Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

    Респект към проекта и знанията на собственика, докато работех в люлин всеки ден се възхищавах на машината. За жалост не всеки има финансовата възможност да си подготви джипа както иска, за това се правят много компромиси и ТНТМ-та. Респект и към хората които с малко пари и много мисъл и труд са постигнали нещо което ги радва и им върши работа. Много истина има в израза "с пари всеки може..."
    Ще следя с интерес новостите, определено искам да го видя с новите мостове и големите гуми.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Много истина има в израза "с пари всеки може..."
      Искрено благодаря за пожеланията. Само категорично не съм съгласен с това, че "с пари всеки може". Нито само с пари може, нито само с "мисъл и труд". Когато липсват пари се стига до компромиси, а компромисите неминуемо водят до незадоволителни резултати. Още по страшно е когато има само пари, а липсва мисъл. В този случай резултатът може да е не само слаб, а да е направо катастрофален. Всъщност разликата опира само до това каква цел си си поставил. Ниската летва е лесно преодолима, но и удоволствието и е толкова. Има ли висока цел и пари и мисъл и време и труд ще се намерят. Няма ли висока цел шанса за добър резултат е нулев. И се стига до самозалъгвания от типа "абе върши си ми работа" и "мен си ме кефи". Та и аз да завърша с една мисъл в която считам, че има много истина: "Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му". Такъв е и джипа му

      едит/ хайде и още една: "Сиромашията не е нито съдба, нито порок. Сиромашията е начин на мислене"
      Последно редактирано от elbgt; 11-01-13, 00:48.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

        Пичове ... не знам що някой изобщо живее с мисълта, че нещо в офроуда като забавление, въобще може да се свърже с понятието "евтино". Наблюденията ми засега сочат, че понятията са само две: скъпо и много скъпо Що ли ви го казвам, като всички го знаете ...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Днес помолих пичовете от скалда в Чикаго да отворят кашона със задния ми мост и да ми свалят едно размерче. Този мост макар и производство на Currie е "напълнен" и брандиран от G2. Приятно съм изненадан, че вместо тенекиения капак на Currie са ми сложили алуминиев на G2. Доколкото се вижда на снимката май е боядисан прахово. Ясно е вече, че и предния ще го боядисам в черно след като заваря стойките за коиловърите. Ей го на задния убавец. Бриджа който е в кашона на предния мост е за него.



          Този размер ми трябва за да установя с колко мога преместя задния мост назад без да изваждам повече шлиците на кардана. Резултатът е задоволителен, Сравнено със същия размер на сегашния ми заден Dana 44 ще мога да изместя този с 43 мм, което е напълно според очакванията ми и ме устройва.

          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

            Тоя алуминиевия капак не е ли по чуплив ?
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

              Погледни внимателно как расположен относно точките на закрепване, накъде сочи пиньона.... Той реално "гледа" нагоре.... Практически отсътства опасност да бъде ударен....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                Сега се загледах чак
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                  Точно този наклон на капака отличава RockJock дизайна от всички останали.



                  Предимствата на иначе простото решение са огромни:

                  1. Отваря се около 2.5' пространство за панхарда. Така вече панхарда е възможно да бъде прав, защото няма нужда от кривина, заобикаляща кожуха на диференциала. Правата щанга при еднакви други условия е много по-здрава от извитата.
                  2. Капакът е максимално защитен, защото долният му край е по-високо от най-ниската точка на кожуха
                  3. Отваря се площ за защитна шейна (слайдер) под целия кожух, който посреща при малък ъгъл препятствията в които може да се удари кожуха, като така той се приплъзва над тях. Слайдера е сменяем

                  Към това трябва да се добави, че RockJock има подобрено мазане и охлаждане, което не е свързано с наклона на капака.

                  Това е и причината този дизайн да е в основата на повечето състезателни машини. Е... чат-пат се срещат и Ford 9'



                  Специално за gogosi един YJ красавец с преден и заден Dana 60 RockJock мостове и GenRight конзола за 3 линк окачване на предния

                  Последно редактирано от elbgt; 13-01-13, 00:04.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                    И сега последната дилема, след която питанки за 2013 поръчките няма да има. Все още не съм поръчал джантите за новите 37-ци, които вече са 17 инчови. Няма как да мина без нови джанти, защото новите мостове са с по-големи 13' спирачни дискове и съответно по-големи спирачни апарати в резултат на което сегашните ми 16-ки джанти няма да се поберат. Не съм поръчал джантите все още, защото нещо не мога да го изумувам. Знам само, че трябва да са 17-ки и да са бедлок. Вероятно повечето са запознати с идеята на бедлок конструкцията, но все пак ще спомена. Идеята е да може гумата да се експлоатира при много ниско и дори нулево налягане без да се разбордира. Бедлок джантите и те не са един модел и конструкция и всеки си има предимства и недостатъци. Вариантите при мен общо взето се свеждат до два:

                    1. Вътрешен бедлок. Предимството на тази конструкция е, че се укрепват и двата борда на гумата и лесното обслужване на място. Недостатъците са по-голямото тегло и трудния баланс.


                    От този тип бедлок за Wrangler JK избора се свежда само до един модел бедлок джанта производство на Hutchinson, който е сертифициран за движение по пътищата.






                    2. Втория тип бедлок конструкция е с външен ринг. При нея се застопорява (притиска) само външния борд на гумата чрез вътрешен зъб на джнатата и външен ринг, а вътрешния борд на гумата е свободен и разчита само на налягането на въздуха в гумата, както е при обикновените джанти, което е и основния недостатък. Въпреки това забелязах, че тази конструкция е предпочитана почти на 100% от професионалните състезатели и се използва масово при рейсинг и рок-кроулер състезанията. Предимството е, че е лека и се балансира по-добре и вероятно още нещо за което не се сещам. При рейсинга е ясно, ама при кроулинга не разбирам защо пак избират този вариант.







                    Избора от качествени рейсингови модели за този тип бедлок е огромен, но за съжаление не са сертифицирани за движение по пътищата. Спрял съм се на street legal модела на AEV показан на горните снимки.

                    При избора ми на двата посочени по-горе модели джанти съм съобразил офсета да е около -12 (при 17/8.5 размер), който е стандартен за тоя модел JK мостове. Така ще запазя добра стабилност и пътно поведение. При необходимост от по-нисък roll center извън пътя винаги мога да използвам фланци.

                    Съществува и трети тип бедлок решение, което също фиксира и двата борда и представлява нееластичен кожух и вътрешна гума в него. Това решение е удачно само когато искате да добавите бедлок към съществуващите си нормални джанти, а аз така или иначе няма да мога да използвам моите 16-ки заради по-големите спирачки на новите мостове. Основен недостатък е това, че се налага джантата да бъде пробивана заради винтила на вътрешната гума, а също така и трудния монтаж/демонтаж.



                    Конкретните модели са ясни, но остават колебанията ми по отношение на това кой тип бедлок да избера. По-тежкия и надежден камионджийски вариант или по-лекия и фиксиращ само единия борд вариант. Повишаването на масата на колелата ми е проблем, заради и без това по-тежките мостове и гуми. От друга страна пък ме притеснява вероятността за разбордиране на вътрешния борд на гумата при по-лекия вариант. Та ще ми е интересно да прочета и други мнения. Цената и външния вид не ме касаят.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                      Е то тука май малко хора са карали с такива джанти, аз лично се чудя дали няма да са много тежки и дали при висока скорост по асвалт няма да бият тези джанти. Виждал съм ги само по джипове които се карат по гората и незнам дали ще могат да се комбинират с каране по асвалт.
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                        На Голди Нисана, сега мисля Наско го кара. Бедлок-а незнам дали върви още с него....
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...164#post470164

                        Коментар


                        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                          Мммммм ... не, че имам огромен опит с разбортирани гуми ... но доколкото ми се е случвало, все е било откъм външната страна.
                          Като се позамисли човек - разбортиране се получава (предимно) от претоварване. Зверско. А зверските претоварвания обикновено ги отнася външната страна. Естествено, винаги може да се измисли (а и да се случи) вариант за отвътре, но ... за вероятност 1 на 1000, струва ли си няколкото килограма отгоре?
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Като се позамисли човек - разбортиране се получава (предимно) от претоварване. Зверско. А зверските претоварвания обикновено ги отнася външната страна.
                            Вероятно говориш за разбордиране при нормално налягане, защото аз имам показателен пример от изминалото лято: Правех си кефа по пясъчни дюни с налягане на гумите около 0.5 бара. Понеже вървеше с лекота и дори катереше доста стръмни пясъчни наклони реших да мина само на задно. Усетих приплъзване и начална фаза на окопаване още на първия лек наклон. Включих предното и изплувах. Реших да спадна гумите още и да пробвам пак само със задно. Спаднах ги на 0.1-0.2 и при първото малко по-сериозно подаване на газ и двете задни гуми превъртяха и се разбордираха. Нищо зверско нямаше. Превъртяха и изфучаха като на майтап. После не ме питай какво трябваше да правя за да успея да повдигна всяко едно от колелата в тоя пясък. За малко да бъда изяден от конски мухи мутанти и всякакви други вертолети. Добре, че винаги нося зипа за гуми с фитилите, мощните пиратки и двубуталния компресор.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                              Вземай първите. Аз съм разбортирал отвътре. Давах назад и завивах и на един тъп клон разбортирах отвътре с налягане около 0.5. Представи си колко ще те яд да се случи след като имаш бедлоци някакви.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                                А разбордирането не се ли получава най-често именно заради превъртане на гумата спрямо джантата, при което всичкия въздух излиза? В такъв случай вторият вариант - тип бедлок конструкция с външен ринг ще е напълно достатъчен - превъртането ще е невъзможно, малкото налягане на наличния вътре въздух ще се запази и ефектът е налице. Така се запазва и пригодността на Jeep-а за спокойно движение с по-висока скорост и на асфалта. Конструкцията ще е достатъчно лека и пригодна за балансиране. Вероятността за разбордиране ще е малка и ще е най-много на една гума, която е попаднала на нещо от вътрешната страна. Докато другия вариант - превъртане при ниско налягане на две или повече гуми едновременно и съответно тяхното разбордиране и спадане е много по вероятен и доста по-неприятен за излизане от ситуация.
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X