Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба с фиш от КАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Глоба с фиш от КАТ

    Лятото ме спряха за превишена скорост.Наистина си бях виновен и си признах.Вместо акт ме "пожалиха" с фиш за 50лв.Предупредиха ме да го платя в рамките на седмица на Цецка в банката.Като послушен гражданин отидох.Касиера взе копието от фиша и като се започна едно кълване по клавиатурата едно пъшкане...накрая ми диктува ЕГН-то и ме пита това ли е?Почти му казвам вместо 3 тук е 2.А излезе най-на края!В този момент процесора ми зацепи.Я чакай малко шом това на фиша не е моето ЕГН,защо да плащам?Еее ма аз толкова се мъчих,ми казва чичото.Аз пък не държа да плащам 50 лв на държавата и си тръгнах.Пазя си фиша и съм готов за "война" с КАТ...
    Тома Томов
    Вече с Kia Sportage.

    Коментар


    • #17
      От: До: Глоба с фиш от КАТ

      Колеги, как стоят нещата с тези фишове 6 години по късно (от как е писана темата) някой викат плащай другивикат недей ще мине давност...?

      Коментар


      • #18
        От: Глоба с фиш от КАТ

        Най-вероятно отлежава в НАП.

        Коментар


        • #19
          От: Глоба с фиш от КАТ

          Историята е следната... вчера ме видяха че говоря по телефона... казаха че ще пишат без колан че да мина с фиш и минимална глоба 50 лв? колко минимална е незнам не съм запознат. От преди години знам че фиша го сгъваш в жабката на колата и след някакви години (колко са сега кажете ако знаете) губи давност... Ама полицайчетата казаха не било вече така ( те друго няма и да кажат)
          Че за това питам тук???

          Коментар


          • #20
            От: Глоба с фиш от КАТ

            колана е минус 10 точки и 40лв.
            телефона е минус 6 точки и 50лв.
            фиша като не го платиш в срок, ще отиде в НАП за принудително събиране
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: Глоба с фиш от КАТ

              колана е минус 10 точки и 40лв.
              телефона е минус 6 точки и 50лв. ТОВА АКО СА НАПИСАНИ АКОТОВЕ? А КОГАТО Е ФИШ НЯМА ОТНЕМАНЕ НА ТОЧКИ НАЛИ?
              A kakво се случва с фиша като отиде в НАП стои си там няколко години и губи давност или? А с мен какво ще се случи? Ще има ли наказателно постановление отнемане талон, книжка?

              Коментар


              • #22
                От: Глоба с фиш от КАТ

                Според Закона: фиш, неплатен в 7 дневен срок, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.
                От там нататък в повечето случаи действат стандартните условия...
                Т.е. - няма да ти издадат например документ, че не дължиш данъци и т.н...
                Давност има, но мисля вече не е автоматична... Т.е. дори да е изтекъл давностния срок, ако платиш нещо към НАП, могат да ти удържат сумата (ако е за даденото перо).
                А за да отпадне по давност, трябва да пуснеш молба и т.н... Което пък може да инициира някоя друга ревизийка - администрацията и тя си има хватки
                Периодично имаше някакви акции на границата на закона - например да не ти подновяват книжката докато не си платиш всичките гяволии...
                Общо взето - останал съм с впечатление, че няма два еднакви казуса - един минава метър, а на друг му разкатават историята...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Глоба с фиш от КАТ

                  Чак вчера ходих в данъчното казаха ми че фиша ще стане наказателно постановление (както каза колегата) глобата х ще мине давност след 3 години в кат и 5 в данъчното (аз ходих по стара една причина преди 15 години катастрофирах тежко с мотор съди ме държавата глобата беше 500 лв държавно взимане (такива глоби не губели давност) след 15 гоидини получавам писмо че всичко е прекратено и че не дължа нищо на държавата) п.п. миналата година за тези 500 лв получих писмо че ако не ги платя ще дойдат да ми опишат и извземат имущество но никой не дойде...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Глоба с фиш от КАТ

                    Ще дойдат.Просто не си бил на ред все още.Ходи и си оправи бакиите.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Глоба с фиш от КАТ

                      след 15 гоидини получавам писмо че всичко е прекратено и че не дължа нищо на държавата
                      след това писмо и лична проверка на място дължа ли илине дължа нещо... няма кой да дойде вече...?
                      или плашат гаргите или съм голям късметлия... някой тук каза че няма точно установена система за действие в подобни ситуации (по вероятно късмет е моето )

                      Коментар


                      • #26
                        От: Глоба с фиш от КАТ

                        Хванал си периода преди създаване на "Дирекция събиране". При преливане на базата данни от Общината в Дирекцията имаше тотална анархия, грешки, някои трябваше да си търсим квитанциите за платени глоби преди 10 години, други минаха метър...
                        Хм, нямат навика да те уведомяват за подобно прекратяване, но не пречи да почерпиш.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Глоба с фиш от КАТ

                          Имат ,имат....завчера получих писмо,мога да го снимам
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Глоба с фиш от КАТ

                            Брей, колко учтиви станали...!
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Глоба с фиш от КАТ

                              Преди време и на мен ми трябваше балежка от НАП за пред банка. Като ми извадиха разпечатка освен глоби от КАТ имах и неплатена здравна осигуровка за два дни, просто при преместване от една работа на друга някокой е пропуснал, лихвата бе 4 пъти по голяма от сумата . Вземането е било подадено на съдия изпълнител и познайте дали някой ме бе потърсил да ми каже НЕ. Сумите си отлежават и трупат сериозни лихви, за 1600 лв.вземания платих и холкова лихви!
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • #30
                                От: Глоба с фиш от КАТ

                                Сумата която дължах беше около 5000 лв.бяха ме осъдили без да знам,даже и не съм подозирал ,съдия изпълнителя се оцъкли като видя мойта изненада на една педя дебела папка дела.През цялото време аз твърдо убеден че е грешка,съвпадение на егн,щото на 16 г.ми смениха егн-то във 7 кметство в Пловдив,тоест до 16 годишна възраст имах друго егн,сега на трите ми дипломи егн ми е различно,...Та водих дело и спечелих.Никога не съм вземал или дължал такива пари.Делото мина сравнително бързо,писмо получих една година по късно че не дължа нищо възоснова на дело Еди кое си
                                От НАП,такова получих и от съдия изпълнителя
                                Последно редактирано от Roninn; 08-10-16, 07:44.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X