Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Малко акъл за Фреелендър

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    С какви джанти си (какво пише на гумите като размер)?
    195/80/15 това стандартно е единствения размер
    а за джантите съм с алуминиевите оригинални

    Коментар


    • До: Малко акъл за Фреелендър

      Първоначално публикуван от trubel Преглед на мнение
      Благодаря на всички за коментарите.
      По принцип като гледам и другите теми - всичко е на късмет, обаче малко като че ли ме плашат проблемите, които могат да се появят (аз тема без проблем с Фреелендър тука не съм срещал .
      Това, че не е каран оффроуд го знам със сигурност и се надявам да не излизат неща като кардани и т.н. (в следствие опит за преодоляване на невъзможното). Аз също не мисля да надценявам проходимостта му. На мен ми е достатъчно да е добре на асфалта и за това се чудя Фреелендър или някоя кола за същата сума. (сърцето сочи Ланд Ровер-а де, ама акъла ...).
      Все още не съм взел решение, а вдругиден трябва да дам отговор...

      Все пак ще се радвам на още мнения по върпоса.
      Само да споделя.Моят започна да се чупи след като престанах да го карам извън пътя.В смисъл,в началото няколко месеца се ходеше на риба по реките,магистрално и повечко извънградско.И нямаше особени проблеми.След това се почна повече градско и се почнаха яките ремонти.Даже кардана му изпадна на Сточна гара...
      Дали не му е било затегнало виското...Че се държеше малко като парт-тайм.А оттам да му е идвала проходимоста...Има известна логика...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • До: Малко акъл за Фреелендър

        Първоначално публикуван от toko_bk Преглед на мнение
        195/80/15 това стандартно е единствения размер
        а за джантите съм с алуминиевите оригинални
        Моите (джанти) са 16-ки... също са ,,оригинални" - пише Land Rover Дали цената е 120 лв на гума и за такива
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • До: Малко акъл за Фреелендър

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          Моите (джанти) са 16-ки... също са ,,оригинални" - пише Land Rover Дали цената е 120 лв на гума и за такива
          ще проверя утре и ще ти пиша , но това е цена без търговската надценка собственика на сервиза ми е 2ри братовчед но да е с 10/15 лв по скъпа пак е по добре от другите

          Коментар


          • До: Малко акъл за Фреелендър

            Колега , Фри-то си е много готино Сув-че, и си има някакви недостатъци и детски болести, но имай впредвид, че все пак взимаш кола с много екстри, електроника и прочия за нищожни пари и след това каквито и ремонти да имаш от порядака до 2-3000 лв. то те ще са оправдани, все пак е на 8-9 години препдолагам, не е нов На мен ми ахресва пространството вътре, комфортът( без седалките), кефи ме как са измислени всякакви глезотиики по онова време и как се чувстваш сигурен и ендовременно не толкова тромав Зимата е цар, сложиш ли му хубави гуми, няма грешка дори на лед се справя добре. МАчка снега, кйто почти покрива гумата и най-вече си е адски симпатичен и красив , дори и за сега, имайки впредвид новите сув-чета на по-големите призводители Аз имам такъв бензинов 1.8 с газов инжекцион на фобус. Гори ми лятото 12 газ, а зимата към 13, държи се двигателя страхотно, даже е настроен като дезелов 165/ 2750 Нм. за справки дизела 2.0 е 210/2000 n*m. Водят се много спорове бензиновия двигател чие производство са, аз все си мисля, че е разработка м/у БМВ и Хонда, защото адски наподобява CR-v мотора и е много пъргав и до 8000 оборота. За дизеловия наистина ти препоръчвам на БМВ, защото ще разбереш, че наистина му трябва повечко мощност.

            До сега съм дал 700лв. за съединител, който свършва някад еоколо 150000 км. , висящи лагери- 320лв., и няколко тампончета, 2 на брой мисля, че по 30 лв. единия . Сега обаче ми предстои и смяна на амортисьори на около 300 лв. са двата на няква си италянска фирма Wiktory , квито и да са , са по-евтини от Якаба- 375лв за 1бр. Относно задния прозорец, искам да ви кажа, че всеи майстор който разбир аповечко от мшинки и жила може да го поправи. В Пловдив един ми я поправи за 30лв. това е смяна на жило+ работа АКо някои се интересува да идва насам, или да свали машинката сам и да му я донесе За два дни и е готов Нова беше към 950лв. А проблема е скъсано жило За мен си е прекрасно СУВ-чето и който не го харесва, да не си взима

            Коментар


            • До: Малко акъл за Фреелендър

              Правилно колега!
              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

              Коментар


              • До: Малко акъл за Фреелендър

                Да, смятам, че всички сме съгласни - никой не твърди, че е най-доброто по принцип, но е оптимално според нуждите и възможностите.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • До: Малко акъл за Фреелендър

                  Водят се много спорове бензиновия двигател чие производство са, аз все си мисля, че е разработка м/у БМВ и Хонда, защото адски наподобява CR-v мотора и е много пъргав и до 8000 оборота. За дизеловия наистина ти препоръчвам на БМВ, защото ще разбереш, че наистина му трябва повечко мощност.
                  Значи Роувър през годините преди да фалират са имали вземане даване с БМВ и Хонда, но това не означава, че "двигателят е на Хонда". Двигател правен по лиценз на някой си от лайнолин не означава нищо. Автопродавачите масово се опитват да убедят купувачите, че всички Роувъри са или БМВ или Хонда, както и че КИА са всъщност корейския Мерцедес. Тук говорим за Ленд Роувър, но принципно е същото. За твоите цели мисля колата ти е ЦР-В. Там двигателят ти е наистина Хонда и ангренажен ремък оригинален от Бултрако е 153 лв, Дайко 43 лв, Ибей ремък + ролка + доставка = 73 лева. Въобще частите за тия Хонди са евтини и ги има. Отделно, са доста надеждни и икономични - 8 бензин извънградско. Но, не стават за газ, разсипват се за нула време изпускателните им клапани. При 8 бензин, 7 дизел или 12 газ сметките са едни същи. Аз доста време се чудех какво комби да избера за работа като основно карам извънградско и в този сегмент вярвам Rav 4, X-trail и CR-V са без конкуренция.

                  Ето какво казва Уикипедия:
                  The Freelander, wholly designed by the Rover Group, was born after market research in the late 1980s suggested that a market for compact off-roaders was likely to develop. In the early 1990s Rover Group had a very restricted product development budget and looked for a partner to develop the Freelander project, which was codenamed CB40. Rover's formal partner Honda also declined (although the very similar Honda CR-V appeared in 1997).[citation needed]

                  2004-2006 Freelander convertible


                  Rover decided to go it alone with the CB40, which meant using parts from a limited parts bin, as it had done with the MGF roadster. It is thought that the Freelander was based on a heavily modified Maestro floorpan, with a unique body, transmission and suspension.[citation needed] Although BMW took over Rover Group in 1994, they did not get heavily involved in the development of the Freelander. The car was launched in 1997. The early model Freelanders, however, suffered from chronic unreliability issues including blown head gaskets, failure of the differentials, total clutch failure and over-heating among other things which saw the Freelander rated at the bottom of almost all reliability surveys in the UK.[citation needed] This did not stop the vehicle becoming a strong sales success, becoming Europe's best-selling 4x4 model and remaining so until 2002. [1]
                  Последно редактирано от ixeos; 11-10-08, 19:26.
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар


                  • До: Малко акъл за Фреелендър

                    Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                    Аз доста време се чудех какво комби да избера за работа като основно карам извънградско и в този сегмент вярвам Rav 4, X-trail и CR-V са без конкуренция.
                    Цената на Free е конкурентния фактор спрямо изброените модели и това е упоменато по-горе като ,,нисък начален капитал" необходим за придобиване...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • До: Малко акъл за Фреелендър

                      Първоначално публикуван от Sunshines Преглед на мнение
                      До сега съм дал 700лв. за съединител, който свършва някад еоколо 150000 км. , висящи лагери- 320лв., и няколко тампончета, 2 на брой мисля, че по 30 лв. единия . Сега обаче ми предстои и смяна на амортисьори на около 300 лв. са двата на няква си италянска фирма Wiktory , квито и да са , са по-евтини от Якаба- 375лв за 1бр. Относно задния прозорец, искам да ви кажа, че всеи майстор който разбир аповечко от мшинки и жила може да го поправи. В Пловдив един ми я поправи за 30лв. това е смяна на жило+ работа АКо някои се интересува да идва насам, или да свали машинката сам и да му я донесе За два дни и е готов Нова беше към 950лв. А проблема е скъсано жило За мен си е прекрасно СУВ-чето и който не го харесва, да не си взима

                      Колега на мен проблема на прозореца ми не е механичен, като го вдигна тои автоматично пада надолу ако има лек за това пиши

                      Коментар


                      • До: Малко акъл за Фреелендър

                        Първоначално публикуван от toko_bk Преглед на мнение
                        Колега на мен проблема на прозореца ми не е механичен, като го вдигна тои автоматично пада надолу ако има лек за това пиши
                        А като натиснеш продължително бутона за отключване на дистанционното при заключен автомобил какво става
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • До: Малко акъл за Фреелендър

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          А като натиснеш продължително бутона за отключване на дистанционното при заключен автомобил какво става
                          не съм пробвал чесноказано, а какъв трябва да е ефекта ?

                          относно гумите чакам да ми се обадят.....

                          Коментар


                          • До: Малко акъл за Фреелендър

                            При нормални условия би следвало колата да остане заключена, а да се свали само задното стъкло! Някакъв авариен достъп се явява май...
                            Ако евентуално не сработва може да се търси софт-проблем в РС-то. Потвърждаването му става със смяна на 3-ката (РС, имобилайзер, дистанционно).
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • До: Малко акъл за Фреелендър

                              Първоначално публикуван от toko_bk Преглед на мнение
                              Колега на мен проблема на прозореца ми не е механичен, като го вдигна тои автоматично пада надолу ако има лек за това пиши
                              На мен тов ами го правише когато ми отиде единия кабел на свещите и работеше на 3 цилиндъра. Препдолагам цялата тая система е като предупреждаваща за някаква нередност, но щом самия прозорец си върви нагоре-надолу, то виж дали нямаш някакав друг ел. проблем. Това е моя съвет !

                              Коментар


                              • До: Малко акъл за Фреелендър

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                При нормални условия би следвало колата да остане заключена, а да се свали само задното стъкло! Някакъв авариен достъп се явява май...
                                Ако евентуално не сработва може да се търси софт-проблем в РС-то. Потвърждаването му става със смяна на 3-ката (РС, имобилайзер, дистанционно).
                                оправиха го МотоПфое мерси все пак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X