Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не си купувайте ВАЗ 2131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не си купувайте ВАЗ 2131

    За 18 месеца; 1.Извади полуоска. 2.Изби ръжда. 3.Скъса кардан. 4.Пода под Шофьорската седалка пропадна. 5. Скърца нечовешки от селенови втулки и тампони. P.S. Добре че е служебна.
    Прикачени файлове

  • #2
    Тази ще да е правена петък
    Коя фирма е отпуснала средста за това надджипване
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      Държавна ф-ма. Под пагон. Току що карах УАЗ на 6000 км и съм много разочарован.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        Ако се разровите в моите постове по темата за Нивите ще прочетете аналогични неща... Много позната история...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
          За 18 месеца; 1.Извади полуоска. 2.Изби ръжда. 3.Скъса кардан. 4.Пода под Шофьорската седалка пропадна. 5. Скърца нечовешки от селенови втулки и тампони. P.S. Добре че е служебна.
          1-Извадила се е полуоската(наи-вероятно от външната страна към главината)защото трябваше да сложите гайка с тефлонова втулка-оригиналната се саморазвива,или да свалите карето и да направите дупка за шплент
          2Ръждата е нещо дежурно при Нивата-но най-вече избива на веждите и калниците-това се оправя като сложиш пластмасови подкалници(кори)и се намаже при слагането хубаво с силикон.
          3.Кардана се е скъсал защото никой не и е гледал каретата на карданите и като се прецака карето-в някой случай пада кардана
          4Нивата си пропада защото и е много тънка ламарината и това не може да се оправи с друго освен с цялостно кърпене и усилване навсякъде(след време пропада и раздатката).
          5 Втулките се сменят много често на Нивата-защото се скапват и без да я караш и в гараж да я държиш даже-гумата на селеновите втулки е некачественна.

          П.П.-Като цяло Нивата не е лоша джипка(доколкото може да се каже че е джипка)-но си изисква основно потягане и постоянна подръжка-но като вземем в предвид ниската цена на возилото и ниската цена на части-си заслужава
          Последно редактирано от TRAPERA; 14-02-07, 21:44.

          Коментар


          • #6
            Имам предвид че новите руски ав-ли не са качествени. А за нивите преди 1992 г. това не е така според мен.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              Полуоската се е извадила от към дифа, по-точно пръта от карето. А ръждата е избила под капака и в коша.Въпросната НИВА не я карам аз, но според мен не я гърчат, колкото, аз юркам моята- и точно там е разликата м-у новите и стари `ТУЛИАТКИ`
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                Май не е до нови и стари, а до късмет (да чукна на дърво)
                Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

                Коментар


                • #9
                  Ами да! Остава в сила "Да не са в Понеделник и Петък"
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    Има Ниви и ПО-ДОБРИ НИВИ. Моята е Белгийско производство, стъклата са Шведски и ,като я купих беше със десен волан. Покарах я така 1 год. , но имаше голям луфт във сектора и прехвърлих волана от ляво.ПРЕ Правил съм доста неща по нея, който мисля, че и бяха недостатък, но важното е, че ми върши работа.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      Някой твърдеше че въпреки всичко не била лоша джипка. Е как да е добра- то постоянно трябва да я правиш, ама нали евтина и няма грижи- е сори, ама вместо да изкарваш пари, по цял ден да ремонтираш джипката трябва да си бая мазохист или НИВА фанатик- имам един приятел ама с лада 2105 и ми се хвали колко били евтини частите за гадната лада- ами за 3години експлоатация пръсна по нея над 5000 лв и пак си е гадна лада, а за 5000 лв можеше да си купи истински автомобил, с клима, стъкла, возия, вървене...
                      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                      Коментар


                      • #12
                        Не сам сагласен с теб Асене, защото сме сравнявали Нивата със PADJERO 2.3TD къса база, TOYOTA 2.4 TD дълга , VITARA 1.6 16v и L200. На един и същ терен НИВАТА има много предимства, а и гореспоменатите машини не мисли, че се чупят по-малко. Друг е въпроса на каква цена.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          За нивата

                          Бъди сигурен , че изброените от теб машини със сигурност се чупят на доста по-голям пробег от Ладата и изминатите километри са в много по голям комфорт, ако това има значение.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Не си купувайте ВАЗ 2131

                            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                            За 18 месеца; 1.Извади полуоска. 2.Изби ръжда. 3.Скъса кардан. 4.Пода под Шофьорската седалка пропадна. 5. Скърца нечовешки от селенови втулки и тампони. P.S. Добре че е служебна.
                            Никога не бих си и помислял да си купя такова нещо. Двама познати имаха такива и в момента в който се отърваха падна едно черпане... ехх.
                            А наистина старите са по здрави от новите.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Не си купувайте ВАЗ 2131

                              Хубавото при покупката на автомобил е, че не става насила ;-)

                              А ако между хората нямаше разлика по вкус, материално състояние, душевни стремежи и безкрай на брой още признаци, светът щеше да е мноооооооого скучно място!
                              Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X