Обява

Свий
Няма добавени обяви.

21213 - втори вентилатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 21213 - втори вентилатор

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    От всяка морга могат да се намерят нужните чаркове далеч под 140 лв.
    А, то на мен ми предложиха руски перки за 30 лева втора употреба. Ама новото си е ново, нали?

    Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
    А въпросните двойни ел. перки за Нива, поставени пред радиатора, лятно време не пречат ли за доброто обдухване на радиатора от насрещния въздух при извънградско шофиране?
    Карам със сложени перки, но без направено окабеляване (т.е. неработещи), вече доста време по жегите. Проблеми няма нито на градско, нито на извънградско.

    Коментар


    • От: 21213 - втори вентилатор

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Зимно време, същата не пречи на загряването на двигателя до работна температура, защото перките не се въртят (Филипе, да се засрамиш) и даже екранират част от влизащия отпред въздух.
      Ясене тук влизаме в идеологически спор. Знам, че обичаш да палиш и тръгваш директно. Аз пък обичам да си запаля колата, да си изчистя стъклата, да помахам за чао на кученцето, да си сваля скобичката на паркинга, да извадя колата, да сложа скобичката... И след целия този ритуал да потегля с вече леко загряла кола.

      Не мисля, че моя този случай постоянно зацепената перка пречи много-много. Спор няма, че без нея ще е по-добре! От друга страна обаче смятам лятото да включвам двойните само при най-крайна нужда. Т.е. ще пестя от консуматива наречен "двойни перки за Нива". Задачата е друга

      П.С. Е... нищо чудно в краен случай да стане твоето, да сложа датчик и да видя сметката на постоянно зацепената. Зодия овен съм все пак - остави ме да си поблъскам главата на воля!

      Коментар


      • От: 21213 - втори вентилатор

        А, главата си е твоя. Перките, обаче, кога ги набеди за консуматив?

        Коментар


        • От: 21213 - втори вентилатор

          Хммм... интересни новини от последните секунди. Някакъв електричар (алармаджия) е гледал твоята схема (тази полевата, която ми направи на хвърчащо листче пред блока) и е казал "Те това нема как да стане". Преди това двама не-електричари са се отказали. Единственото, което крепи надеждата ми е, че един човек от фирма Струна (заваръчната техника) ми каза, че схемата е ОК и ми пожела успех. Пак ще карам с изкл. перки и ще чакам Стефан да си нагизди УАЗката

          Коментар


          • От: 21213 - втори вентилатор

            Нищо си и няма на схемата. Виждал съм една подобна на Пежо 405, сигурно има и други. При мен работи даже една по-сложна версия - със смяна на посоката. Ще ме накараш да ти я наредя лично.

            Коментар


            • От: 21213 - втори вентилатор

              Според мен проблемът на електричарите е дошъл заради куплонзите на релетата. Едното реле е с пет крачета (в схемата е реле №1), а на него съм нанизал куплонг за "четирикрако". Гледали са само без да преправят и са отсекли тежката дума "НЕ!".

              Коментар


              • От: 21213 - втори вентилатор

                оф. Купил ли си три релета и термодатчик?

                Коментар


                • От: 21213 - втори вентилатор

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  оф. Купил ли си три релета и термодатчик?
                  термодатчик - НЕТ!

                  Не "оф"-кай. Ще вземеш да дойдеш да го направиш - туй хубаво. А после със Стефан какво ще правим по двора цяло лято? Няма ли какво да се прави - няма и как да кажеш, че мързелуваш. Ще стане обикновено лентяйство

                  Коментар


                  • От: 21213 - втори вентилатор

                    Вие ще ми смените стартера, лагери на предна лява главина, семеринг на преден диф и лагери на РК. Поради всяка от тези причини, моята Нива не върви.

                    Коментар


                    • От: 21213 - втори вентилатор

                      Вчера се завърнах от планината.Имаше яко изкачване в сериозна жега.Стрелката на уреда приближи на 2мм.от червената скала,т.е.колата почти прегря.Като се качих горе до хижата изчаках Нивата да изстине и отворих капачката на радиатора.Оказа се,че уплътнителната гумичка на паровъздушния клапан се е прокъсала сериозно и охладителната система е работила почти без налягане.Днес смених капачката с нова и нещата си дойдоха на мястото.Така,че освен всичко казано дотук от голямо значение е и дали системата работи под нужното налягане.
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 19-07-10, 17:09.

                      Коментар


                      • От: 21213 - втори вентилатор

                        Момчета, пуска чрез термо-реле на ел-мотора на перка за охлаждане на вентилатора на Нива е ясна работа, не разбирам какво му се чудите? Това решение е много по-добро от постоянно въртяща се перка.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • От: 21213 - втори вентилатор

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Вие ще ми смените стартера, лагери на предна лява главина, семеринг на преден диф и лагери на РК. Поради всяка от тези причини, моята Нива не върви.
                          Не знаеш с какво се захващаш. Под "вие" естествено трябва да разбираш "Стефан и кибиците около него". Моите приноси обикновено са:

                          1. Пречещо куче;
                          2. Разсейване с глупави въпроси;
                          3. Изкушения с все нова и нова бира.

                          Последното обикновено проваля всякакви начинания за какъвто и да е ремонт. Другите съседи на Стефан не са по-различни, с изключение на това, че... не задават глупави въпроси и нямат кучета... и не пият толкова много бира... Абе не са много по-различни

                          Спирам дотук, че развалихме темата с лични разговори. Идвай и отваряй капака смело! Само да има каквато и да е двулитрова бира (поне 2бр.) без Шуменско (тази Стефан не я пие... много).

                          Коментар


                          • От: 21213 - втори вентилатор

                            Ти пък - да ни плашиш с бира!!! По-лесно ще си уплашиш кучето с ... пържоли.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: 21213 - втори вентилатор

                              Честно казано, аз се страхувам от комбинацията Стефан и Бира.

                              Коментар


                              • От: 21213 - втори вентилатор

                                Защо, при него поне гората е близо - кеф ти сянка, кеф ти шумка.
                                ПП. Зорът с бирата е догато си намери пътя обратно към природата...
                                Последно редактирано от trapper; 19-07-10, 19:16. Причина: пп
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X