Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за морска радиостанция.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за морска радиостанция.

    http://www.marine-radio-store.com/ic...condition.html

    яко, нали?
    Няма! Свършиха.

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за морска радиостанция.

      Ясно е , че ги разбирате тия работи, но обяснете на мене галфона с думи прости - ще ми върши ли работа това чудо или не?
      Няма! Свършиха.

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за морска радиостанция.

        Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
        Сега на въпроса - да си поръчвам ли ICOM - 500 от щатите или не!?
        Хех, ами кажи първо за какво ще я ползваш? Единствения смисъл за изпозлване на такава станция по предназначение е да си я тътриш на лодката и най-много ако закъсаш някъде, да се обадиш по 16-ти канал за помощ, който със сигурност наистина е абсолютно еднакъв за цял свят и точната му честота е 156.800 Mhz! . За такова върши работа (както и всяка друга морска станция).


        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за морска радиостанция.

          Тоест разделям се с някакви си 100 долара и се чувствам спокоен в морето, пък си слушам и радио.
          така де, за това ще я ползвам - да не се налага.
          Няма! Свършиха.

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за морска радиостанция.

            Перфектна! Вземай Я!!!
            Защо преди това не пусна линк да видим да не влизам в конфронтация с giorgio - тъкмо мислех скоро да ходя до Бургас сега много бири трябва да се пият

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за морска радиостанция.

              Това ми трябваше - благодаря!!!
              Няма! Свършиха.

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за морска радиостанция.

                Ооо, като видях линка - станцията е перфектна! За тази цена си е направо за без пари! За лодка си е идеална - направо я взимай!

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за морска радиостанция.

                  Не ми отговорихте дали мога да си направя сам антена?
                  Няма! Свършиха.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос за морска радиостанция.

                    Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
                    Не ми отговорихте дали мога да си направя сам антена?
                    Предвид факта, че ще Ви е първата антена, по-добре е да си купите.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос за морска радиостанция.

                      Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
                      Не ми отговорихте дали мога да си направя сам антена?
                      Мда.. по-добре да си купиш! Антена за радиостанция не се прави толкова лесно, особено ако нямаш познания и уреди като КСВ-метър за настройка.
                      Не си струва да експериментираш щото с кофти съгласувана антена може да си изгориш станцията...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за морска радиостанция.

                        Първоначално публикуван от bobs Преглед на мнение
                        Хех, ами кажи първо за какво ще я ползваш? Единствения смисъл за изпозлване на такава станция по предназначение е да си я тътриш на лодката и най-много ако закъсаш някъде, да се обадиш по 16-ти канал за помощ, който със сигурност наистина е абсолютно еднакъв за цял свят и точната му честота е 156.800 Mhz! . За такова върши работа (както и всяка друга морска станция).


                        Колега, ти в морето плавал ли си?
                        Не само за това се ползва радиото. Когато напускаш порта се обаждаш на гранична полиция и казваш къде и за колко време излизаш, метеопрогнози и актуална информация за морето( къде какво свети/несвети, кой/какво е паднало зад борда, къде и т.н). Като се прибираш пак на граничарите. Въобще радиото е много необходим жизнеобезпечаващ уред.

                        Антена е по - добре да купиш и то морско изпълнение, защото те са доста по добре защитени от атмосферните влияния и от солената вода. Важно е къде и как ще я монтираш. Ако е на мачта трябва да помислиш за мълниезащита, защото от лоша антена няма да изгори( има си защита на изхода на радиото и намалява излъчваната мощност), но от мълния се опича. Правилно е, радиостанцията да бъде на отделен акумулатор, само за нея, по обясними причини.
                        Последно редактирано от skitnik; 18-03-10, 20:44. Причина: допълнение
                        I get High by going Down

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за морска радиостанция.

                          Плавал съм и имам идея кога и при какви обстоятелства се ползва радиото; в този ред на мисли бяха и въпросите ми - тази американска /японска/ радиостанция предлага ли европейските канали, защото лодката ми е дребничка, че да ходя до щатите с нея.
                          Иначе благодаря за съвета за антената и мълниезащитата - да ще стои на мачтата и това "мълниезащита" отделен елемент ли е?
                          Няма! Свършиха.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за морска радиостанция.

                            Да бе спокойно - Вземай я...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за морска радиостанция.

                              ЩАСТЛИВ СЪМ, ЧЕ СЪМ ЧЛЕН НА ТОЗИ ФОРУМ!
                              Благодаря!
                              Няма! Свършиха.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за морска радиостанция.

                                Брей, този Chief Mate хич не почива!

                                Вземай спокойно радиото- най-много да нямаш американските и канадските канали и каналите за техните си метеопрогнози. Не ти и трябват.
                                Можеш да му закачиш GPS, има си и DSC.
                                Нека продавача да ти потвърди, че радиото идва със всички кабели и стойка за монтаж.
                                От тази година, нашата митница начуква и 20% ДДС върху цената на стоката+транспорта, но сигурно го знаеш.
                                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                                No wahalla.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X