Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винария, 2010г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Винария, 2010г.

    Очаквах по-голям интерес по темата...може би - утре.

    Коментар


    • #17
      До: Винария, 2010г.

      Ще изразя лично предпочитание (и малко местен шувенизъм), но препочитам "Енира" бял етикет, незнам дали участват на Винария тази година.Сортовете от които се прави са Сира, Пети верно и Мерло или поне така казват!

      Коментар


      • #18
        До: Винария, 2010г.

        Искам да похваля оше един Ризлинг (полусухо),дегустиран на 2 различни места и, разбира се малко червени (сухи)
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          До: Винария, 2010г.

          Не е лошо купи два кашона и се обади да дойдем да си пийнеме като оратапа може да се приберем и пеша
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #20
            До: Винария, 2010г.

            И за да сме обективни..."не харесахме" непознатия за нас сорт "Bonarda" и , за жалост много добре познатия ни " Malbek", който досега винаги бил О.К.,ама пусти пазар, какво не прави с бранша !
            пп: Повече за Винарията-утре.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              До: Винария, 2010г.

              Бароло на Fontanafredda определено ми направи впечатление
              Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е краят на началото.
              0+ при нужда от кръв!

              Коментар


              • #22
                До: Винария, 2010г.

                Първоначално публикуван от kania Преглед на мнение
                Бароло на Fontanafredda определено ми направи впечатление
                Италиански говорите ли
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #23
                  До: Винария, 2010г.

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Ще ме извиниш,че не съм съгласен с теб..относно русенската резерва. Имах време за тотална дегустация и определено 24лв/.7л не е нисък ценови клас,а качеството е...силно незадоволително (и като цяло те не са на "ти " с тенденцията на производство.
                  Имах предвид това "трапезно" винце http://www.bacchus.bg/winesingle.php?wineid=685 Цена 6 (шест) лева , за толкова пари - толкова качество..., става за ежедневна употреба (не го правя често, затова може би не съм усетил страничните ефекти )
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    До: Винария, 2010г.

                    Сетих се за нещо, което ме впечатли наскоро - не съм фен на Харманджиев, може би заради пошлата т.нар."Керацуда" - велика гавра с този древен наш сорт , но наскоро след много увещания се престраших да пия "Red Ark" и... си оттеглям хулите по адрес на "Дамяница". Какво мислите за него ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      От: Винария, 2010г.

                      Не очаквам да има некачествено вино, произведено в Пловдивско, въпреки че годината за винарите беше лоша, защото всеки се е постарал да извлече максимално най-доброто от гроздето. Това каза Христо Кушев, енолог, предаде агенция "Фокус".

                      Според специалиста, това се дължи на професионализма на технолозите в региона, които правят всичко възможно липсата на някои неща от гроздето да бъдат компенсирани с майсторлък.

                      „Всеки е преценил в каква насока да работи и каква категория вина може да направи, положил е усилия да намери максимално доброто грозде, за да не нарушава баланса в качеството. Пловдивския район пострада доста от влагата и набраните количества грозде бяха много малко. Като цяло проблем имаше изобщо на Балканите, не само в България”, коментира Кушев.

                      Той припомни, че има устойчиви на повече влага или повече засушаване винени сортове, но по-скоро влияние на това какво ще се засажда оказва модата.

                      „Сега със създаването на новите лозя се взимат мерки за предотвратяване на негативните последици от лошите атмосферни условия. Против засушаването се прави капково напояване ,против дъждовете пък се прави дрениране на терените, съответните резитби, всички мероприятия, свързани с това нещо, но е вече въпрос на средства и на професионализъм от страна на агрономите”, добави също енологът.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Винария, 2010г.

                        Veni1 да не смениш сега и ника на ... Vini1

                        Коментар


                        • #27
                          От: Винария, 2010г.

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Не очаквам да има некачествено вино, произведено в Пловдивско, въпреки че годината за винарите беше лоша, защото всеки се е постарал да извлече максимално най-доброто от гроздето. Това каза Христо Кушев, енолог, предаде агенция "Фокус".

                          Според специалиста, това се дължи на професионализма на технолозите в региона, които правят всичко възможно липсата на някои неща от гроздето да бъдат компенсирани с майсторлък.

                          „Всеки е преценил в каква насока да работи и каква категория вина може да направи, положил е усилия да намери максимално доброто грозде, за да не нарушава баланса в качеството. Пловдивския район пострада доста от влагата и набраните количества грозде бяха много малко. Като цяло проблем имаше изобщо на Балканите, не само в България”, коментира Кушев.

                          Той припомни, че има устойчиви на повече влага или повече засушаване винени сортове, но по-скоро влияние на това какво ще се засажда оказва модата.

                          „Сега със създаването на новите лозя се взимат мерки за предотвратяване на негативните последици от лошите атмосферни условия. Против засушаването се прави капково напояване ,против дъждовете пък се прави дрениране на терените, съответните резитби, всички мероприятия, свързани с това нещо, но е вече въпрос на средства и на професионализъм от страна на агрономите”, добави също енологът.
                          Ще те препоръчам за технолог на няколко от нашите изби в района.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Винария, 2010г.

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Според специалиста, това се дължи на професионализма на технолозите в региона, които правят всичко възможно липсата на някои неща от гроздето да бъдат компенсирани с майсторлък.
                            Стана ми много интересно как липсата на неща в гроздето се компенсира с майсторлък

                            И докато съм на темата, ето какво от БГ вината ми харесва основно последните години. Да не кажа, че почти не пия други български вина вече... Става дума за първата изба от линка по-долу.

                            http://www.bacchus.bg/show/index.php?storyid=2474199

                            И по въпроса за майсторлъка, да цитирам по памет технолога на Боровица, на който някой му откарал едно ремарке грозде и му казал "Искам да ми направиш еди какво си вино с еди какви си аромати и качества." Огнян (технолога) му казал "Що не си го направиш сам?! Аз мога да направя такова вино, каквото гроздето ми позволява.:
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • #29
                              От: Винария, 2010г.

                              Много хубава тема. Браво! Тази година направих страхотни вина - и бяло и червено, но за съжаление свършиха . Попадал ли е някой на добро вино по родните магазини напоследък? Питам, защото миналата седмица реших да си купя домашно вино от пазара във Враца и така ме измамиха, че още ми държи... Вместо домашно в пластмасовата бутилка имаше наливно вино от магазина, но на тройна цена. Мислех да ида да му обърна сергията и джуките на оня, ама айде - да ми е за урок!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X