифър.
                            Ма нали сме за това-да си помагаме.
                            Дискавъри 300 тди ръчка
                            Витара тди автомат
                            XT660R

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                              Хм...сори за спама, ама не можах да се сдържа...
                              Повече от година следя сайта всекидневно и въпреки, че съм изчел всички минуси и опасности при покупка/притежание на Фрилендер, не можете да ме откажете . Мисля да поoтложа малко и направо на TD4 или след фейслифта да се хвърля. Мисълта ми беше друга...работя в сферата на корабостроене/ремонт и в практиката се сблъсквам с много агрегати, възли, пособия и т.н., които са правени в Англия. Компромис с качество/експлоатация или пък неразумни технически решения не съм виждал, всичко е топ изпълнено....просто не ми се вярва Фрилендер-а да е толкова калпав.

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                                Е, както решиш. Само помни, че всеки си носи последствията от направения избор.
                                Ако искаш да караш и да разчиташ на даден модел, си купуваш Дискавъри или Класик( с 200/300Тди мотор), ако пък искаш не може да разчиташ и/или да си непрекъснато в ремонти, си взимаш П38 или Фрилендър...Дано не се обидят колегите, но в общи линии, на практика така стоят нещата...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X