Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1hd-t налягане на маслото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Re: 1hd-t налягане на маслото

    Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
    Това мисля го има и на 80-ката, но нека по-запознатите да кажат.


    Поне на 1 цилиндър нямам компресия. Обаче откакто почнаха проблемите с него, съм минал над 2000км и все го чакам да се счупи, ама не ще

    П.с а налягането на маслото ми е нормално, просто като паля стрелката реагира бавно. След това си е нормално и никога не пада под 2-рата черта.
    Може и никога да не се счупи!Налягането в цилиндъра зависи и от клапаните- ако не приляга добре към главата компресията ще падне доста.
    А,за налягането на маслото-смени маслото и филтъра и виж ще има ли разлика.На дизел се сменя на около 7000км.,а за 80-та съм чувал от капацитети тук,че е добре да се сменява и по-рано,на 5000км.
    Мнозинството обаче пердаши със смяна на 12-15000км...че и повече!
    Аз,например слагам само синтетика 5/40 и до 5000км. не го пипа-после започва леко да го яде и за следващите 2000км. до смяната доливам 500грама-доказателство,че маслото започва да се скапва.При всичките ми дизели е било така...и всичките са били с манометър за налягането.
    Пак да кажа,че дотук иде реч за дизел само,където моторното масло сдава багажа еднакво бързо независимо минерално ли е,или синтетично.Основна заслуга за това има сярата в нафтата,която преди можеше да е до около 3%,а след влизането ни в ЕС трябва да е стотни от процента,но дали е така...но пък сярата смазва добре помпата,разпръсквачите,клапаните...и им действа корозионно,запушва катализатори,не е екологична...абе няма пълно щастие!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #17
      До: Re: 1hd-t налягане на маслото

      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
      ... Поне на 1 цилиндър нямам компресия. Обаче откакто почнаха проблемите с него, съм минал над 2000км и все го чакам да се счупи, ама не ще ...
      Казах ти и преди, на твое място бих си направил мотора, мераклия си. Не бих се занимавал с насаждане на същия двигател в някакво in between състояние.

      Коментар


      • #18
        Re: 1hd-t налягане на маслото

        Ми и това е вариант, ако не се намери подходящ донор.

        Общо взето ще гледам как ще излезе най-евтино, при условие че джипа ми е кола за уикендите и го карам 6-7к километра на година. Другия двигател ако изкара 50000км това са ми доста години каране.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #19
          До: Re: 1hd-t налягане на маслото

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          Може и никога да не се счупи!Налягането в цилиндъра зависи и от клапаните- ако не приляга добре към главата компресията ще падне доста.
          А,за налягането на маслото-смени маслото и филтъра и виж ще има ли разлика.На дизел се сменя на около 7000км.,а за 80-та съм чувал от капацитети тук,че е добре да се сменява и по-рано,на 5000км.
          Мнозинството обаче пердаши със смяна на 12-15000км...че и повече!
          Аз,например слагам само синтетика 5/40 и до 5000км. не го пипа-после започва леко да го яде и за следващите 2000км. до смяната доливам 500грама-доказателство,че маслото започва да се скапва.При всичките ми дизели е било така...и всичките са били с манометър за налягането.
          Пак да кажа,че дотук иде реч за дизел само,където моторното масло сдава багажа еднакво бързо независимо минерално ли е,или синтетично.Основна заслуга за това има сярата в нафтата,която преди можеше да е до около 3%,а след влизането ни в ЕС трябва да е стотни от процента,но дали е така...но пък сярата смазва добре помпата,разпръсквачите,клапаните...и им действа корозионно,запушва катализатори,не е екологична...абе няма пълно щастие!
          Колеги имам lx-70 2l-t 87г. 2.4-турбо.В момента се опитвам да сваля главата.Проблема като цяло,е в 4-ти цилиндър.Там компресията е 14 бара.Духа много масло, през щеката за маслото.Къде мислите че е проблема,в клапаните или буталото?Ще ми е от полза да знам,при свалянето на главата дали трябва да развия разпределителния вал и повдигачите преди да развия болтовете на главата
          Извинявам се за глупавите въпроси,нов съм в занаята

          Коментар


          • #20
            До: Re: 1hd-t налягане на маслото

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            Може и никога да не се счупи!Налягането в цилиндъра зависи и от клапаните- ако не приляга добре към главата компресията ще падне доста.
            А,за налягането на маслото-смени маслото и филтъра и виж ще има ли разлика.На дизел се сменя на около 7000км.,а за 80-та съм чувал от капацитети тук,че е добре да се сменява и по-рано,на 5000км.
            Мнозинството обаче пердаши със смяна на 12-15000км...че и повече!
            Аз,например слагам само синтетика 5/40 и до 5000км. не го пипа-после започва леко да го яде и за следващите 2000км. до смяната доливам 500грама-доказателство,че маслото започва да се скапва.При всичките ми дизели е било така...и всичките са били с манометър за налягането.
            Пак да кажа,че дотук иде реч за дизел само,където моторното масло сдава багажа еднакво бързо независимо минерално ли е,или синтетично.Основна заслуга за това има сярата в нафтата,която преди можеше да е до около 3%,а след влизането ни в ЕС трябва да е стотни от процента,но дали е така...но пък сярата смазва добре помпата,разпръсквачите,клапаните...и им действа корозионно,запушва катализатори,не е екологична...абе няма пълно щастие!
            Колега имам 70-ка 2lt 87г.Проблема е в 4-ти цилиндър,14 компресия.Хвърля масло през щеката за маслото.Къде според теб е проблема?Би ли ми казал за да сваля главата,трябва ли да махна разпределителния вал със кубиличките предварително?

            Коментар


            • #21
              До: Re: 1hd-t налягане на маслото

              Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
              Ми и това е вариант, ако не се намери подходящ донор.

              Общо взето ще гледам как ще излезе най-евтино, при условие че джипа ми е кола за уикендите и го карам 6-7к километра на година. Другия двигател ако изкара 50000км това са ми доста години каране.
              Послушай Яро,на моята бяха същите симптоми и така я карах.Но когато реших да права ремонт вече беше късно,счупен сегмент на 2-ри цилиндър с част от бутало,в следствие на това се получи канал на цилиндъра дълбок около 2-3мм.
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #22
                До: Re: 1hd-t налягане на маслото

                Първоначално публикуван от plamen jordanov Преглед на мнение
                Колега имам 70-ка 2lt 87г.Проблема е в 4-ти цилиндър,14 компресия.Хвърля масло през щеката за маслото.Къде според теб е проблема?Би ли ми казал за да сваля главата,трябва ли да махна разпределителния вал със кубиличките предварително?
                Сваляш всичко наред. Разпределителен вал,кобилици ...,отвиваш болтовете на главата и като я свалиш я разглобяваш и почистваш . задължителна смяна на гумички и пренапасване на клапани,ако са много износени е добре да се прешлайфат и да се зенкероват леглата. прегледай си и горивните камери,да няма някоя спукана и да ядеш "мазната опашка" ,като мене.

                после сваляш буталата и сменяш сегментите(добре е да се сменят и буталата,но е много по-скъпо),по -тънкия вариянт става само със смяна на сегменти.....
                това в най общи линии и си готов
                TЛК 80-4.2ТД
                ТЛК 73-2.4ТД
                ...................

                Коментар


                • #23
                  До: Re: 1hd-t налягане на маслото

                  Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                  Сваляш всичко наред. Разпределителен вал,кобилици ...,отвиваш болтовете на главата и като я свалиш я разглобяваш и почистваш . задължителна смяна на гумички и пренапасване на клапани,ако са много износени е добре да се прешлайфат и да се зенкероват леглата. прегледай си и горивните камери,да няма някоя спукана и да ядеш "мазната опашка" ,като мене.

                  после сваляш буталата и сменяш сегментите(добре е да се сменят и буталата,но е много по-скъпо),по -тънкия вариянт става само със смяна на сегменти.....
                  това в най общи линии и си готов
                  Мерси много.Захващам се с разглобяването,само се чудя сглобяването по обратния ред,на разпределителния вал и кубуличките ще бъде ли толкова лесно.Самият реглаж лесно ли ще стане?Според теб при смяна на сегменти,задължително ли е да се сменят буталните болтове?

                  Коментар


                  • #24
                    До: 1hd-t налягане на маслото

                    Първоначално публикуван от plamen jordanov Преглед на мнение
                    Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                    Сваляш всичко наред. Разпределителен вал,кобилици ...,отвиваш болтовете на главата и като я свалиш я разглобяваш и почистваш . задължителна смяна на гумички и пренапасване на клапани,ако са много износени е добре да се прешлайфат и да се зенкероват леглата. прегледай си и горивните камери,да няма някоя спукана и да ядеш "мазната опашка" ,като мене.

                    после сваляш буталата и сменяш сегментите(добре е да се сменят и буталата,но е много по-скъпо),по -тънкия вариянт става само със смяна на сегменти.....
                    това в най общи линии и си готов
                    Мерси много.Захващам се с разглобяването,само се чудя сглобяването по обратния ред,на разпределителния вал и кубуличките ще бъде ли толкова лесно.Самият реглаж лесно ли ще стане?Според теб при смяна на сегменти,задължително ли е да се сменят буталните болтове?
                    Колега, все пак темата е за друго. Отворете нова тема ако желаете да дискутирате въпроси около Вашия ремонт.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: До: Re: 1hd-t налягане на маслото

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Казах ти и преди, на твое място бих си направил мотора, мераклия си. Не бих се занимавал с насаждане на същия двигател в някакво in between състояние.
                      Според мен и основният ремонт е рисковано начинание. Преди време ми правиха така една кола и не стана като хората. А майсторите бяха добри.

                      Освен това, ако се прави както трябва, ще отнеме много време и пари, а на мен ми се кара джипката сега
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • #26
                        До: Re: До: Re: 1hd-t налягане на маслото

                        Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                        Според мен и основният ремонт е рисковано начинание. Преди време ми правиха така една кола и не стана като хората. А майсторите бяха добри.

                        Освен това, ако се прави както трябва, ще отнеме много време и пари, а на мен ми се кара джипката сега
                        Моят съвет приятелю е или прави качествен/скъп/ремонт или никакъв....другото е глупост!!Ефтиното винаги излиза по-скъпо!
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X