Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предпазни тапи на супермото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предпазни тапи на супермото

    Колеги искам на мотора да си сложа предпазни тапи на осите на предната и задната гума, и въпросите са ми свързани с избора на тези тапи и техния монтажГледам в нета различни видове тапи на различни цени, като често да си кажа повече ме притеснява това, ако си купя някакви тапи дали ще мога ПРАВИЛНО да ги монтирамПредварително благодаря на всички за мненията Ви
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

  • #2
    До: Предпазни тапи на супермото

    Не вървят ли целите оси с тапите? Поне аз такива съм виждал,другите мисля че се закрепват на рамата на пистаците

    Коментар


    • #3
      До: Предпазни тапи на супермото

      Първоначално публикуван от garkoff Преглед на мнение
      Не вървят ли целите оси с тапите? Поне аз такива съм виждал,другите мисля че се закрепват на рамата на пистаците
      Ми аз точно затова питам
      SUZUKI DRZ SuperMoto

      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

      Коментар


      • #4
        До: Предпазни тапи на супермото

        Осите на мотора са кухи а тапите вървят комплект с една шпилка която се мушка в оста и от двете и страни се слагат тапите и се затягат.Има и по сложни начини за монтаж

        Коментар


        • #5
          До: Предпазни тапи на супермото

          Първоначално публикуван от ceco.g Преглед на мнение
          Осите на мотора са кухи а тапите вървят комплект с една шпилка която се мушка в оста и от двете и страни се слагат тапите и се затягат.Има и по сложни начини за монтаж
          Предполагам нещо такова имаш в предвид
          Предпазни тапи
          марка: Volar Motorsport
          материал: delrin



          ОПИСАНИЕ
          • Леки и с високо качество предпазни тапи за рама

          • Дори и при падане с ниска скорост, тези тапи помагат за предпазване на рамата, капаци на двигателя и спойлерите. Разходите по ремонта намаляват драстично.


          Инструкции за монтаж:
          • По-дългата = лява, по-късата = дясна
          • Прекарайте лявата тапа през дългата шпилка,
          • После и дясната и завийте с оригиналните гайки на двигателя.Монтирайте спойлерите обратно.
          Последно редактирано от Helik; 14-03-10, 17:33.
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #6
            До: Предпазни тапи на супермото

            Колега , това са само шосейни предпазители .Има специални за СМ.Виж ги при КТМ мисля ,че ги има.

            Коментар


            • #7
              До: Предпазни тапи на супермото

              http://translate.googleusercontent.c...OadZvZi-5uO7zg

              Коментар


              • #8
                До: Предпазни тапи на супермото

                Първоначално публикуван от poni Преглед на мнение
                Колега благодаря ти за ограмотяванетоВидях за какво става на въпрос и сега остава да му мисля откъде ще мога да си поръчам такива краш тапи
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #9
                  До: Предпазни тапи на супермото

                  Значи намерих тапи при представителите на КТМ в Пловдив на цени по 65лв за ос, но сега ще видя дали моите оси ще станатСъщо така искам да попитам дали някой може да ми направи такива краш тапи и освен тефлон или текстолит други материали стават лиИ на последно място, от къде могат да се закупят такива материали, защото гугъл нещо не иска да ми помогне
                  SUZUKI DRZ SuperMoto

                  Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Предпазни тапи на супермото

                    Тефлонът не е най подходящият материал но също става.По добре си купи парче ПОЛИАМИД който е много по плътен и здрав а и има различни цветове.

                    МатериалСвойстваPU
                    зелен

                    PU е термопластичен полиуретанов еластомер /полиуретан/. Притежава забележителна устойчивост на абразивно въздействие, ниска остатъчна деформация при натиск, високи устойчивост и якост на скъсване. Използва се за чашкови / U / уплътнители - маншети, шевронни уплътнители, чистачи и др. Уплътнителите от този материал се използват за съществуващи хидравлични флуиди и за вода до 60°C. Прилага се за налягане до 400 bar.

                    H-PU
                    червен
                    H-PU е устойчив на хидролиза, термопластичен полиуретанов еластомер /полиуретан/. Той комбинира техническите свойства на PU зелен с висока устойчивост на хидролиза и се използва при водна хидролиза на машините, тунелните конструкции, в пресовото производство и хранителната промишленост. Препоръчва се за чиста вода, HFA и HFB флуиди и биологически разлагащи се хидравлични флуиди.

                    NBR
                    черен
                    NBR е еластомер на основата на акрилонитрил бутадиен каучукова смола /маслоустойчива гума/. Използва се при чашкови / U / уплътнители - маншети, шевронни уплътнители и мн.др. Притежава висока устойчивост на минерални масла и смазки, греси или компресорни HFA, HFB и HFC. Устойчивост на износване и еластичност. Материалът не е устойчив на флуиди с прибавка на базата на гликола, HFD флуиди, ароматни съединения /като бензин/, астери, кетони и амини или концентрирани киселини и основи.

                    Viton
                    FKM
                    кафяв
                    Viton е еластомер на основата на флуорин каучукова смола /Viton e регистрирана търговска марка на Дю Пон/. Използва се за чашкови / U / уплътнители - маншети, шевронни и обиращи уплътнители. Устойчив е на топлина - до 200°C, химикали, на външни условия и озон, минерални масла и смазка, съдържаща сяра, лесно запалими флуиди. Не е устойчив на дехидратантен HFD амоняк, сода каустик, каустик калиеви разтвори, кетони, естери, диоксан, някои амини и органични киселини.

                    EPDM
                    черен
                    EPDM е еластомер на етилен пропилен каучукова смола. Използва се за чашкови / U / уплътнители - маншети, и специални уплътнители, подложени на въздействие на гореща вода, пара и алкали. Не е устойчив на минерални масла на основата на хидравлични флуиди. Високоустойчив на външни условия, озон и стареене.

                    Silicone
                    MVQ
                    оранжев
                    Silicone /силикон/ е еластомер на базата на винилполисилозан каучукова смола. Използва се за О-пръстени, набивки и специални уплътнители. Основното приложение е за статични, неподвижни уплътнители. Silicone e високо устойчив на топлина - до 200°C, на външни условия, озон и стареене.

                    PTFE Virgin
                    бял
                    PTFE е политетрафлуоретилен /чист тефлон/, който се използва за опорни пръстени, шевронни уплътнители, О-пръстени, ротационни уплътнители и набивки. Той е материал с широк технически диапазон на приложение. Стопени алкални метали и газообразни флуори могат да въздействат на PTFE при високи температури и налягане.

                    PTFE(F)
                    с пълнители
                    сив
                    PTFE(F) е политетрафлуоретилен с метални пълнители /пълнен тефлон/ , който се използва за ниско фрикционни уплътнители, опорни черупки и лагерни пръстени за шевронни уплътнители и водещи пръстени. Висока химическа устойчивост.

                    POM
                    черен, бял
                    POM e полиоксиетиленов пластомер /полиацетал/ за антиекструзионни пръстени, втулки за водещи пръстени, обиращи пръстени и др. Добри механични свойства, ниска водна абсорбция и добра химическа устойчивост. POM може да се използва при всякакво минерално масло и смазки, KFA, HFB и HFC флуиди. Не е устойчив на концентрирани киселини и алкални разтвори.

                    PA
                    черен, бял
                    PA /полиамид/ е оптимална комбинация от механична якост, неподатливост и механична затихваща способност, допълнени от добра износоустойчивост и плъзгащи свойства.

                    ИЗБЕРИ СИ САМ А ТУК ДОЛУ Е САЙТА В КОЙТО СЕ ПРЕДЛАГАТ.Аз бих избрал последният вид.

                    http://semerina.my.contact.bg/materiali.htm


                    С парче полиамид и парче шпилка с диаметър по избор(има всякакви в Бриколаж)отиваш при стругар с елементарен чертеж на тапата и за 10 мин.си готов.Сигурно и за далеч по малко пара.
                    Последно редактирано от ceco.g; 16-03-10, 20:47.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Предпазни тапи на супермото

                      ДЪЛБОК ПОКЛОН
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Предпазни тапи на супермото

                        Ти поклоните ги остави а вместо това дай някое фото на супермото

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предпазни тапи на супермото

                          Първоначално публикуван от ceco.g Преглед на мнение
                          Ти поклоните ги остави а вместо това дай някое фото на супермото
                          Обещал съм
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Предпазни тапи на супермото

                            Давай снимките вече ,че и аз ги чакам с нетърпениекак си,оправяш ли се след натъртването на паветата-забравих да те питам като се чухме по телефона?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предпазни тапи на супермото

                              Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
                              Значи намерих тапи при представителите на КТМ в Пловдив на цени по 65лв за ос, но сега ще видя дали моите оси ще станатСъщо така искам да попитам дали някой може да ми направи такива краш тапи и освен тефлон или текстолит други материали стават лиИ на последно място, от къде могат да се закупят такива материали, защото гугъл нещо не иска да ми помогне
                              Колега , най-подходящия материал е полиамид.
                              В черно и бяло 100 % го има.
                              Купуваш си неръждаема шпилка от някой магазин - крепежни елементи, стругарска намеса и си готов.
                              Beta 525 RR
                              Mercedes G 280 i
                              Toyota Hailux 3.0 TD
                              UAZ 452

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X