Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за тахограф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за тахограф

    Искам да попитам трябва ли да имам тахограф за камионче мерцедес 508 , камиончето ще се движи предимно в софия и какава е таксата за влизането в центара на камион над 2 тона и половина?
    0 8 76 36 8 542

  • #2
    До: въпрос за тахограф

    Привет.
    Аз имам Ивеко 5т(бус) и няма заводски тахограф , последния път като го минавах на годишен преглед подписах декларация , че ще се движа в рамките на 50км от населеното място.
    Питал съм и на други места и едни казват , че е задължителен ... други , че щом нямало заводски не трябва ... и аз не знам , а иначе си джиткам навсякъде из Блгария и досега само веднъж са ме питали защо нямам (естествено даяджии) , а аз се правя , че не знам кво е това и се разминах с предупреждение, че глобата била над 1000лв

    Коментар


    • #3
      До: въпрос за тахограф

      Първоначално публикуван от nakovk Преглед на мнение
      Привет.
      Аз имам Ивеко 5т(бус) и няма заводски тахограф , последния път като го минавах на годишен преглед подписах декларация , че ще се движа в рамките на 50км от населеното място.
      Питал съм и на други места и едни казват , че е задължителен ... други , че щом нямало заводски не трябва ... и аз не знам , а иначе си джиткам навсякъде из Блгария и досега само веднъж са ме питали защо нямам (естествено даяджии) , а аз се правя , че не знам кво е това и се разминах с предупреждение, че глобата била над 1000лв
      Може ли да споделиш,какво представлява тази декларация?

      Коментар


      • #4
        До: въпрос за тахограф

        Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
        Може ли да споделиш,какво представлява тази декларация?
        Ами то не е някъв документ, който остава при теб, мисля , че по-скоро пункта за ГТП се застрахова за евентуална проверка...защо са ме пуснали на прегледа.

        Коментар


        • #5
          До: въпрос за тахограф

          над 3.5 тона общо тегло мисля че ти е задължителен тахографа.

          Коментар


          • #6
            До: въпрос за тахограф

            Да. И аз мисля, че е задължителен. Нямаш право да влизаш в центъра на София, освен ако нямаш специално разрешително, което се издава от общината.

            Коментар


            • #7
              До: въпрос за тахограф

              Първоначално публикуван от matros Преглед на мнение
              над 3.5 тона общо тегло мисля че ти е задължителен тахографа.
              Пффффф,от това се опасявах.
              0 8 76 36 8 542

              Коментар


              • #8
                До: въпрос за тахограф

                Над 3,5 т. - тахограф. Това е Европа, братко, американците отдавна са се усетили, там думата тахограф е непозната. Незнам дали тук е мястото да спомена един интересен факт, тук във Франция може да си караш например Мерцедес 814 камион, който по принцип е с тахограф. Но се разрешава да се демонтира тахографа и си го караш като лека кола, но не се допуска обща маса над 3,5 т., а той празен е горе-долу толкова. Това може да бъде и 609, 711, 515 Спринтер, 416 Спринтер, аз имах такъв и беше фабрично без тахограф.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #9
                  До: въпрос за тахограф

                  Да бе хора така е, по закон е така , ама всеки закон си има вратички и аз съм сигурен, че и в случая може да се позаобиколи.

                  Коментар


                  • #10
                    До: въпрос за тахограф

                    до 50км. от града където е регистриран не се иска тахограф ,
                    така беше допреди 4-5 г. ако са проминили нещо по закона незнам

                    Коментар


                    • #11
                      До: въпрос за тахограф

                      Мишо ,това за Франция изисква ли документ допълнително.
                      За България за всички търговски превози при общо тегло над 3500 кг е задължително да има тахограф на борда.Това за 50 км не съм го чел никъде.Чувал съм го но не съм го чел.

                      Коментар


                      • #12
                        До: въпрос за тахограф

                        Това за 50-те км. мисля че отпадна защото при нас карахме бетонмиксерите с такива бележки но вече ми искат пътни листове и тахошайби(или дигитална карта ) когато ме спрът за проверка.За регистрацията ако превозното средства не надхвърля 3 500кг.собствено тегло можете да го регистрирате до 3.5т и тогава отпада тахографа но така регистрирано(до 3.5т.) теглото на МПС-то с товар нетрябва да надвишава 3 500кг.защото глобите са наистина големи(разправийте също), другото е че при всяка проверка ще трябва да се обеснява защо е регистрирано до 3.5т. и ако проверяващия се заяде и иска да състави акт в които иска да спре МПС-то от движение и го изпраща за пререгистриране то това е само защото иска некой лев или от некомпетентност.Ако МПС-то е регистрирано до 3.5т.общо тегло е без тахограф,НАД 3.5т.общо тегло задължитално тахограф.
                        Последно редактирано от bochopz; 15-03-10, 20:01.
                        . LRE Bulgaria.
                        RRC SE V8 91г.

                        Коментар


                        • #13
                          До: въпрос за тахограф

                          Газките още ги караме извън закона докато може
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #14
                            До: въпрос за тахограф

                            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                            Мишо ,това за Франция изисква ли документ допълнително.
                            За България за всички търговски превози при общо тегло над 3500 кг е задължително да има тахограф на борда.Това за 50 км не съм го чел никъде.Чувал съм го но не съм го чел.
                            Не, не се изисква абсолютно никакъв документ, просто в талона е отразено още когато ти го издават от префектурата. На мен лично много ми пречеше това за 3,5 т., понеже освен търговията извършвам и пътна помощ и като бях със Спринтера 416 той празен е над 2 тона, и като кача някое голямо комби, или Рено Еспас например, то вече отива доста над 3,5 т. Ако купиш голям камион - да, няма проблем, но там пък си ограничен в скоростта и часовете, и като ходя до Германия да докарам нещо, или взимам някой с мене за да се сменим след 9-те кормилни часа, или се налага да правя пауза от 11 часа . Искам тук да заявя най-отговорно, че с удоволствие бих посветил живота си на това да се премахнат тахографите. Нека уважаемите съфорумци не ми се смеят на това изказване, който е бил в транспорта само той знае колко е гадно да ти остават някакви си 20 км. до адреса за разтоварване и да трябва да спираш за 11 часа на някой паркинг, вместо да си продължиш работата и да се прибереш навреме. Само, който е бил в транспорта знае колко е болезнено да се обадиш вкъщи и да кажеш '.... извинявай, но няма да се прибера тази вечер, не ме чакай, вечеряй сама, гледай нещо по телевизията, пък утре като си дойда ще те нацелувам едно хубаво' . Тягостното мълчание в слушалката отсреща е по-ужасно от който и да е скандал. То, ако е един-два пъти добре, ами като почне да се повтаря постоянно в продължение на години? .......................
                            Тахографите трябва да бъдат премахнати .
                            Последно редактирано от мишоци; 15-03-10, 21:46. Причина: правопис
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #15
                              До: въпрос за тахограф

                              Мишо ,това е по американски.В Германия между 2800 и 3500 кг трябва да имаш пътен лист ако колата е служебна.С тахографите сепрехвърля отговорността от шофьора към фирмата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X