Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба с фиш от КАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Глоба с фиш от КАТ

    Преди известно верме ми бе съставен фиш от КАТ за някакво нарушение (доколко беше нарушение е друг въпрос) с глоба 20 лв., което би следвало да платя в седем дневен срок.

    Да, ама забравих.

    Какво следва после? Текстта на чл. 186 от ЗДВиП ал.(7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., доп. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) гласи: "Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител."

    Та в този ред на мисли се питам:
    1. Мога ли да платя глобата или да чакам да ме потърсят от НАП?
    2. Ако я платя междувременно дали ще ми бъде издадено наказателно постановление? Да не стана така да плащам два пъти?
    3. Ако ми бъде издадено наказателно постановление със същата санкция ли ще бъде или ще бъде увеличена и ще ми бъдат отнети точки?

    И на последно място, но не по-важност: Защо КАТ нямат страница в интернет Уж има електронни услуги, а няма къде една справка да бъде направена !

  • #2
    До: Глоба с фиш от КАТ

    Зависи колко време е минало от писането на фиша.Наи добре е да го платиш в противен случеи преминава в АКТ... Да,не те търсят ама ти стои в КАТ и имаш вече отнети точки от свидетелството. Честито...

    Коментар


    • #3
      До: Глоба с фиш от КАТ

      http://www.kat.mvr.bg/
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        До: Глоба с фиш от КАТ

        Мисля си че нищо в природата не се губи.Не вярвам държавата да ти опрости нещо макар и на стойност 20лв.

        Коментар


        • #5
          До: Глоба с фиш от КАТ

          Адаш, и аз като теб, ма няколко пъти! До сега не са ме потърсили, но те си знаят че един ден искаме, не искаме, ще отидем при тях и тогава ще си платим, освен ако няма давност. Ако има някой да каже колко , че аз никъде не го намерих.
          Относно присъствието на КАТ в интернет, ако забелязвате, електронните им услуги се ограничават до справките за издаване на СУ и толкова. Струва ми се, че е нещо като наказателна и превантивна политика, за всяко нещо да ходиш там. Един вид допълнение към наказанието за нарушението което си направил. Всъщност като се замисля, то самото ходене там е по-голяо наказание от самото НП.
          ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
          lre-bulgaria.org

          Коментар


          • #6
            До: Глоба с фиш от КАТ

            Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
            Адаш, и аз като теб, ма няколко пъти! До сега не са ме потърсили, но те си знаят че един ден искаме, не искаме, ще отидем при тях и тогава ще си платим, освен ако няма давност. Ако има някой да каже колко , че аз никъде не го намерих.
            Относно присъствието на КАТ в интернет, ако забелязвате, електронните им услуги се ограничават до справките за издаване на СУ и толкова. Струва ми се, че е нещо като наказателна и превантивна политика, за всяко нещо да ходиш там. Един вид допълнение към наказанието за нарушението което си направил. Всъщност като се замисля, то самото ходене там е по-голяо наказание от самото НП.
            Да,има давност.Пет години ама нетрябва да се правят никакви нарушения.Ако направиш нарушение (в смисал АКТ) ти се отнема талона на свидетелството а за да си го получиш обратно те принождават да си платиш всички задължения към КАТ.

            Коментар


            • #7
              До: Глоба с фиш от КАТ

              Чакай да те търсят и си имай едно на ум,че дължиш 20 лева

              Коментар


              • #8
                До: Глоба с фиш от КАТ

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Не става. Това е сайтът на КАТ-София. Вси си си мисля, че служба КАТ е организирана на национално ниво с регионални дирекции и т.н. КАТ София е само една от тях, но пък името на страницата им подвежда.

                Коментар


                • #9
                  До: Глоба с фиш от КАТ

                  Първоначално публикуван от AlBandi Преглед на мнение
                  Да,има давност.Пет години ама нетрябва да се правят никакви нарушения.Ако направиш нарушение (в смисал АКТ) ти се отнема талона на свидетелството а за да си го получиш обратно те принождават да си платиш всички задължения към КАТ.
                  Не си даваш синьото талонче и ти пишат акт, че не го носиш, глобата за това е 10-20 лева ...
                  Грандоман WJ 3.1 QD

                  Коментар


                  • #10
                    До: Глоба с фиш от КАТ

                    Някой знае ли този срок за плащане "7 дни" за работни дни или календарни става дума? Никъде не можах да намеря инфо по въпроса А календарните вече съм ги просрочил, заради велкденските празници с три дена.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Глоба с фиш от КАТ

                      Не е 5 години давността ами е 2! Аз трябва да се пазя още 1 година, да не ме привикват в КАТ, че и аз имам Фиш преминал в акт.
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #12
                        До: Глоба с фиш от КАТ

                        Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                        Не е 5 години давността ами е 2! Аз трябва да се пазя още 1 година, да не ме привикват в КАТ, че и аз имам Фиш преминал в акт.
                        Мисля, че сега фишовете са други и по текста, който пише отдолу май е по-добре да се плати в срок.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          До: Глоба с фиш от КАТ

                          Никога не съм плащал фишове, особено в 7-дневния срок. И така до м.12'2006-та, когато реших да тегля кредит. В банката ми поискаха бележка от НАП а липса на задължения и познай.... Разпечатката беше с размерите на размотано руло тоал. хартия. Питах само дали трябва за всеки фиш да пиша отделно платежно, че на всичко отгоре е и в банката с най-скъпите преводи, и ми казаха по една платежно за всяка година. "Глоби по КАТ за 2001",... за 2002 и т.н. До тогава никой не ме беше търсил за нищо.
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            До: Глоба с фиш от КАТ

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Никога не съм плащал фишове, особено в 7-дневния срок. И така до м.12'2006-та, когато реших да тегля кредит. В банката ми поискаха бележка от НАП а липса на задължения и познай.... Разпечатката беше с размерите на размотано руло тоал. хартия. Питах само дали трябва за всеки фиш да пиша отделно платежно, че на всичко отгоре е и в банката с най-скъпите преводи, и ми казаха по една платежно за всяка година. "Глоби по КАТ за 2001",... за 2002 и т.н. До тогава никой не ме беше търсил за нищо.
                            И аз не съм ги плащал предишните и повечето от тях така и не са стигнали до мен, но тези новите са други и при неплащане се издава акт и т.н.
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #15
                              До: Глоба с фиш от КАТ

                              Фишовете - нови, стари са си фишове. Акта си е друга работа. Вида на нарушението определя дали се отнемат контролни точки или не - това е и разликата м/у двете наказания. За просрочени плащания по наказания се дължат лихви и това е достатъчно наказание. Мисля, че не може едно малко нарушение санкционирано с фиш/глоба/ при неплащане в срок да бъде допълнително санкциониран водача за трети път - глоба, лихва върху нея и отнемане на контролни точки.
                              Така мисля, но все пак в БГ всичко е възможно - поне докато има граждани да живеят тук.
                              Лично имам 150 кинта в фишове, актове и квот се сетите, но няма да платя и стотинка каквото ще да става.
                              http://www.segabg.com/online/new/art...nid=1&id=00003
                              http://bgcar.eu/kola-kat-globa.php
                              Последно редактирано от petpet75; 10-04-10, 20:03. Причина: Добавяне на линк към статия
                              Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X