Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампони за ресьор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тампони за ресьор?

    Колеги счупих ресьора на самурая(заден)и понеже съм го свалил(още несъм намерил нов де) реших да сложа нови тампони.
    Днес пообиколих магазините и кво няма никъде.Някой ако е купувал скоро да даде неква идея къде и колко пари са .
    Става на въпрос за СОфия.
    0877 44I 88I
    Самурай 1,3
    Дискавъри ТД5

  • #2
    До: Тампони за ресьор?

    Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
    Колеги счупих ресьора на самурая(заден)и понеже съм го свалил(още несъм намерил нов де) реших да сложа нови тампони.
    Днес пообиколих магазините и кво няма никъде.Някой ако е купувал скоро да даде неква идея къде и колко пари са .
    Става на въпрос за СОфия.
    Имам задни ресьори от моя Самурай с почти нови тампони(на 1000 километра).Предния тампон е от Миркат и е на цена 30 лева а другите(на люлките) по 7 лева за бройМога да се разделя с тях за 120 лева .
    Прикачени файлове
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      До: Тампони за ресьор?

      Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
      Колеги счупих ресьора на самурая(заден)и понеже съм го свалил(още несъм намерил нов де) реших да сложа нови тампони.
      Днес пообиколих магазините и кво няма никъде.Някой ако е купувал скоро да даде неква идея къде и колко пари са .
      Става на въпрос за СОфия.
      от москвич и от волга тампоноте стават правят се фтулки от калибровано желязо с дължина 60мм с отвор по болта който имаш и по диаметъра на тампона едните са16мм а др.18мм мисля.Ресиори аз съм сложил от газ 69 теказар предните пасват отзад точно ако искаш ми се обади за консултация 0887817855

      Коментар


      • #4
        До: Тампони за ресьор?

        Някой беше споменавал за трабантови ресьори, мисля че предните на трабанта стават отзад на самурая. Има ли нещо такова?
        0877 44I 88I
        Самурай 1,3
        Дискавъри ТД5

        Коментар


        • #5
          До: Тампони за ресьор?

          Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
          Някой беше споменавал за трабантови ресьори, мисля че предните на трабанта стават отзад на самурая. Има ли нещо такова?
          Някой да подскаже де!
          0877 44I 88I
          Самурай 1,3
          Дискавъри ТД5

          Коментар


          • #6
            До: Тампони за ресьор?

            Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
            Някой да подскаже де!
            Не става без преработкаИма толкова изписано за ресьорите....
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #7
              До: Тампони за ресьор?

              А колко е вътрешния размер на ухото на оригиналния ресьор?
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Тампони за ресьор?

                Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                Колеги счупих ресьора на самурая(заден)и понеже съм го свалил(още несъм намерил нов де) реших да сложа нови тампони.
                Днес пообиколих магазините и кво няма никъде.Някой ако е купувал скоро да даде неква идея къде и колко пари са .
                Става на въпрос за СОфия.
                Тампони от Миркат...иначе провери във фирма "НИТИ", на ботевградско шосе. Някои стават, други с преработка. Продават се и листове за ресьори.
                Има два вида джипки: Suzuki Samurai....и други !
                Стефан, 0888851800

                Коментар


                • #9
                  До: Тампони за ресьор?

                  Който казва че нестават от трабант да си гледа работата.
                  Оригинален пакет от трабант с преработка лека подчертавам
                  лека, го качих на Самурая за 15мин. Свалят се три листа, поне
                  толкова прецених че трябва да се свалят за да може "У" болтовете
                  да не са къси т.е. да можеш да завиеш гайките. Отзад на люлката всичко е точно само сложих дистанционни шайби между тампона
                  и шините . Отпред на планките малко разпробиване по новия болт от
                  трабито. Другото което е необходимо е разпробиване на планката
                  която държи амортис. защото болта който стиска пакета е по голям
                  и неможе да мине през нея. Резултата е 5см. неочакван лифт, много
                  по мека возия и спестени пари.
                  Между другото като отидох да търся трабантов ресор(преден)
                  във вторични суровини и като попитам всеки ми отговаряше
                  така "за самурай ли ти трябва" (Става само за заден)
                  0877 44I 88I
                  Самурай 1,3
                  Дискавъри ТД5

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тампони за ресьор?

                    Снимки неможах да направя бях се омазал до ушите с вд-40 и като казах на жената да даде фотото. После едни проби по чукарите
                    и така.
                    0877 44I 88I
                    Самурай 1,3
                    Дискавъри ТД5

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тампони за ресьор?

                      Че стават е вярно но по този начин скапваш ходовете на окачването
                      Не е важно да сложиш ресьора така само за да има ресьор ,важно е той да работи максимално добре.

                      Разгледай темата подробно http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...0%E0%E9&page=5
                      Последно редактирано от New hope; 13-04-10, 07:53. Причина: Добавяне на текст
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тампони за ресьор?

                        За ставане стават,ама са много крехки ушите на ресора.Счупил съм два пакета.По-добрия вариант е от Газ 69(предни) с тампони от Волга!
                        Радослав Йончев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Тампони за ресьор?

                          Kолега трябантските за ставане стават само че искам да те питам трабантския ресор знаеш ли как работи и какво държи това ухо,както Ицо ти е казал не са важни само ресорите да паснат има и други неща които трябва да се получат.Поради особенноста на трабантския ресор ухото при монтаж на Самурай с които се кара сериозен офроуд се явява много слабо от което какво следва ако покараш малко по сериозно по баира сам ще разбереш в най-скоро време.
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • #14
                            До: Тампони за ресьор?

                            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                            Kолега трябантските за ставане стават само че искам да те питам трабантския ресор знаеш ли как работи и какво държи това ухо,както Ицо ти е казал не са важни само ресорите да паснат има и други неща които трябва да се получат.Поради особенноста на трабантския ресор ухото при монтаж на Самурай с които се кара сериозен офроуд се явява много слабо от което какво следва ако покараш малко по сериозно по баира сам ще разбереш в най-скоро време.
                            Аз го ползвам за лов а не хард състезания. По първоначални наблюдения според мен отскоро каращ 4/4 се държи три пъти по добре от старите уморени и изправени ресори. Пък и не бих дал 2 бона за окачване. От точка а до точка б стигам без проблеми като мисля че вози по-меко и така наречените ходове са много по добри от преди без да ги меря, но съм на 100 процента сигурен. Колеги пробвайте първо и тогава пишете. А на тези който са дали една камара пари за окачване си е техен проблем, аз излишни пари немам.
                            0877 44I 88I
                            Самурай 1,3
                            Дискавъри ТД5

                            Коментар


                            • #15
                              До: Тампони за ресьор?

                              Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                              Аз го ползвам за лов а не хард състезания. По първоначални наблюдения според мен отскоро каращ 4/4 се държи три пъти по добре от старите уморени и изправени ресори. Пък и не бих дал 2 бона за окачване. От точка а до точка б стигам без проблеми като мисля че вози по-меко и така наречените ходове са много по добри от преди без да ги меря, но съм на 100 процента сигурен. Колеги пробвайте първо и тогава пишете. А на тези който са дали една камара пари за окачване си е техен проблем, аз излишни пари немам.
                              Искам да ти кажа само че нито аз нито speed 750 караме с окачване за два бона,а сами си го правим тестваме и нагаждаме и слушаме хора които са врели и кипели в карането на Самурай и които са строшили и видели много.Повярвай ми за три години смених четири типа ресорно окаване в какви ли не формати сега правя поредна промяна,през това време през ръцете ми минаха ресори от 6 трабанта и това което знам от хора с много опит и от собствения е че основния трабантски лист ще се счупи бъди сигурен ще те зaреже в гората когато най-не трябва,но ако такова е твоето желание смело и да не ти пука грешката ще те научи както е научила и мен.Трабнатските листи са супер за подложни аз карам с такива но от там натaтък всичко е въпрос на желание за експерименти до като нацелиш привилното решение.Избора е твой!
                              Последно редактирано от Дявол Коледа; 08-05-10, 11:57.
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X