Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

    Сменяй аватара.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Аз лично нямам. В неделя повъртяхме за малко над Банкя. Снега не беше много - около 10-12 см, но под него беше доста меко и валеше през цялото време. Колеги снимаха, но не са публикували все още. Аз мога да кажа само: До сега съм нямал гуми за сняг и кал. Впечатлен съм от това, че все пак съществува модел гума, която излиза от дълбоки кални люлински коловози все едно са бетонирани, а не от мека лепкава кал. Дуратрака е перфектен за утъпкан сняг и се справя нелошо в подобни условия, но такива копачи до сега не бях карал.Там където колегите въртяха гуми и фучаха с всичката газ тези гуми само превъртаха половин оборот и потегляха като на сухо. Благодаря на колегите, които успяха да ми пречупят решението и да ме убедят, че това е гумата за този сезон.
      Интересното е,че абсолютно всеки пробвал такава гума ,говори абсолютно същото.Аз също съм пробвал на КИА-та на много дълбок сняг и на кал и съм убеден в думите ти.За сега друга алтернатива не съм намерил.Но за жалост карам с каквото имам.Не е лошо,но и не е същото,ако ме разбираш...
      П.П. На аватара КИА-та е с такива 37-ци и не искам да го сменям...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

        Соти и твоя опит с този модел гума бе част от аргументите с които ме убедиха. Онагледени с коментар и акцентиране на определени моменти от клипове с твое и на "дограмата" участия с тази гума Аз лично се оглеждам като алтернатива в Силърстоун Екстийм. Не за мен, а за приятел, който бърза, а този модел го има наличен в БГ. Само не съм съвсем убеден в качествата им при чисто снежен терен, защото ми се струват теснички при размер 35".
        Последно редактирано от elbgt; 30-01-14, 21:44.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Силвърстоун-а 100%-това кална гума.И като такава гребе невероятно на сняг,но...няма никакъв шанс с нея да "плуваш" отгоре на снега,каквото можеш да постигнеш с АеРок-а.На всякакъв вид кал се представя великолепно.В главата ти натрапчиво се върти думата "проходимост"...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

            Странен ефект на LED фаровете, но това се вижда само на видеото. Първоначално мигат в синхрон, а след това започват да се разминават. Шантава работа. На живо нищо подобно не се наблюдава. Не само че примигват на големи периоди, ами все едно това става с някаква механична клапа. Управляват се по CAN и на осцилоскоп се наблюдават модулирани правоъгълни импусли с честота между 40 и 200 Херца. На живо при по-внимателно вглеждане се забелязва едва доловимо примигване. Не винаги и не е периодично, а по някакъв странен алгоритъм свързан вероятно със скоростта и вградения G-сензор. Моите предположения за този ефект са свързани с фреймрейта на камерата. Някой ако има друго предположение да сподели. Качеството не е добре, но YouTube го скапа допълнително. Предоставено от колегата Ivaylo Georgiev - Мишеморка точно по повод странното поведение на фаровете, което е забелязал по-късно докато е гледал клипа.

            Последно редактирано от elbgt; 31-01-14, 00:22.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              Странен ефект на LED фаровете...
              Нищо им няма на фаровете, но ефекта е готин
              Не разбрах, защо им е G-сензор?
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                Ако тоя ефект е видим, ставаш за пилотна кола във Ф1.
                И на мене ми е интересен въпроса с G-сензора?
                С какво е снимано клипчето - и с колко fps?

                Коментар


                • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                  Супер готино ! Колата мига като с клепачи. Жива е !
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                    G-сензора е част от фабричната система за сигурност на JK. В един модул заедно с ел. компас. Половината функции по сигурността са свързани с тези два сензора. Нямам идея кога и какво правят, защото не ми е интересно след като разбрах, че мога да изключа цялата тази функционалност с проста процедура. Само знам че без тях се осветква яко. Преди време когато сменях стоковия капак върху радиото на който е монтиарн този модул бях забравил да го включа и таблото заприлича на коледа елха.

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Ако тоя ефект е видим, ставаш за пилотна кола във Ф1.
                    И на мене ми е интересен въпроса с G-сензора?
                    С какво е снимано клипчето - и с колко fps?
                    Мисля, че е HTC, но подробности не знам. Трябва да питам Ивчо и да гледаме какъв е текущия FPS, макар, че той едва ли се интересува от това. Щрака си и толкова

                    А колкото до мигането имам друга по ефектна опция. Не съм споделял тук, защото не е сериозно, но управлението на всички предни и задни светлини съм реализирал с програмируем контролер и силова част. Всичко в един модул. Та покрай основната задача на контролера да управлява гъвкаво начините на използване на светлините дава и други карнавални възможности По-лесно ми беше отколкото да редя копчета и релета, защото само отпред имам 9 отделни осветителни тела във всички посоки, а отзад заедно със стоповете и мигачите са 12 отделни кръга. Та един ден в лятната скука си написах 10-ина патерна ей така за забавление и ги наръгах в контролера. Това е един от патерните. Тук основните фарове и фароветте за мъгла в бронята се управляват от фабричния инвертор и светят постоянно, а през контролера се управляват само допълнително монтираните. Телефона е Galaxy S4 и е на 30 fps. Абе ташак да става и да гоня скуката, която ме гонеше в този период. Луд умора нема




                    Едит/
                    Имал съм видео и на още една от програмите малко по-бърза. И на двата клипа е на етап 6 канала, като двата са на колонките, двата са малките странични които и на двата клипа едвам се забелязват, защото светят настрани и предния на булбара, който е разделен на две, но патерните са такива, че светят едновременно. После писах и по-ефектни, но нямам видео от тях.

                    Последно редактирано от elbgt; 31-01-14, 16:12.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                      По какво се различаваме от децата? Само по едно-цената на играчките.

                      Коментар


                      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        Странен ефект на LED фаровете, но това се вижда само на видеото. Първоначално мигат в синхрон, а след това започват да се разминават. Шантава работа. На живо нищо подобно не се наблюдава. Не само че примигват на големи периоди, ами все едно това става с някаква механична клапа. Управляват се по CAN и на осцилоскоп се наблюдават модулирани правоъгълни импусли с честота между 40 и 200 Херца. На живо при по-внимателно вглеждане се забелязва едва доловимо примигване. Не винаги и не е периодично, а по някакъв странен алгоритъм свързан вероятно със скоростта и вградения G-сензор. Моите предположения за този ефект са свързани с фреймрейта на камерата. Някой ако има друго предположение да сподели. Качеството не е добре, но YouTube го скапа допълнително. Предоставено от колегата Ivaylo Georgiev - Мишеморка точно по повод странното поведение на фаровете, което е забелязал по-късно докато е гледал клипа.

                        Викай поп да му пее на джипа и да го ръси със светена вода! Оживяла е пущината и най-вероятно - късно вечер обикаля из Люлин и ловува дребни бозайници (кучета, котки и по някой друг недохранен чернокрак...)! Ако ти е паднал разхода - да знаеш от това е....

                        Коментар


                        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          ...
                          Мисля, че е HTC, но подробности не знам. Трябва да питам Ивчо и да гледаме какъв е текущия FPS, макар, че той едва ли се интересува от това....

                          ... Телефона е Galaxy S4 и е на 30 fps.
                          На приложените клипчета аз не забелязах въпросното мигане на фаровете..

                          Иначе лудницата е пълна!

                          Коментар


                          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                            Верно много те пере тока.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Верно много те пере тока.


                              Да бе .... щото ти си много у ред? .....
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                                Аз съм 24V, тоя е киловолтов :-)
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X