Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

    Някой знае ли кординати на фирми или магазини които внасят части за този модел? Колата е Форд Еверест 2.5 TDI 2006г. Във Мото Пфое му искат 500 лв. на лагера, а е сменян веднъж, автомобила е на 160 хил. км. едва ли е нормално за това време да потроши 2 висящи лагера?За да не се разбира ката реклама може и на лични.

  • #2
    До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

    Оказа се каре на кардана. Сега се търси каре на кардана.

    Коментар


    • #3
      До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

      Колега, и аз търся каре за задния кардан. В Мото Пфое искат 235лв. Търси се нещо на по-нормална цена. Ако открия нещо ще пиша. Имаш ли размерите на карето?

      Коментар


      • #4
        До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

        Баща ми е намерил, но докъто не пристигне и не го монтираме не мога да кажа с точност, евентуално през уикенда ще потвърдя. Но става дума за цена от рода на 30-тина лева.

        Коментар


        • #5
          До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

          http://www.gmb.net/html/catalog/2009..._4WDtrucks.pdf -това е каталогът за карета на GMB за 4х4 автомобили. В сайта на Евро 7 пише, че работят с GMB.
          Руснаците пишат, че са слагали успешно GUN-48 Крестовина карданного вала TERRANO 2 82x27mm.

          Коментар


          • #6
            До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

            Колеги, карето на кардана на Ford Ranger/Everest е 27,02 x 82 мм. Бесен съм. Взех едно на GKN 27 x 82мм, обаче влиза като го натисна с пръсти/стегнато/. Макар да е със зегерки ми се струва, че може да мръдне и да доведе до биене на кардана. Тия разбойници, затова продават оригиналното за 235лв.

            Коментар


            • #7
              До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

              Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
              Колеги, карето на кардана на Ford Ranger/Everest е 27,02 x 82 мм.
              Здравей колега,
              интересува ме с този размер 27,02мм къде е измерен – в ухото на кардана, или на чашката на старото каре?
              По каталожни данни размерът е 1-1/16 или 1.062 - 1.063 инча съответстващи на 26.99 -27.00мм.
              Предполагам, че си попаднал на каре с диаметър 26.99мм на чашката и допускът вместо 0,01мм вече е 0,03мм.
              В каталога на GMB са записани карета с номер 210-0213– без гресьорка и 215-1203 – с гресьорка монтирани на следните автомобили:
              Ford explorer 97-2006
              Ford expedition 97-2001
              Ford: ranger 98-2006
              Jeep: cherokee 99-2001
              Jeep: grand Cherokee 2001-2003
              Jeep: liberty 2002-2006
              Jeep: wrangler Rubicon 2003-2004
              Nissan: frontier 2005-06
              Nissan: pathfinder 2005-06
              Надявам се, че тези данни ще разширят обсега за търсене.

              Коментар


              • #8
                До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

                Мерих чашката на карето. Новото, което сложих е на GKN кодов номер U100 с чашка 27.00 по каталога и измерено. Измерването е с електронен шублер Митутойо(май така се пише), нямам микромер за съжаление. В Мото Пфое нямат налично оригинално, за да го измеря и него. В интернет попаднах на точно такъв размер каре (27.02) за Мазда, но не записах сайта и сега не го намирам.
                Последно редактирано от Peter TurboD; 27-03-10, 09:20.

                Коментар


                • #9
                  От: До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

                  Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
                  Мерих чашката на карето. Новото, което сложих е на GKN кодов номер U100 с чашка 27.00 по каталога и измерено. Измерването е с електронен шублер Митутойо(май така се пише), нямам микромер за съжаление. В Мото Пфое нямат налично оригинално, за да го измеря и него. В интернет попаднах на точно такъв размер каре (27.02) за Мазда, но не записах сайта и сега не го намирам.
                  Колега как е след смяната на каретата? Ти с чашка 27.00 ли взе или (27.02) за Мазда? Че и на мен ми дойде ред да сменям карета
                  Поздрави
                  VW Touareg R5 2005
                  Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                  Ford Everest 2,5 2006
                  Крис

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

                    Карето GKN U100 се разби за не повече от 5000км. Впоследствие купих нов кардан, поради отлична ценова оферта. Наскоро реших да възстановя стария кардан и посетих Мото Пфое за да измеря оригинално каре (p/n 1454601). Оказа се, че измерването с два електронни шублера, единия от които Митутойо е било грешно. С микрометър на същата марка измерих диаметър на чашката 27.00мм. Извинявам се за погрешната информация.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

                      слагам аналог и ще видим
                      VW Touareg R5 2005
                      Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                      Ford Everest 2,5 2006
                      Крис

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

                        Първоначално публикуван от kpaliev Преглед на мнение
                        слагам аналог и ще видим
                        Я кажете какво стана с аналога и с какъв номер е . Налага се и аз да търся ама не в БГ и ще ми бъде полезно ако разполагам с повече инфо за размери , каталожни номера и производители .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Висящ лагер за Форд Еверест/Рейнджър

                          И аз сложих нещо различно от това което продават в фото мое . В тукашното представителство на форд ми искаха 243 евро . И понеже по другите магазини не искаха да търсят , легнах под колата мерих и после поръчах от електронен магазин .Размера е 27 х 92 мм става от някакво чероки . Карето ми струва 55 евро с доставката за три дни . На сайта има доста части за ДЖИЙП www.4-wheel-parts.de. Това е карето Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0487.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5566151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0488.jpg
Прегледи:2
Размер:120.9 КБ
ID:5566152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0489.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5566153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0490.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5566154
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X