Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възраждат армейска легенда: УАЗката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

    Не съм много впечатлен от изказванията на УАЗ-колегите.Никога не съм притежавал УАЗ,но съм имал ГАЗ-69 с двигател от НИСА-ЖУК,както и румънски ГАЗ 69-който още държим в гората,понеже не е регистриран и се ползва от кучкарите само за лова.Бях си купил чисто нов ГАЗ-66-Виетнамка преди 20-тина години от едно ДЗС,но ме придумаха приятели и им го продадох,идваше ми голям за лова(както и доста лаком).В казармата се сблъсках за първи път с УАЗ джип и Буханката-както и казвате-чисто нов джип се повреждаше двигателя почти всяка седмица-малко го напънат(буханката -същата беше на медпункта)-бутала и ризи,малко го покарат с керосин в бензина(на летищата керосина беше без стойност)-клапаните -аут.Позасилят ги на равен път -скъсан колянов вал.Тегачите-едни Молотовки с двойно,джуганите и газ-69 просто не се трошаха.Сега в гората-същата работа-качат се 4-6 души с кучетата в УАЗ-ката-я диференциал,я блокова ос на скоростите,я раздатка-затова ги махнахме-имахме 2 и оставихме "румънеца"-текезесарски модел и без претенции,но си върви все още като пушка.Не зная,предпочитам да не спорим,но където успях да мина с К160 патрула и се разминах само със скъсано километражно жило,и двата УАЗ-а не можаха,нямам претенции,че съм особено добър "задкормилец"Почнаха и на двата от калта да им прекъсват двигателите и докато се усетят се окопаха като малаци.Та това е,не ми ги хвалете.

    Коментар


    • #32
      До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

      Значи да обобщим! УАЗ-а е чудесен ,нискобюджетен,и уплътняващ свободното време на БЪЛГАРИНА!!!, автомобил!

      Коментар


      • #33
        До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

        Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
        Значи да обобщим! УАЗ-а е чудесен ,нискобюджетен,и уплътняващ свободното време на БЪЛГАРИНА!!!, автомобил!
        Това определено е така,но нека не е ЛЕГЕНДА поне,че Хонда ще се разсърдят,иначе звучи страхотно а??UAZ-LEGEND?
        Последно редактирано от tuni; 20-03-10, 07:57. Причина: правопис

        Коментар


        • #34
          До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

          Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
          Не мога да разбера защо се сравняват автомобили в различен ценови диапазон и сегмент за продажба.

          Примерно може да се сравнява някоя от Тойотите с УАЗ-Патриот донякъде.

          Но да сравняваш УАЗ-469,31512,31514-10,31519-037,315143,315195 и др. модификации с Тойота е немислимо.
          По темата:
          УАЗ - просто пуска малко по нискобюджетен автомобил покриващ норми ЕВРО-3.
          /Правете разлика между ЕВРО-3,4,5 и Европейско типово одобрение/.

          Логична е разликата в цената :
          Примерно броните на хънтъра са по скъпи.
          Хънтъра е със скоростна кутия Dymos също по скъпа от 4-степенна на АДС.
          Купето на Хънтара е по скъпо с 20-30%. А тука автомобила ще има купе като на УАЗ-469 с леки подобрения.

          И т.н.

          И защо е нужен този спор след като УАЗ въобще не мисли да се бори на висококонкурентния Европейски пазар.

          Извън темата:
          Искам да спомена,че Финландската армия си поддържа автомобилите УАЗ и досега от 70 - те години.Те не спорят кое е по добро.
          Поне така беше до 2004 г.
          Най интересното е и че Чешката армия си подържа определен контингент от УАЗ и не ги зарязва.

          Защо болниците и спешните отделения в България съсипаха и уууокрадоха УАЗ-ките.
          Та мигар в сериозните зимни условия в Североизточна България някоя запазена скътана в гаража буханка нямаше да спаси някой живот.
          Падне ли сняг и виелица и почват да звънят - Дайте генератор,карбуратор,джанти и т.н. ако можем да пуснем УАЗ-ката.

          Просто ние сме държава с хора не милеещи за собственната си държава.
          Включвам и себе си.
          От осана до разпни го - май така беше.
          Пак без претенции,но отдавна в Бърза помощ има Дефендъри,които "линейкаджиите" много си ги харесват,освен това са и по друга програма(не по министерство на здравеопазването) та има всичко за тях и гуми и резервни части.Сменят гуми на 20К км-имал съм втора употреба гуми от тях-викинг стоп и изкараха 3 години зимен комплект на патрула.Високи и тесни зимни-супер.

          Коментар


          • #35
            До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

            Към tuni.
            Няма нищо лошо че си имат дефендери.Като си имат да звънят на този който им ги е уредил да им даде части за УАЗ на версия.
            Ние сме до тука.
            Но все пак съм на мнение,че държавата,община и т.н ако притежава нещо и може да му върши работа - защо трябва да го съсипва.Примери много.
            В Плевен продадоха Младежкия дом, строен пак с пари на нацията.
            Но го събориха. Сега зее дупка.

            Аз не искам да влизам във спор защото темата е друга.

            Много от Вашите твърдения имам възможност да ги оборя.Но не искам.
            Просто не е мястото във тази тема.
            Всеки спор ще си остане нерешен за двете страни.
            Това не са конструктивни спорове - само излишно писане.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #36
              До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

              Довода-УАЗ става за спешна помощ, щото има лесна поддръжка и е евтин и проходим не е меродавен в 21ви век. За мен това е морално остаряла кола, лесно аварираща и без никакви удобства. Същия довод може да се използва за кон с каруца-още по-проходим от УАЗ, по-евтин и лесен за поддръжка. Щом си харесвате антиките от СССР карайте си ги, но не се мъчете да се впишете в съвременния живот с тях.

              Коментар


              • #37
                До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                Стига с тези легенди за евтиния УАЗ, това не е вярно, дори напротив, това е един доста скъп и особено тежък за поддръжка автомобил!
                Евтини са 20-30-40 годишните уазки, продавани /след като са бракувани/ на военните /и на други ведомства/ търгове, на цената на вложените в тях материали, като вторични суровини. Това всъщност са 99% от циркулиращите в населението такива автомобили. Също така, евтина е само тяхната поддръжка, защото се осъществява с демонтирани части, елементи, възли и агрегати от окончателно спрели да се движат други уазки, от самите собственици, които не си калкулират нито вложения труд, нито загубеното време.
                Цената на УАЗ, моделите до Симбир и Патриот /тези са още по-скъпи/ в магазина /докато можеха да се регистрират нововнесени/ последно беше в порядъка на 25 000/двадесет и пет хиляди лева/, което за този автомобил е баснословна сума, крайно несъвместима с пазарната им оценка. За справка - опитите на един участник в портала да продаде почти новия си УАЗ на костуема цена, продължиха дълго време, през което той свали цената почти до една трета от първоначалната и въпреки това не достигна реалната и пазарна оценка - сделка нямаше!
                Тук има участник, който може да даде от първа ръка информация и статистика за реалните продажби на нови такива автомобили - цифрите са несравними с други марки.
                Има и друг участник, който може да каже колко часа свръхквалифициран /на научен работник в БАН/ труд е положен върху един сравнително нов и общо взето "слънчев" екземпляр - и колко моточаса /дори не километри/ работа има самият автомобил.
                Последно редактирано от davc; 20-03-10, 14:40.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                  Първоначално публикуван от lazarlk Преглед на мнение
                  Довода-УАЗ става за спешна помощ, щото има лесна поддръжка и е евтин и проходим не е меродавен в 21ви век. За мен това е морално остаряла кола, лесно аварираща и без никакви удобства. Същия довод може да се използва за кон с каруца-още по-проходим от УАЗ, по-евтин и лесен за поддръжка. Щом си харесвате антиките от СССР карайте си ги, но не се мъчете да се впишете в съвременния живот с тях.
                  Вие УАЗ имате ли,и карали ли сте такъв не дори и по черен път,а изобщо без път,ей така напряко.Спор няма че си има недостатъци-при всички джипове едно е за сметка на друго или великата сентенция за "пълното щастие",обаче искам да ми кажете една разпадаща се от ръжда,родена през 1985 да речем година Г-класа или Нисан са "морални младежи" и имат ли и те място в 21 век или не.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                    Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                    Вие УАЗ имате ли,и карали ли сте такъв не дори и по черен път,а изобщо без път,ей така напряко.Спор няма че си има недостатъци-при всички джипове едно е за сметка на друго или великата сентенция за "пълното щастие",обаче искам да ми кажете една разпадаща се от ръжда,родена през 1985 да речем година Г-класа или Нисан са "морални младежи" и имат ли и те място в 21 век или не.
                    Предпочитам Г-класа 85 год пред УАЗ-85 година. От цялата работа исках да кажа, че обикновения УАЗ от преди 3-4 години даже няма място в 21ви век. Не говорим за стари джипове-те новите им са морално остарели, разбираш ли. Ама вървели били-ми той и локомотива на стивънсон върви още. Ма чехите и финландците ги поддържали-ми то и в нас поддържат старите парни локомотиви, ама секи се вози на новото, нали. УАЗ се кара от народонаселението, което обича да се цапа само, да не плаща на сервиз за ремонтите, да си намира евтини части, останали от време оно и да мирише на бензин и смазка. Е, има и такива хора, няма лошо. Нека си карат возилата, но според мен този джип няма място на пътя.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                      Добре де, на това някой обърна ли му внимание?

                      Първоначално публикуван от Bosco_ Преглед на мнение
                      ...
                      Шефът на отдела по продажбите на УАЗ Антон Карпов признава, че възстановяват производството на легендарната джипка заради кооперативни клиенти, които в условия на криза се нуждаят от здрав, но евтин високопроходим автомобил...
                      Първоначално публикуван от lazarlk Преглед на мнение
                      ...
                      Нека си карат возилата, но според мен този джип няма място на пътя.
                      Кой е казал че УАЗ-а е за пътя!?
                      Още повече че най вероятно става въпрос за Руската ПУСТОШ!
                      Как работят дизелите на -30 и нагоре? Ами бензиновите инжекциони в блатото? Ами тия агренажни ремъци пак в блатото? Дали ще им хареса!
                      Ако имам автопарк с УАЗ-ки, сервизна база и монтьори пак за УАЗ-ки? И планина от части?
                      Какво да взема?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                        Първоначално публикуван от lazarlk Преглед на мнение
                        Предпочитам Г-класа 85 год пред УАЗ-85 година. От цялата работа исках да кажа, че обикновения УАЗ от преди 3-4 години даже няма място в 21ви век. Не говорим за стари джипове-те новите им са морално остарели, разбираш ли. Ама вървели били-ми той и локомотива на стивънсон върви още. Ма чехите и финландците ги поддържали-ми то и в нас поддържат старите парни локомотиви, ама секи се вози на новото, нали. УАЗ се кара от народонаселението, което обича да се цапа само, да не плаща на сервиз за ремонтите, да си намира евтини части, останали от време оно и да мирише на бензин и смазка. Е, има и такива хора, няма лошо. Нека си карат возилата, но според мен този джип няма място на пътя.
                        Абе какъв ти е проблема на теб?Като не харесваш уаза не си го купувай!И аз не харесвам много коли обаче не им влизам в разделите да пиша, че са еди какви си боклуци!За всеки влак си има пътници.Карай си неморално остарялия сандък пълен с електроника и се кефи колко си модерен

                        Коментар


                        • #42
                          До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                          Еее колега вие пък сега,много сте рязък . На мене пък ми е чудно друго-как пък веднъж не чух някой собственик на уаз да почне да казва колко големи таралясници са другите и тем подобни,та чак и морално остарели.Виж на другия случай сме се нагледали.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                            Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                            Еее колега вие пък сега,много сте рязък
                            Еми да рязък съм, защото не мога да разбера какво значение има дали е морално остарял или не.Най-важното е да вържи работа...Виждал съм издевателства върху уаза, които на друг джип ако му се случат не ми се мисли какво ще стане.Да някои харесват да миришат на бензин и така на татъка, но колегата няма работа в гората ако се пази толкова с какъвто и да е джип.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                              колеги,имам Газ-69,произведен 1962г.Измислете си някой хард разходка около София(щото по-далечните пътувания не са ми силната страна)и идвам да види ме колко по-добри са новите джипки,щото пред компа всички сме страшни карачи.Признавам че Газ-69 е голям "чиреп" но в гората си върши работата,а да ли се чупи ще брои ме щетите на края на разходката.Вече няколко години карам с различни групи,мнението ми е че няма лош джип,просто има неподготвен за определените условия.Докарайте каквато и да е машина чисто нова и от която и да е марка,без малко подготовка ще станеш за смях с нея в гората.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                колеги,имам Газ-69,произведен 1962г.Измислете си някой хард разходка около София(щото по-далечните пътувания не са ми силната страна)и идвам да види ме колко по-добри са новите джипки,щото пред компа всички сме страшни карачи.Признавам че Газ-69 е голям "чиреп" но в гората си върши работата,а да ли се чупи ще брои ме щетите на края на разходката.Вече няколко години карам с различни групи,мнението ми е че няма лош джип,просто има неподготвен за определените условия.Докарайте каквато и да е машина чисто нова и от която и да е марка,без малко подготовка ще станеш за смях с нея в гората.
                                TLC HZJ73, например? Ама с нея, за разлика от в гората, може да се движиш и по асфалта, дъъъълго време, и с прилична скорост, без това да те изстиска като лимонче.

                                Ама, стига с тия безсмислени спорове. Щом всичките се карат, значи всичките стават за нещо. А че руските коли като надеждност и качество са далеч от доста други, смятам че няма нужда да спорим. Ама какво от това?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X