Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

    Е че какъв е проблема? Вдигат на конзолите на ръкавите на мостовете. Точно 5 см и колелото е във въздуха.

    Коментар


    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

      Първоначално публикуван от angel52 Преглед на мнение
      Е че какъв е проблема? Вдигат на конзолите на ръкавите на мостовете. Точно 5 см и колелото е във въздуха.
      40-инчови малко трудно ще ги вдигнат за мостовете с 5 см. Но, прав си, така се вдига. Може би са се научили... покрай мен :
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      "Не мое се фане на криковете ?!" - само в "Дианата" на Околовръстното нямаше опашка за смяна на гуми днеска (к`во ги е прихванало хората ?) защото е затрупана с пръст от строежа на разширяването и изглежда, сякаш не работи. Е, работи "изотзадзе", но там нямат платформи и с криковете едвам отлепиха по 1 см. гумите от земята

      [ATTACH=CONFIG]561127[/ATTACH]
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

        Не са ли тесни джантите за тези гуми ?

        Sent from my SM-G930F using Tapatalk
        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
        http://www.facebook.com/JeepBG
        LZ1GGC

        Коментар


        • Ей така за ташак...

          Има ъпдейт. 38-ците си изпяха песента. Представянето им не бе впечатляващо. Няма да повторя тази грешка. За размер над 35" за есен, зима и пролет гумата е една Interco Irok Radial. Окончателния размер при мен е вече ясен. 41/14.5R17 (на снимката).

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20191022_161402.jpg Прегледи:0 Размер:467.7 КБ ID:6565880


          За лятото ще видим. Алтернативите не са много и всичко клони към 42/14.5R17 Goodyear MT/R Kevlar

          Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
          От: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Не са ли тесни джантите за тези гуми ?

          Sent from my SM-G930F using Tapatalk
          И за тези и за онези размера на джантата е перфектен.
          Прикачени файлове
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • Картинките в първите 22 страници на тази тема се хостват на мой домейн. Днес забелязах, че не се виждат (кой знае откога), защото линковете са редиректнати към https, а хоста не го подържаше. И нормално... бях забравил, че съществува тази машина. И какво да видя.. UPtime 2806 дни. Нямам друга такава машина с механични hdd и такъв uptime



            Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:94.3 КБ ID:6711046

            Последно редактирано от elbgt; 18-02-21, 13:01.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Остави ги тия сървъри, я хвани някой нов проект, че да стане интересно в този форум, който отдавна не е технически.

              Ако нямаш предизвикателства, да те зарибя в посока 4х4 кемпери

            • elbgt
              elbgt коментира
              Редактиране на коментар
              Първо ще си довърша Аудито. Последните години къде ли не ме вя вътъра и не можах да си лентяйствам и да си чеша крастите. Не че сега ми е широко около врата, ама ще се организирам, че ми писна от скучни дейности от типа "няма как трябва да се свърши". Яко ми писна от "трябва", пред която дума ако един път се прекършиш и няма отърваване. Може така да го караш до гроб. Иначе с кемпери и каравани не ми се занимава, защото нямам никаъв афинитет към такъв тип нощуване. Не е ли хотел с всички сгоди няма спане. Пробвах няколко пъти на уж ебахти и караваните, но не е моето.

            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Ох, моите съболезнования, този филм го играя от години, но мисля съм усетил правилната посока на измъкване. А за караваните и кемперите, аз казах предизвикателство да се сътвори нещо интересно, ползването им е друга тема, нещо като удоволствието да свалиш манекенка, кефа е по-голям от ухажването и близостта отколкото от самото спортуване, щото всичко на края опира до двайсе санта опикано черво, нищо толково специално или уникално, тръпката е(била винаги) другаде поне при мен

          • Елиане, драсни два реда бре човек, ако не е Дидо да пише по неговия проект този раздел ще е като селско гробище, с точно толкова живот и нови неща случвайки се "редовно"

            На колко стана джипката като пробег, как е двигателя с новото турбо и римапа, има ли някакви подобрения, промени и т.н.?
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Споко, ще има още един пишещ скоро. На моя му остават по-малко от 1500км плаване.

            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Колкото повече толкова повече

          • Ей ме на. Не пиша, защото никой нищо съществено не пише. Някак си няма вече интерес към такива проекти. А и нищо съществено не се случва с никой от проектите ми на колела. Напоследък причината е, че строя къща. И както обикновено при мен не е просто къща, ами... заеби Вранглера подмина 250 000 км и последните няколко години само съм сменял масла и накладки. С последния вариант на турбото нещата излетяха в небесата, но се наложи малко да редуцирам мераците, защото няма как да се справя с охлаждането. В момента е около или малко под 200 к.с. на колелата и напълно ми стигат. Но пак в горещите месеци се налага да внимавам и да гледам постоянно температурата. Понякога дори се налага да сваля скоростта до под 60-80 км/час за да му дам време да се охлади. През останалите месеци нямам проблем, но пак си имам едно наум. Нищо по трансмисията не съм чупил, освен скорости, но изцяло по моя вина и немарливост Койловърите обаче крещят за рециклиране. Имам пълни ремонтни комплекти и съответните спец. инструменти. Но време нямам. За сега все още се справят, но краят им наближава. Не ми се занимава с тях защото планирам да мина на 2.5" коиловъри и 3" пружини. Когато остане време. Надяввам се това да се случи през предстоящото лято. Аудито е малко в застой защото загубих работното помещение в Божурище и сега заедно с къщата ще изградя работно хале с подемник и повечето необходимо оборудване. За всичко, което няма да мога да правя там отново ще разчитам на приятелите ми в Божурище.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              За много години, здраве, радост и щастие желая на теб и близките!

              Аз съм на принципа, че дори и един човек да се радва и оценява това, което правя аз продължавам, а ти определено добавяш стойност за много повече от един човек, особено в този раздел, казвам го без всякакви гъзоцелуващи помисли и намерения.

              Прав си, че всеки проект, особено ако го правиш със сърце и душа изисква и отнема много енергия и сили, аз също "строя" на няколко места и чесно казано за това и колите ми са занемарени напоследък, та разбирам те напълно.

              Моля те сподели точно какво турбо и от къде го взе?

              В състоянието в което караш джипа по горите и на дълги разходки, имаш ли представа каква е общата маса на Вранглера со все хората, горивото, багажите и т.н. интересно ми е да сравня, защото имам едни теории в главата и едни лични наблюдения но искам да си сверя часовника и с теб?

              Мерси предварително.

          • За много години на теб и на всички около теб, както и на малкото останали съфорумци!
            По същество:
            Турбото го правих и преправях поне 5 пъти и вече не помня съвсем хронологията и окончателните детайли. Най-общо в момента то е хибрид с малко по-отворена топла част и стокова студена част. Лопатките са ковани и полирани с различни от оригиналните параметри. Оста и лагерите са някакви "да си ебе майката". Полираните ковани лопатки драстично повишават КПД, както и свалят температурата на въздуха излизащ от студената част. Всъщност ключа не беше баш в турбината. И стоковата може достатъчно много. Основната заигравка беше с картата, защото дори още при 150 мбара нагоре се появи surge. При този модел двигател, а и при много други EGR работи и като разтоварващ и балансиращ дебита клапан. Неговата карта всъщност отне най-много време. С повишаване на налягането е необходимо и неговото отваряне да се наглоаси за предотвратяване на surge. Съвсем не мога да кажа, че съм постигнал оптималните параметри, но резултатът е доста добър. Сигурно може и още, но изисква много-много време и много разглобяване и сглобяване и проби и грешки. Сиреч много бавна и трудоемка работа. Освен това два пъти пукам стоковите чугунени колектори и все не ми остава време да направя плетени от неръждавейка. Колкото до теглото то е ясно - с мен и още един дебелак и около 30 кг инструменти в багажника е - 2470 кг. А само на предна ос 1310 кг. Горивото обикновено ми е между 1/2 и пълно. Като цяло машинката е надеждна и почти не ми досажда с глупости. Миналото лято дори и светна лампата на маслото при рязко натискане на спирачката. Оказа се че и липсваха почти 4 литра масло, защото не бях забелязал, че е протекъл гумения уплътнител на изходящото масло от турбината. На магистралата към морето и долях каквото 5W40 масло намерих и след това го смених след още почти половин година. Безотговорна история, но точно тогава въобще не ми беше до коли и масла и т.н.
            Последно редактирано от elbgt; 04-01-22, 14:23.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              За много години на теб и на всички около теб, както и на малкото останали съфорумци!
              По същество:
              Турбото го правих и преправях поне 5 пъти и вече не помня съвсем хронологията и окончателните детайли. Най-общо в момента то е хибрид с малко по-отворена топла част и стокова студена част. Лопатките са ковани и полирани с различни от оригиналните параметри. Оста и лагерите са някакви "да си ебе майката". Полираните ковани лопатки драстично повишават КПД, както и свалят температурата на въздуха излизащ от студената част. Всъщност ключа не беше баш в турбината. И стоковата може достатъчно много. Основната заигравка беше с картата, защото дори още при 150 мбара нагоре се появи surge. При този модел двигател, а и при много други EGR работи и като разтоварващ и балансиращ дебита клапан. Неговата карта всъщност отне най-много време. С повишаване на налягането е необходимо и неговото отваряне да се наглоаси за предотвратяване на surge. Съвсем не мога да кажа, че съм постигнал оптималните параметри, но резултатът е доста добър. Сигурно може и още, но изисква много-много време и много разглобяване и сглобяване и проби и грешки. Сиреч много бавна и трудоемка работа. Освен това два пъти пукам стоковите чугунени колектори и все не ми остава време да направя плетени от неръждавейка. Колкото до теглото то е ясно - с мен и още един дебелак и около 30 кг инструменти в багажника е - 2470 кг. А само на предна ос 1310 кг. Горивото обикновено ми е между 1/2 и пълно. Като цяло машинката е надеждна и почти не ми досажда с глупости. Миналото лято дори и светна лампата на маслото при рязко натискане на спирачката. Оказа се че и липсваха почти 4 литра масло, защото не бях забелязал, че е протекъл гумения уплътнител на изходящото масло от турбината. На магистралата към морето и долях каквото 5W40 масло намерих и след това го смених след още почти половин година. Безотговорна история, но точно тогава въобще не ми беше до коли и масла и т.н.
              Благодаря много за пожеланията и за отговорите, оценявам го!

              Ясно, за турбото значи няма да го пипам за момента, ако успея да оправя всичко ще сложа нови карти с малко повече коне и торк и до там.

              За ЕГРа, още не съм почнал да разглобявам и да чистя в тази област, ти свалял ли си входящ/всмукателен колектор?

              Ако ДА, може ли да се свали без да се свалят подгревните свещи и да НЕ се пипа по дюзите и рейката?

              Ако си пипал металните тръбички за високо налягане по дюзи и рейка, после чисто нови ли слага или пак с оригиналните, питам защото в инструкциите пише, че се слагат нови всеки път след като се пипат ... подобно на болтовете и шайбите за дюзите?

              За какво те разпитвам - надявам се ново турбо да ми реши всички проблеми щото съм на около 300 000КМ а имам едни ядове описани тук + тук и не ми се щеше да пипам дюзите, че са едни пари, но напълно осъзнавам, че може да ми се наложи да сменя дюзи + метални горивопроводи високо налягане и да чистя ЕГР и всм. колектор.

              П.П. За да не храня хейтърите, ще поясня ЗАЩО имам проблеми и точно такива проблеми, НЕ, че е куц автомобила и като стане на 300 000КМ е за боклука, а ЗАЩОТО от тия 300 000КМ поне 1/4 от моточасовете ми са в трафик където двигателя работи на празен ход + моето НЕправилно експлоатиране на автомобила и старанието ми на всяка цена да НЕ вдигам и подържам над 2500 оборота.

              Оказва се, че е необходимо двигателя да се "разтрива" редовно но мъдро не душманската и разни добавки + качествено гориво + почистващи спрейове и т.н. Аз тествах и видях как за няколко стотин КМ нагара по двигателя е значителен, а ако има много хиляди КМ в градски условия и много трафик, кофти ефектите се мултиплицират в съвсем не линейна прогресия и т.н. Та човек се учи докато е жив
              Последно редактирано от BatGeorgeone; 04-01-22, 15:00.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • За EGR не е нужно да сваляш всмукателните колектори. Връзката на EGR с изпускателната система е в изпускателните колектори и точно там аз съм я прекъснал.По най-простия начин - с модната гарнитура при която този отвор към EGR просто липсва Ако само това направиш обаче EGR ще престане да работи като разтоварващ и балансиращ клапан на турбото. Необходимо е от страната на EGR да направиш отвор (около 20 мм) за да има откъде да се разтоварва. Може да сложиш щуцер за маркуч и шумозаглушител защото ако е само отвор започва едно яко "пъшкане". Аз първо го заглуших. После не ме изкефи гъчканицата която се получи и вече свикнах с "пъшкането", за което голфаджийте пари дават
                Ако обаче само затапиш EGR той престава да изпуска излишния въздух в изпускателната система преди катализатора, който пък аз съм премахнал още в първата седмица откакто придобих тази машина. Имай предвид, че поне 40% от преминаващия през изпускателните тръби въздух при натоварване е пресен, филтриран, компресиран и "интеркулиран" въздух. Тотално разхищение на ресурсите на нагнетателната система за сметка на съмнителна грижа за планетата. След като изведеш излишния въздух директно в атмосферата резулататът е все едно си сменил всички изп. тръби с почти двойно по-големи. Фученето от ауспуха изчезва.
                По отношение на картите - масовите копи-пейст тунингьори въобще не се задълбават в детайли. Повечето от тях дори не разбират напълно материята. Просто бутат налягането на рейла с 50 мбара, турбината с до 40-80 мбара и ти казват "аре готов си ходи да тестваш". В някои варианти бутат малко торг лимитерите, които при автомата са "спрени" на 460Н/м, а при ръчките са на 410 Н/м. Като цяло всички тези промени са осезаеми, но са далеч от възможните добри резултати. Така е защото без механични модификации нищо повече не може да се извади или поне няма да си струва разхода на гориво и прегряването. Със стоковото турбо спокойно може да се постигне повишаване с около 400-600 мбара, но без заигравка с EGR няма начин да избегнеш surge (не знам термина на български) и от там пълния срив на работата при постигнатото високо налягане.
                За дюзите. Аз ги ремонтирах на около 150-160 000 км заради говната които зареждам по бг-бензиностанциите. Ремонтът ми струваше 80/дюза на която корпусът не е кородирал и 160 лв/дюза за тези с пълна замяна. Рециклираха ги едни турчета от Шумен с много яка база и оборудване. Почти 100 000 км по-късно всичко е ОК и адаптационните им стойности (кодировката) не превишават +- 1.8, т.е. в добро здраве са все още. Като цяло не му робувам много на двигателя, маслата му и добавките му. При тия тук горива няма смисъл. Като им дойде времето и ще сменям и ремонтирам. Два пъти съм разглобявал горивната система и тръбичките само ги обработвах термично за да се отпуснат.
                Последно редактирано от elbgt; 04-01-22, 16:58.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Много благодаря Елиане, чак сега този пост го схванах напълно от А до Я. Почвам да дешифрирам и осмислям следващите по-долу

              • Сега забелязах, че отново липсват картринките от първите страници. Проблемът е пак при мен. Ще го оправя скоро.

                Edit/

                моля някой да ми каже дали се виждат картинките от страница 1
                Последно редактирано от elbgt; 04-01-22, 17:22.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • Виждат се.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Благодаря. Да май всичко е ОК.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • Shider
                      Shider коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да, ама аз примерно не виждам снимки...

                  • Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    За EGR не е нужно да сваляш всмукателните колектори. Връзката на EGR с изпускателната система е в изпускателните колектори и точно там аз съм я прекъснал.По най-простия начин - с модната гарнитура при която този отвор към EGR просто липсва Ако само това направиш обаче EGR ще престане да работи като разтоварващ и балансиращ клапан на турбото. Необходимо е от страната на EGR да направиш отвор (около 20 мм) за да има откъде да се разтоварва. Може да сложиш щуцер за маркуч и шумозаглушител защото ако е само отвор започва едно яко "пъшкане". Аз първо го заглуших. После не ме изкефи гъчканицата която се получи и вече свикнах с "пъшкането", за което голфаджийте пари дават
                    Ако обаче само затапиш EGR той престава да изпуска излишния въздух в изпускателната система преди катализатора, който пък аз съм премахнал още в първата седмица откакто придобих тази машина. Имай предвид, че поне 40% от преминаващия през изпускателните тръби въздух при натоварване е пресен, филтриран, компресиран и "интеркулиран" въздух. Тотално разхищение на ресурсите на нагнетателната система за сметка на съмнителна грижа за планетата. След като изведеш излишния въздух директно в атмосферата резулататът е все едно си сменил всички изп. тръби с почти двойно по-големи. Фученето от ауспуха изчезва.
                    По отношение на картите - масовите копи-пейст тунингьори въобще не се задълбават в детайли. Повечето от тях дори не разбират напълно материята. Просто бутат налягането на рейла с 50 мбара, турбината с до 40-80 мбара и ти казват "аре готов си ходи да тестваш". В някои варианти бутат малко торг лимитерите, които при автомата са "спрени" на 460Н/м, а при ръчките са на 410 Н/м. Като цяло всички тези промени са осезаеми, но са далеч от възможните добри резултати. Така е защото без механични модификации нищо повече не може да се извади или поне няма да си струва разхода на гориво и прегряването. Със стоковото турбо спокойно може да се постигне повишаване с около 400-600 мбара, но без заигравка с EGR няма начин да избегнеш surge (не знам термина на български) и от там пълния срив на работата при постигнатото високо налягане.
                    За дюзите. Аз ги ремонтирах на около 150-160 000 км заради говната които зареждам по бг-бензиностанциите. Ремонтът ми струваше 80/дюза на която корпусът не е кородирал и 160 лв/дюза за тези с пълна замяна. Рециклираха ги едни турчета от Шумен с много яка база и оборудване. Почти 100 000 км по-късно всичко е ОК и адаптационните им стойности (кодировката) не превишават +- 1.8, т.е. в добро здраве са все още. Като цяло не му робувам много на двигателя, маслата му и добавките му. При тия тук горива няма смисъл. Като им дойде времето и ще сменям и ремонтирам. Два пъти съм разглобявал горивната система и тръбичките само ги обработвах термично за да се отпуснат.
                    Много благодаря за подробните обяснения.

                    Нека започна с ЕГРа, ако те разбирам правилно ти запушваш там където съм сложил червената стрелка, нали или се бъркам?

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-12-12 316.11.12.jpg Прегледи:0 Размер:372.7 КБ ID:6804329

                    Нещо не успявам да си представя за къде говориш за този отвор 20мм и т.н.

                    За металните тръбички с ВН, чета те като да си ги нагрявал с горелка да се отвият по-лесно и после почистване преди монтажа, нищо по-сложно като обработка или се бъркам?

                    За масовите писачи на карти свалени от интернет съм съгласен, и аз го осъзнах това, за това тия неща ги мисля като последна стъпка само ако всичко останало е перфектно, инак от трън отивам на глог.

                    За дюзите при мен има за около 400 паунда (аз съм в Англия) чито нови на Бош, за 200-300 рециклирани, мисля да взема чисто нови ако стигна до там, защото аз с тази кола буквално обикалям целия континент и не ми се рискува, а и ще имам резервни ако се наложи недай си боже.

                    Аз си взех хардуер и софтуер за четене и писане на карти в ЕКУ'то та може би ще си взема 2ри компютър и ще опитам сам с леки модификации и със карти от интернет преди да се обърна към професионалисти, ако и когато се наложи.
                    Последно редактирано от BatGeorgeone; 04-01-22, 19:16.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • Разкошна тема!

                      Благодаря на Елиян за съществуването и, благодаря на БатДжорджо1 за това , че я "повдигна".

                      Понеже рядко има нови неща в този раздел с удоволствие ще я прочета отново от начало.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X