Страница 1 от 15 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 284

Тема: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Място
    Plovdiv
    Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Искам да попитам ако някой е на ясно дали Джипката се държи добре зимата може ли да се разчита на нея ? Надежна ли е през зимата.

За кал от личен опит мога да кажа че се представя добре със помоща на Тракшън Контрола . Все още не съм затънал някаде по пътищата , и да се надявам да не мо остави някаде

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,343
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране

ами не си затънал щото не си карал където трябва а иначе ако си внимаваш няма да те разочарова но за повече инфо ползвай бутона търсене има изписано доста.
    no signature no problems

Място
    Plovdiv
    Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране

Ми честно да ти кажа бях на един язовир когато валеше доста хубаво и там съм минавал през една рекичка и кал и такива работи ама нищо особенно превъртях 2-3-ти и си минах .

Място
    София
    Публикации
    8,840
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране

Ами тук в темата за хумор има една темичка "готови ли сте за зимата" Е, те там има един някакъв грозен кросовър в началото, точно така се държи Фрийлендъра на хлъзгаво, направо 1:1 Миналата замо го наблюдавах. Превърташ предните гуми, задните тръгват, но вече е късно - предните като избуксуват на баира си заминал...

Място
    Plovdiv
    Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране

Пич и кво имаш на предвид че не става за нищо ли да го махам ??

Публикации
    174
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране

прави си изводите.. става си за всичко освен за трудните неща. ще те домъкне до вилата

http://youtube.com/watch?v=voXbzerdIpM
    http://youtube.com/watch?v=kDDLQE7smDM

Място
    София
    Публикации
    8,840
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране

Цитат Мнение на k0k0
    Абе пробвай се, ако не ти върши работа ще го махаш, лично за мен това не е правилното задвижване, но някои хора не им трябва повече.
    Ако си карал само коли с предно, това ти идва мнага добре като поведение, обаче ако си карал истински фултайм, това те дразни до смърт...

Място
    София
    Публикации
    2,285
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране

Цитат Мнение на quadra
    Цитат Мнение на k0k0
    Абе пробвай се, ако не ти върши работа ще го махаш, лично за мен това не е правилното задвижване, но някои хора не им трябва повече.
    Ако си карал само коли с предно, това ти идва мнага добре като поведение, обаче ако си карал истински фултайм, това те дразни до смърт...
    Дима н си прав, моя Фрилендър го заврях в кал до праговете без дори да се замисли просто премина. А на мокро време е уникално стабилен
    LZ1HKW
    http://www.autoexpress-2.com
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

Място
    Plovdiv
    Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    8

Публикации
    9,029
    Точки (при гласуване)
    38

По подразбиране

Видя ли как сам намери отговора.
    Ако доидеш и на няколко разходки ще си 100% сигурен.

Място
    София
    Публикации
    8,840
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране

Цитат Мнение на vladi333
    Цитат Мнение на quadra
    Цитат Мнение на k0k0
    Дима н си прав, моя Фрилендър го заврях в кал до праговете без дори да се замисли просто премина. А на мокро време е уникално стабилен
    Нали се сещаш че при кал и при лед ти трябват съвсем различни неща - при кал да боксува колкото се може повече, а при лед да не боксува изобщо. В калта разликата в скоростите на предния и задния мост вече е достатъчна че задния да се адвижи стабилно и да ти даде още тяга. Обаче на лед за да включи задния трябва предния да избоксува, а тогава вече е късно...

Място
    Plovdiv
    Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране

Цитат Мнение на kinex
    Видя ли как сам намери отговора.
    Ако доидеш и на няколко разходки ще си 100% сигурен.
    А на тези разходки има ли Фрееландери ?? Или само по големи джипки??

Място
    София
    Публикации
    8,840
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране

Ако е до "големина" има доста Самураи. Просто виждаш каква е работата, и ако съвестта ти позволява да се движиш с всички, които непрекъснато ще те дърпат, значи всичко е наред, иначе сам се отказваш.

Място
    Plovdiv
    Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране

Даде това е хубаво че групата е голяма . Иначе има ли нещо определено кога ще е другата Разходка.

А Quarda ти ходиш ли ???

Място
    Plovdiv
    Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране

Също имам още един въпрос който най-вече се отнася за Quarda ,
    мога ли да му сложа по големи гуми. Сегашните са 215\65\16 или на 60 беше не мога да си спомня. Но също така да не купувам други джанти а само гуми да си купя

Място
    София
    Публикации
    8,840
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране

Ходех когато имах възможност, настроение за това, време и автомобил. Преди десетина дни си продадох Гранда и сега съм пешеходец. Пък и като гледам какво съм си наумил да си купя ще отсвиря разходките като мероприятия...
    А за гумите питай някой друг, тук има по-големи специалисти от мен по Фрийлендърите, моя опит с тях е бил колокото да покажа на собственика силните и слаби страни...

Публикации
    9,029
    Точки (при гласуване)
    38

По подразбиране

Никои не е застрахован. Дори и да те дърпаме удоволствието ще е наше. Никои няма да те обвини за това. Задължително обаче трябва да имаш здраво въже на което можеш да разчиташ

Място
    Plovdiv
    Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране

Даде не можеш да тръгнеш на поход и да нямаш нищо под ръка .

Място
    София
    Публикации
    1,370
    Точки (при гласуване)
    11

Exclamation Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

Здравейте,

планирам да закупя скоро (колко е разтегливо това, не е истина ) FreeLander. Харесал съм такъв с 5 врати, около 1999-2001 г. и двг. 1.8i или 2.0D.

Смятам, че съм изчел всичко изписано за FreeLander във форума (само новия, до стария нямам достъп), но ми се ще още малко информация от хора, които са притежавали такъв или имат персонални впечатления:

1) Какви са ви впечатленията от модела - комфорт, возия, поддръжка, разход? Особености (в няколко форума прочетох, че двигателя бил доста шумен)?
    2) Често ли създава проблеми? Търся автомобил, който не изисква постоянни ремонти (пък били те и дребни) както се пише тук за УАЗ и Лада (с уважение към собствениците на такива, просто не съм фен на ремонтите ).
    3) Има ли части за нея и как са цените им? От някои постове във форума оставам с впечатление, че май са непосилно високи и особено трудни за намиране (надеждата ми е, че това се е променило с времето).
    4) Какво да се гледа по автомобила при покупка? Знам, че на всеки модел има специфични слабости, кои са на този?

И по въпроса със самата покупка:
    1) Имате ли съображения за това дали да се вкара кола отвън (например от Германия) или да се купи от тук? Аз лично имам няколко +/- и за двете, но ми се ще да чуя и други мнения.
    2) Ако реша да е внос, можете ли да препоръчате човек, който вкарва и би могъл да ми помогне в това?

Предварително ви благодаря и ви пожелавам лек и безавариен път на всички, пък дай боже да си купя такъв ще се радвам да се видим на разходките (пък макар и с по-висок лек автомобил , както пише на няколко места във форума).

Публикации
    4,711
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране Re: Land Rover Freelander - отзиви, съвети при покупка?

Има изписано доста по темата и на практика е един безкарен...спор .Става или не,джипка ли е или кола,СУВ и т.н. Моето мнение(на база личен опит),е че става. Доста проходима колица(минутка за реклама ).Ако те интересува един такъв дизелен Фрийлендър,мой приятел продава.Има си даже и ДВД.В перфектно състояние.Пиши на ЛС.
    "Чибуратор-тЕАм"

Страница 1 от 15 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 304
    Последно мнение: 01-01-14, 09:36
  2. Отговори: 322
    Последно мнение: 29-12-13, 08:45
  3. Отговори: 449
    Последно мнение: 21-09-13, 19:22
  4. Отговори: 160
    Последно мнение: 30-08-13, 21:16
  5. Отговори: 0