Обява

Свий
Няма добавени обяви.

honda degree

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • honda degree

    Моля някой да ми помогне с някакъв каталог за да разбера колко масло трябва да се налее в предните колове на honda xl 250 degree MD 26

  • #2
    http://www.motorcyclespecs.co.za/Index.htm

    Коментар


    • #3
      Re: honda degree

      Благодаря, ама за honda degree не открих нищо. трябва да се смени маслото на предницата, ама не знам нито колко да сложа, нито какво да бъде.Предполагам 10w, ама не съм сигурен.

      Коментар


      • #4
        От: honda degree

        Миналия ден купих една такава XL Degree 250 - 1996 г. Още нямам никакви впечатления, тъй като съм я оставил на майстор, да смени всички консумативи. Заложих на това, че е с водно охлаждане и има по-нисичка седалка за неособено дългите ми крака. От Карлово до Габрово я прибра мой приятел. Малко неприятно ме изненада това, че след изкачване на Шипка /по асфалта/, точно на върха, от разширителния съд /при капачката/ изтече около 100 гр. антифриз. Вентилаторът на радиатора се беше включил. Обадих се на предишния собственик и той обясни, че било нормално, тъй като бил препълнил разширителния съд до максимума. Дано това да е единствения проблем. Направи ми впечатление също, че на километража има един диод с надпис под него "temp". При включване на контакт не свети заедно с другите контролни лампи за тест. Бих се радвал ако някой каже дали този диод свети при подаване на контакт или свети само в аварийна ситуация... за което благодаря предварително!
        Скоро ще кача снимки.

        Коментар


        • #5
          От: honda degree

          Ето за това става дума:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0403.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5292066

          Коментар


          • #6
            От: honda degree

            Не свети при даване на контакт( не е чек контрол). Светва малко преди да ти заври канчето.

            Коментар


            • #7
              От: honda degree

              Благодаря за отговора. И аз предположих, че е така. Всъщност, проверихме диода и установихме, че беше изгорял. Това пък беше много странно, защото знам, че диодите трудно "горят". Сменихме го с нов. Въпреки това, сега все съм на тръни относно загряването на мотора. Няма стрелка за температурата на таблото. Не знам дали може да се разчита само на този диод. Не знам също дали мотора има термостат и може ли да се провери дали работи. Приятели ме съветват да изхвърля въпросния термостат, ако има такъв. Това пък съвсем не ми се струва удачно. Започвам да се чудя, дали въздухарките не създават по-малко главоболия...

              Коментар


              • #8
                От: honda degree

                Въздухарките умират внезапно. В твоя ако има достатъчно антифриз - първо ще кипне и ще те ощави и чак тогава ще прегрее качествено. Не си махай термостата ако работи правилно. Като толкова те тревожи температурата - инсталирай си термометър на мястото на капачката за маслото и ще си я гледаш. Продават такива.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  От: honda degree

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  Въздухарките умират внезапно. В твоя ако има достатъчно антифриз - първо ще кипне и ще те ощави и чак тогава ще прегрее качествено. Не си махай термостата ако работи правилно. Като толкова те тревожи температурата - инсталирай си термометър на мястото на капачката за маслото и ще си я гледаш. Продават такива.
                  Струва ми се добра идея. Това ми е първото МПС, което няма стрелка за температурата на таблото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: honda degree

                    Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                    Благодаря за отговора. И аз предположих, че е така. Всъщност, проверихме диода и установихме, че беше изгорял. Това пък беше много странно, защото знам, че диодите трудно "горят". Сменихме го с нов. Въпреки това, сега все съм на тръни относно загряването на мотора. Няма стрелка за температурата на таблото. Не знам дали може да се разчита само на този диод. Не знам също дали мотора има термостат и може ли да се провери дали работи. Приятели ме съветват да изхвърля въпросния термостат, ако има такъв. Това пък съвсем не ми се струва удачно. Започвам да се чудя, дали въздухарките не създават по-малко главоболия...
                    Не барай термостата. Само неприятен "приятел" може да ти даде такъв съвет. Умряло дегри от прегряване не съм виждал до сега.

                    Коментар


                    • #11
                      От: honda degree

                      Всъщност, днес най-накрая ми остана време да си направя една разходка до Узана, макар и само по асфалта. Пътят до Узана е нещо като умалено копие на прохода Шипка - само изкачване и множество завои. Вярвам, че ако имаше някакви проблеми, щяха да се проявят. Вместо проблеми, изживях само истинско удоволствие. Вярно е, че преди това съм карал единствено максискутер и няколко други мотора на приятели, но ендурото ми се струва като идеалното МПС на две колела. Който и да го е измислил, вероятно преди това е бил в България, возил се е по нашите пътища и така се е родила идеята...

                      Коментар


                      • #12
                        От: honda degree

                        Спипах един мануал за Honda XL 250 Degree и не мога да се въздържа, да го споделя с Вас: http://www.hondampe.com.au/docs/owni...EGREE-1995.pdf

                        Коментар


                        • #13
                          От: honda degree

                          Чудно мотоциклетче!

                          Аз притежавам такова от няколко години и е безкрайно здраво. Има термостат, проверява се лесно. Диода не свети при подаване на контакт.



                          Еднакво добре се справя със средно пресечен терен и 5000км обиколка на Турция.

                          Някой забелязва ли интервала за смяна на масло? Направо не е за вярване - 12000км!

                          Иво

                          П.С. Рядко се срещат от по-новите с диск отзад.
                          Черпете ме, не ме щадете!
                          _________________
                          (\__/)o*******_
                          (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                          ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                          Коментар


                          • #14
                            От: honda degree

                            Здравейте , колеги от скоро притежавам същия мотор MD 26, и на черно когато ускорявам имам едно странно чукане в предницата - когато е изпъната горе. Семеренгите са сменени и масло има. Това го е свършил човека от който го купих в Карлово на Изхода за Бургас. Ако имате идея какво трябва да направя ще съм благодарен. Благодаря предварително.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X