Обява

Свий
Няма добавени обяви.

21213 - втори вентилатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: 21213 - втори вентилатор

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Вържи ги последователно, на първо време
    Грешка на "езика" - това имах в предвид...

    Коментар


    • #32
      До: 21213 - втори вентилатор

      Може да провериш от фабия не знам колко струва но се монтира лесно има дълги шпилки, коити минават директно през питата на радиатира и си спестяваш доста работа, а и става кадърно.
      Land Rover Discovery II 3,9 V8
      Лада Нива 21214 1,7i

      Коментар


      • #33
        До: 21213 - втори вентилатор

        На Фабия радиаторът не беше ли близо до квадратен? С един вентилатор? Тук са два еднакви един до друг, радиаторът е доста нисък и широк.

        Коментар


        • #34
          До: 21213 - втори вентилатор

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          На Фабия радиаторът не беше ли близо до квадратен? С един вентилатор? Тук са два еднакви един до друг, радиаторът е доста нисък и широк.
          Да знзм моята нивушка е с два вентилатора и чесно казано единия постояно дефектираше докато не го смених, сложих от фят и проблемите ми преключиха. А що се отнася до вентилатор от фабия може да пробва да сложи два ако ги събере разбира се.
          Land Rover Discovery II 3,9 V8
          Лада Нива 21214 1,7i

          Коментар


          • #35
            До: 21213 - втори вентилатор

            Как така постоянно е дефектирал? Той дефектира веднъж и се сменя.

            Коментар


            • #36
              До: 21213 - втори вентилатор

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Как така постоянно е дефектирал? Той дефектира веднъж и се сменя.
              Ми така загрява и му се разместват контактните плочки на колетора на ротора и спират да контактуват с четките. При което следва шлаифане на колектора и отново на мястото му и така докато пак не загрее, последния път беше замръзнал тая зима и съвсем му се разказа играта.
              Самото упражнение го правих заради цената на този агтрегат, тук в Варна се продават комплект двата със стоиката и перките и струват около 230 лв. Обаче наскоро ми писна и си напаснах един от фят не знам точно какъв, разликата в захвата към оригиналната стойка не е голяма само няколко милиметра направих нови дупки в стойката подложих шаиби и заспа. Даже си запазих ладовата перка наложи се само да се намали неталната втилка на перката с 3мм. Осата е същата и щифта е същия. А за моя радост се оказа, че е с по-високи обороти и съответно и по-голям дебит.
              Land Rover Discovery II 3,9 V8
              Лада Нива 21214 1,7i

              Коментар


              • #37
                До: 21213 - втори вентилатор

                Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                Ми така загрява и му се разместват контактните плочки на колетора на ротора и спират да контактуват с четките. При което следва шлаифане на колектора и отново на мястото му и така докато пак не загрее, последния път беше замръзнал тая зима и съвсем му се разказа играта.
                Самото упражнение го правих заради цената на този агтрегат, тук в Варна се продават комплект двата със стоиката и перките и струват около 230 лв. Обаче наскоро ми писна и си напаснах един от фят не знам точно какъв, разликата в захвата към оригиналната стойка не е голяма само няколко милиметра направих нови дупки в стойката подложих шаиби и заспа. Даже си запазих ладовата перка наложи се само да се намали неталната втилка на перката с 3мм. Осата е същата и щифта е същия. А за моя радост се оказа, че е с по-високи обороти и съответно и по-голям дебит.
                Може ли малко снимки?
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #38
                  До: 21213 - втори вентилатор

                  Тия моторчета са същите като на по-старите Лади, същата конструкция я има на доста коли. Ценното при Нива са перките.

                  Обледяването на перките при Нива е много голяма досада, но обикновено довежда само до изгаряне на бушонче. За да изгори мотора, значи или си е бил дефектен поначало, или бушончето е с много тел.

                  Коментар


                  • #39
                    До: 21213 - втори вентилатор

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Тия моторчета са същите като на по-старите Лади, същата конструкция я има на доста коли. Ценното при Нива са перките.

                    Обледяването на перките при Нива е много голяма досада, но обикновено довежда само до изгаряне на бушонче. За да изгори мотора, значи или си е бил дефектен поначало, или бушончето е с много тел.
                    Бошона е оригиналният не съм ги пипал има два за всеки вентилатор по един 30А.А сника ще кача утре.
                    Land Rover Discovery II 3,9 V8
                    Лада Нива 21214 1,7i

                    Коментар


                    • #40
                      До: 21213 - втори вентилатор

                      Ето и снимките.
                      Прикачени файлове
                      Land Rover Discovery II 3,9 V8
                      Лада Нива 21214 1,7i

                      Коментар


                      • #41
                        До: 21213 - втори вентилатор

                        Колеги,имам един въпрос от каква техника стават вдойни перки,пробвах от ауди/фолксваген.Взех ги от моргата,неможаха да ми станат за 3-4см,ако някой колега е слагал за допълнително охлаждане да каже,да знам какво да търся.Днес бях в една морга толкова много перки имаше,но неможах да открия нищо а и на продавача не му се занимаваше да търси по горните рафтове.Ще съм много благодарен ако някой има предложениа,че неми се дават 230лв за нови.

                        Коментар


                        • #42
                          До: 21213 - втори вентилатор

                          Почти от никаква техника не стават. Трябват "духащи" перки, т.е. предназначени за монтиране пред радиатора.

                          п.с. не си мисли, че всякакви перки стават като им обърнеш посоката. Стават, ама с около 1/3 дебит

                          Коментар


                          • #43
                            До: 21213 - втори вентилатор

                            мислех за нещо то западна машина с климатик.Мисалта ми е,някой който е монтирал да каже от какво са и как е станало.

                            Коментар


                            • #44
                              До: 21213 - втори вентилатор

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Почти от никаква техника не стават. Трябват "духащи" перки, т.е. предназначени за монтиране пред радиатора.

                              п.с. не си мисли, че всякакви перки стават като им обърнеш посоката. Стават, ама с около 1/3 дебит
                              В случая Ясен е много прав-ти хубаво ще намериш и наместиш отпред перка от някаква кола,обаче тя най-вероятно ще е за монтаж зад радиатора и ефектът ще е почти нулев.Ако пък и обърнеш посоката лопатките вече няма да могат да "загребват" същото количество въздух,както преди.С една дума-тя ще духа към радиатора,но много по-неефективно.Просто ти трябва перка,която фабрично е предвидена за преден монтаж за да и ползваш на 100% дебита.А такива има в Нива 1.7 пълна инжекция.Затова говорим,че специално за монтаж пред радиатора Нивовите перки са най-добрия вариант-плюс това са и две.

                              Коментар


                              • #45
                                До: 21213 - втори вентилатор

                                Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                                Зависи за какво ще ги използваме колега. Стандартно това охлаждане се използва в екстремни ситуации за сравнително кратко време - когато колата прегрява например, точно както казваш ти "да смъкне температурата рязко".

                                Аз обаче ще искам да го използвам това допълнително охлаждане в малко по-различен смисъл - когато катеря Петрохан например скоростта е ниска и колата грее повече от нормалното. Но не говорим в никакъв случай за "прегряване" и въобще не ми е необходимо рязко понижаване на температура. Защо трябва да пускам двете турбини да вият и да ми надуват главата, като може просто да ги пусна на по-ниски обороти за постоянно? Предпочитам да не чакам колата да прегрява, за да я охлаждам и после да чакам пак - предпочитам охлаждането да е постоянно... и относително тихо
                                Колега "Купни" си една перка като на старите ниви захвани я за водната помпа и като си катериш няма да ти марда стрелката от 90 градуса нашата е с такава и мога да ти кажа ,че над 90 градуса само 1 път сам я виждал и тогава нямаше много вода и капачката на радятора към разширителния съд се беше развалила.Пък и ако сложиш и допълнителните перки и една перка отпред или отзад на радиотора са ти предостатъчни И да ти е мир на душата няма копчета няма ништо като запалиш колата знаеш ,че е включена
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X