Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възраждат армейска легенда: УАЗката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Tuni, пропускаш е че тия Тойоти дето стават за Руската пустош от 15-тина години ги няма.
    Има ги, където трябва.

    Иначе, за всеки влак - пътниците. Не виждам какво толкоз се впрягате. Щом нещо се произвежда и продава, то за него си има пазар. Пътници - съответно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

      Аз не знам какво е това. Май ще се окаже преходен към нещо модел, нещо като Симбира към Патриота.
      Оказва се че освен дето е скъсено и отпред е с хънтърово окачване, няма резервно колело, а предния мост е със ШОПК и главините от новата Буханка, и с нейните дискови спирачки. Стана дума за големи клиенти - изглежда някакви служби са поръчали някакви партиди. Вместимостта е намалена, така че не знам и кой го е искал - едва ли са ремонтни или комунални. Засега за мене е неразбираемо.

      Коментар


      • #18
        До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

        Имало е изостанали части ...

        Коментар


        • #19
          До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

          Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
          Имало е изостанали части ...
          Е, та те и западняците така. Правеха коли с компютър, управляващ карбуратора, и обикновено запалване с разпределител. Нищо ново. И двигателите изобщо - пак така. 20-30 години еднакви блокове и прочие, а разликите - в останалите подробности. Визирам например Skoda и VW. Трилитровия дизел на Toyota. Нисанския 2.7 на това от подписа ми. Списъка май е доста дълъг.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

            Аз смятам,че в този подфорум за УАЗ сме се събрали да коментираме проблемите и неволите ни с УАЗа не за Тойота.Тази марка сме си избрали и и се кефиме.Всеки автомобил си има свойте достойнства и почитатели

            Коментар


            • #21
              До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

              Работата е че ТЛК-70 е строго копие на УАЗа. Просто японско. От там и вечното "Не нравится УАЗ - купи тайету!" И кой с кого има право да се подиграва е въпрос на конкретни случаи, те всъщност могат еднакво.
              Да, кукурузера не докарва много ядове когато се използва за ежедневна градска кола. Но е неизползваем в естествените райони на обитаване на УАЗа. Както и за дълга тежка експоатация. Което уаза преживява нормално. Един вид - голфаджийски УАЗ. Вече три дни джип, а ръцете още са чисти - тойота. А земята гори и спасяваш хората - УАЗ. Даже няма варианти. Нито какво да е близко, от никоя друга фирма.

              Коментар


              • #22
                До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                Kомандирската уазка си е класика.
                Няма командирска тойота!
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #23
                  До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                  На цената, на която ще се продава тази УАЗка в Русия, и предвид това, че вероятно тия корпоративни клиенти са я минна я някоя подобна индустрия и си имат ремонтни работилници отпреди 40 години, както и съответните висококвалифицирани нископлатени специалисти от една страна и нескончаем запас от евтини резервни части от друга, икономическата изгода от използването на УАЗа и която и да е Тойота (без да пренебрегваме достойнствата и на двете марки) е несравнима. Всички други сравнения са неуместни в случая.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                    Не разбира се, има много други.
                    УАЗа е проектиран за агрегатен ремонт от хора с нулева квалификация, тойотата иска поне някаква. Ремонта на агрегатите пък на УАЗа е възможен на полето, на ТЛК-70 - само базов. Заводските ремонти са примерно еднакви.
                    УАЗа работи с базови масла и нечисти горива, или със смеси. ТЛК не го може. Тука реалната джиповост вече свършва.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                      Хубаво си говорите тука, само дето аз понеже имам само няколко УАЗ-и и съответно толкоз Тойоти не ви разбирам... Никак даже... За кой точно УАЗ говорите и с коя точно Тойота го сравнявате... Че нещо малко сте в грешка... разликите са... всъщност приликите ги няма...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                        Тойота няма Буханка. Остават джипа и Головастика. От тойотовския моделен ред също няма особен избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                          Странно твърдение... Само на "командирският" УАЗ аз знам десетина модификации повечето от които нямат много общо помежду си... При Тойота пък разликите са още по-големи, няма да ми стигнат няколко страници само да опиша базовите модели... Буханката няма еквивалент да... Всичко друго е много дълга тема...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                            Двигателя на Тойота 70 серия - дизела 1HZ, е същия като моя 105. Работи с всякаква нафта, колкото и да е гадна, виждал съм доста много в Африка, на които и маслото не се сменя, а само се долива и така 1-2 милиона километри. За квалифицирани сервизи не са и чували. УАЗовите двигатели са далеч назад като ресурс. Не че не си ми харесва, просто е с друго приложение.
                            Tойота 78 е обемна и може да се сравнява с Буханката, но пак казвам това са коренно различни автомобили, с различен ресурс и различна цена.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #29
                              До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                              Там няма никакви принципни разлики. Козметичните са до първото дере.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                                Не мога да разбера защо се сравняват автомобили в различен ценови диапазон и сегмент за продажба.

                                Примерно може да се сравнява някоя от Тойотите с УАЗ-Патриот донякъде.

                                Но да сравняваш УАЗ-469,31512,31514-10,31519-037,315143,315195 и др. модификации с Тойота е немислимо.
                                По темата:
                                УАЗ - просто пуска малко по нискобюджетен автомобил покриващ норми ЕВРО-3.
                                /Правете разлика между ЕВРО-3,4,5 и Европейско типово одобрение/.

                                Логична е разликата в цената :
                                Примерно броните на хънтъра са по скъпи.
                                Хънтъра е със скоростна кутия Dymos също по скъпа от 4-степенна на АДС.
                                Купето на Хънтара е по скъпо с 20-30%. А тука автомобила ще има купе като на УАЗ-469 с леки подобрения.

                                И т.н.

                                И защо е нужен този спор след като УАЗ въобще не мисли да се бори на висококонкурентния Европейски пазар.

                                Извън темата:
                                Искам да спомена,че Финландската армия си поддържа автомобилите УАЗ и досега от 70 - те години.Те не спорят кое е по добро.
                                Поне така беше до 2004 г.
                                Най интересното е и че Чешката армия си подържа определен контингент от УАЗ и не ги зарязва.

                                Защо болниците и спешните отделения в България съсипаха и уууокрадоха УАЗ-ките.
                                Та мигар в сериозните зимни условия в Североизточна България някоя запазена скътана в гаража буханка нямаше да спаси някой живот.
                                Падне ли сняг и виелица и почват да звънят - Дайте генератор,карбуратор,джанти и т.н. ако можем да пуснем УАЗ-ката.

                                Просто ние сме държава с хора не милеещи за собственната си държава.
                                Включвам и себе си.
                                От осана до разпни го - май така беше.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X