Обява

Свий
Няма добавени обяви.

21213 - втори вентилатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 21213 - втори вентилатор

    Нека да чуеш и други мнения колега. Моят двигател е с перка като тази http://maxspeed-bg.com/index.php?opt...d=28&Itemid=26 , доста е тих и върши перфектна работа за сега. Този вид са идеални за слагане меджу радиатора и двигателя, защото е тясно там около 7-8 санта, и се помества идеално там. Ето малко снимки да моята инсталация.
    А за двете скорости, може да ползваш мощно съпротивление и един ключ за вентилатор с две степени.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от toni188; 17-03-10, 18:31.

    Коментар


    • #17
      До: 21213 - втори вентилатор

      Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
      Нека да чуеш и други мнения колега. Моят двигател е с перка като тази http://maxspeed-bg.com/index.php?opt...d=28&Itemid=26 , доста е тих и върши перфектна работа за сега. Този вид са идеални за слагане меджу радиатора и двигателя, защото е тясно там около 7-8 санта, и се помества идеално там. Ето малко снимки да моята инсталация.
      А за двете скорости, може да ползваш мощно съпротивление и един ключ за вентилатор с две степени.
      Много добре, благодаря за линка. Изглежда точно нещо каквото търся.

      Ще слагам ключа през реле със сигурност - иначе ще гори, защото към вентилаторите тока е много силен.

      Коментар


      • #18
        До: 21213 - втори вентилатор

        Вместо да се пенявиш, ела да видиш как съм ги направил оригиналните - две степени, без никакви съпротивления, само се превключват последователно и в паралел. На втора степен са се включвали само на връх Ком.

        Мога да ти разкажа и как се поставя датчикът по правилния начин (не, не мисли в посока да няма датчик) и кой е правилният датчик (също не е тривиално).

        Я кажи къде ги намери само за 130 лв? Аз повече се охарчих...

        Коментар


        • #19
          До: 21213 - втори вентилатор

          По спомен оригиналните нивови двойни перки са около 230лв.При мен е следното перката от оборотите на двигателя си стой,като имам и ела перка с ЦК ключе от купето,която си пускам само при нижуда.Перката,която ползвам е от ситроен от тия дето се повдигат при запалване,даваше малко напрежение на радиатора и го избутваше към двигателя-перката не го удря,подложих втулки на болтовете,като ползвах и по-дълги болтове,така хем радиатора се доближи до перката от оборотите на двигателя,хем сабрах ел.перката от ситроена.Мога да пусна снимки утре,яко някой пожелае да види как е направено.

          Коментар


          • #20
            До: 21213 - втори вентилатор

            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
            По спомен оригиналните нивови двойни перки са около 230лв.При мен е следното перката от оборотите на двигателя си стой,като имам и ела перка с ЦК ключе от купето,която си пускам само при нижуда.Перката,която ползвам е от ситроен от тия дето се повдигат при запалване,даваше малко напрежение на радиатора и го избутваше към двигателя-перката не го удря,подложих втулки на болтовете,като ползвах и по-дълги болтове,така хем радиатора се доближи до перката от оборотите на двигателя,хем сабрах ел.перката от ситроена.Мога да пусна снимки утре,яко някой пожелае да види как е направено.
            Желаещи има,чакаме снимки.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #21
              До: 21213 - втори вентилатор

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              ...Мога да пусна снимки утре,яко някой пожелае да види как е направено.
              Давай смело снимките.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #22
                До: 21213 - втори вентилатор

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Я кажи къде ги намери само за 130 лв? Аз повече се охарчих...
                НАР (възможно е да са ми казали цена без ДДС). Иначе в един магазин на ул. Козлодуй ми поискаха 250 и им се изсмях - то ще си взема перка от Мерцедес за тея пари

                Коментар


                • #23
                  До: 21213 - втори вентилатор

                  Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                  НАР (възможно е да са ми казали цена без ДДС). Иначе в един магазин на ул. Козлодуй ми поискаха 250 и им се изсмях - то ще си взема перка от Мерцедес за тея пари
                  И каква е ползата от перки за Мерцедес? И без ддс да е, аз дадох близо 300лв за две перки и рамка. Но имаше смисъл.

                  Ако ще слагаш ел. перки, тази с ремъчното задвижване е най-разумно да си ходи. Хем ще стане двигателят доста по-тих, хем по-бързо ще се стопля.

                  Коментар


                  • #24
                    До: 21213 - втори вентилатор

                    Да-действително това май е най-добрия вариант.

                    Коментар


                    • #25
                      До: 21213 - втори вентилатор

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      И каква е ползата от перки за Мерцедес?
                      Полза няма - просто са скъпи заради марката. Не е логично части на Лада да държат сходни цени.

                      Благодаря на колегата toni188 - изглежда ми като най-приемливия вариант за моите нужди.

                      Коментар


                      • #26
                        До: 21213 - втори вентилатор

                        Нивовските перки обективно са много мощни и цената им е относително вярна. Само не знам защо са им спестили втората степен - чудесно работят двете последователно и шумът е минимален.

                        Я кажи всъщност, защо правиш тази гимнастика? Прегрява ли ти колата?

                        Коментар


                        • #27
                          До: 21213 - втори вентилатор

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Я кажи всъщност, защо правиш тази гимнастика? Прегрява ли ти колата?
                          Твърдо не - държи постоянна температура, която никога не мърда "нагоре". Рядко, при "много висока скорост" (за Нива де), леко пада...

                          Защо го правя? Бъзикам се. Хоби

                          Коментар


                          • #28
                            До: 21213 - втори вентилатор

                            Като е хоби, направи го добре.

                            Коментар


                            • #29
                              До: 21213 - втори вентилатор

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Като е хоби, направи го добре.
                              Eх, тъй да бъде, натискът ви е голям - другата седмица купувам перките за 21214. Ще ги вържа паралелно на първо време през реле и ключ в купето - нататък ще му правя и другите "базиклъци".

                              Коментар


                              • #30
                                До: 21213 - втори вентилатор

                                Вържи ги последователно, на първо време. Не е истина какви тоци дърпат в паралел, уместно е да се включват така само в краен случай и само на развъртян алтернатор, иначе ще останеш без ток някой път. Отделно как вият.

                                На 21214 компютърът ги включва, когато двигателят стигне 110 градуса. Което е малко тъпичко, но пък се спестява страшния вой повечето време. Той пък си има мощен генератор и не му пука за консумацията.

                                Аз пък съм ги нагласил да се включват, когато водата, излизаща от радиатора, стигне 84 градуса (последователно) и 88 градуса (паралел). Схемата я има някъде в раздела по електротехника, с уговорката, че аз им сменям и посоката, освен скоростта.

                                Да знаеш, че дупките, в които гнезди рамката за перките, оригинално ги няма на повечето Ниви. Ще трябва с дрелката. Рамката пък трябва плътно да прилепне към радиатора, в нея необходимата междина до перките е направена.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X