Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден диф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Преден диф

    Ми да-и аз точно това установих от разходките с моята Нивата-тя е с 28" гуми,лифт 4см. и отпред е на 30см. от земята.Та затова рекох да попитам как стоят нещата при Витара,но явно действително лифтованото независимо окачване има и предимства в гората.А целия мост за да го докараш до просвет 28-30см. трябва да сложиш гуми поне 33-35",което при Витара не е подходящо.Разбира се тук не говоря за редукторни мостове,които даже и с 30" гуми предлагат отличен клиренс.Все пак мисля,че този въпрос с немалката разлика в клиренса отпред е важен експлоатационен фактор-особено както ние сме все по горите та,затова повдигнах въпроса.Така,че сериозно трябва да се помисли дали една Витара трябва отпред да е с цял мост или с лифтовано независимо окачване-всеки сам ще си прецени.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 23-03-10, 18:25.

    Коментар


    • #32
      До: Преден диф

      По снимките се вижда, че има шупли в материала .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #33
        До: Преден диф

        Недей така,че един колега с Тойота все ме бъзика ,че бил слаб материала.Янко,абсолютно си прав,много си ги разбирал ВитаритеДругото нещо,което ми изглежда уязвимо е щангата пред моста,стои сравнително по-ниско.Но така или иначе,другото са плюсове.По отношение на моя ремонт,намерил съм изгодно кожух и чакам да ми го пратят,проучвам вариант за оребряване и подсилване,като се надявам да го направя с минимални средства .Проектът цял мост ще го проуча след това по-обстойно,че първоначалната информация е за сериозни средства,труд,доработки и т.н.
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #34
          До: Преден диф

          колега и как ще го усилиш този корпус на диф . ще заваряш ребра ли? нали знаеш ,че след такива самоделност следва деформация на лагерни гнезда и отклонения от геометрията .не те съветвам да минаваш на преден УАЗ мост .това е конструкция от преди втората световна война и имаш ли представа за какви регулровки става въпрос.все пак не каза как стана тази беля при теб. още един колега е видял на снимките тъмни и светли участици ,т.е. стари пукнатини. Все пак евалла на на колегите ,които експерементират така се стига до истината.
          899180483

          Коментар


          • #35
            До: Преден диф

            Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
            колега и как ще го усилиш този корпус на диф . ще заваряш ребра ли? нали знаеш ,че след такива самоделност следва деформация на лагерни гнезда и отклонения от геометрията .не те съветвам да минаваш на преден УАЗ мост .това е конструкция от преди втората световна война и имаш ли представа за какви регулровки става въпрос.все пак не каза как стана тази беля при теб. още един колега е видял на снимките тъмни и светли участици ,т.е. стари пукнатини. Все пак евалла на на колегите ,които експерементират така се стига до истината.
            Счупи се при приземяването от скока,снимката е преди скока.Уж не беше кой знае какво,за загрявка в началото на разходката,а пък се изкърти!Доколкото знам ,това е най-честата причина за чупене-скокче и после отведнъж зацепване на колелата,разправяйте ми вие натисни спирачка или съединител-то става за части от секундата!!!
            Какво ще кажете за това усилване?Мисля ,че има заварчици,които знаят как да предвидят промяната на геометрията.
            Тези ,които разбират от железа-не става ли да се отлее от чугун?
            Прикачени файлове
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #36
              До: Преден диф

              Ми Антоне то като гледам от снимката мястото е доста кофти-накрая на екстремчето има ръб и точно там си подскочил.П.П.Точно на такива къси баирчета,особено когато е сухо понякога е по-безопастно за машината да си само на задно-лека засилка и си горе.Е това разбира се,ако не е кално и екстремчето е късо-10-15метра.Ама специално на мястото от снимката този ръб е доста гаден-друг пробва ли да го качва или,като видяха какво стана с теб колегите се отказаха?
              Последно редактирано от Янко Желязков; 23-03-10, 21:45.

              Коментар


              • #37
                До: Преден диф

                Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                Тези ,които разбират от железа-не става ли да се отлее от чугун?
                Съжалявам за самочувствието, но мисля, че съм най-подготвен по темата за чугуна. За да се отлее трябва да има модели. При по-елементарна отливка, може да се сложи по някое балатумче на местата с механична обработка, но тази е сложна и трябва хубава моделна екипировка, а това ще е в порядъка на 10000лв. Очевидно си иска серийност. Остава и механичната обработка, за която също се искат приспособления.... Което означава приморно цена за около 100бр. по 200лв или 1000бр по 80лв.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #38
                  До: Преден диф

                  Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                  Съжалявам за самочувствието, но мисля, че съм най-подготвен по темата за чугуна. За да се отлее трябва да има модели. При по-елементарна отливка, може да се сложи по някое балатумче на местата с механична обработка, но тази е сложна и трябва хубава моделна екипировка, а това ще е в порядъка на 10000лв. Очевидно си иска серийност. Остава и механичната обработка, за която също се искат приспособления.... Което означава приморно цена за около 100бр. по 200лв или 1000бр по 80лв.
                  Точно ти очаквах да ми отговориш,варианта за чугунена отливка отпада!
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • #39
                    До: Преден диф

                    Сто Витари ще намерим, но с по 200лв излишни в джоба трудно
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #40
                      До: Преден диф

                      Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                      Ми Антоне то като гледам от снимката мястото е доста кофти-накрая на екстремчето има ръб и точно там си подскочил.П.П.Точно на такива къси баирчета,особено когато е сухо понякога е по-безопастно за машината да си само на задно-лека засилка и си горе.Е това разбира се,ако не е кално и екстремчето е късо-10-15метра.Ама специално на мястото от снимката този ръб е доста гаден-друг пробва ли да го качва или,като видяха какво стана с теб колегите се отказаха?
                      Естествено ,че не го пробвахаА иначе точно на задно мислех да им направя показно,ама те -не неможе,не може и като знам ,че с 31ците ми трябва инхалатор на бързите,включих и предния мост,за да включа бавните.
                      Още нещо,оказа се ,че съм с "капачки" ,а не с авт.хъбове ,както си мислех досега.И аз все си давам назаден,след изкл. на 4х4.Ама си спомням много добре,че нещо "изчаткваше",ако не дам назад,какво ли е било?
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #41
                        До: Преден диф

                        Муфата в раздатката понякога изключва чак, като се освободи от напрежението .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #42
                          До: Преден диф

                          Не помня къде точно, но бях виждал укрепване на алуминиев кожух. Може да беше и тук из форума.
                          Направено беше нещо като "намордник" на "зурлата" на дифа. В предната част закрепен фланец към затварящите болтове, след това към него заварени шини, конусно стеснени към опашката, плътен пръстен около нея и на него ухо за закрепване към моста.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Преден диф

                            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                            Естествено ,че не го пробвахаА иначе точно на задно мислех да им направя показно,ама те -не неможе,не може и като знам ,че с 31ците ми трябва инхалатор на бързите,включих и предния мост,за да включа бавните.
                            Още нещо,оказа се ,че съм с "капачки" ,а не с авт.хъбове ,както си мислех досега.И аз все си давам назаден,след изкл. на 4х4.Ама си спомням много добре,че нещо "изчаткваше",ако не дам назад,какво ли е било?
                            Даже ти казахме въобще да не пробваш че ръба е много гаден ама ти като не чуваш ,тъй че сам си си виновен.за n-тен път ни обвиняваш.не си прав
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #44
                              До: Преден диф

                              Ти сериозно ли си мислиш ,че обвинявам някой друг за проблема?Мисля,че това са просто "рискове на професията",който го е страх от мечки ,да не ходи в гората!!!
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #45
                                До: Преден диф

                                Е нищо де Живко-той Антон сам си призна,че силно го влекат подобни екстремчета.Та и затова е пробвал-лошо няма,ще стане Витарата.Пък то и в нашия подфорум почти няма Нива с некъсан преден кожух-това са чести аварий при подобни експерименти.Който не иска такива проблеми ще си кара без подскоци и със стандартни гуми.Да видим,тогава кога Витарата ще си скъса кожуха?Ми май никога...
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 25-03-10, 20:51.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X