Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

    В грешка си. Касетата е дори по-къса с 8 мм от оригиналната. Лежи обаче на 100% на лявата пета. Дясната също е стъпила на 100% въпреки изместването наляво, защото дясната пета е почти двойно по-широка. Шлайфаната 5.13 корона е с 4 мм по-тясна от оригиналната 4.10. 5.13 пиньона е също доста по-малък от оригиналния 4.10. Като цяло на око обема е по-малък от оригиналния комплект. ARB капака е с пробка с пръчка за мерене в най-високата част и позволява произволно ниво на маслото и при всякакъв наклон на пиньона. Освен това е силно издут в зоната на короната и като цяло е с доста по-голям обем от оригиналния тенекиен капак. Според препоръките на производителя нивото на маслото трябва да е 10 мм над долния край на ръкавите. В момента диференциала събира 2.7 литра масло до това ниво и събира 1.7 литра преди да почне да пълни ръкавите, т.е. толкова е и обема в самия диференциал, а не както казваш половин литър. Вероятно наистина е така при рубиконските касети и тенекиени капаци при повдигнат пиньон, но в случая с ARB капак и локер нещата са коренно различни. При смяна на корона и пиньон греенето е съвсем нормален и очакван ефект. Финия метален прах също до към края на първите 3000 км. Според инструкциите на Superior след монтажа на нови корона и пионьон трябва да бъдат изминати не повече от 10 мили след което да се спре и да се изчака поне един час за да изстине диференциала напълно. След това тази процедура се повтаря три пъти на всеки 20 мили. Едва ли щяха да го споменават ако не се очакваше греене.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

      Половин литър казах за предния мост на Рубикон. Не е важно. Даже за колата е по-добре опасенията ми да не се окажат верни. Пу-пу.

      Последно диаметъра на новия пиньон на шлиците, същия ли е както на стария.

      Коментар


      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

        опс... забелязах със закъснение думата "отпред" Сорри! Диаметърът и броя на шлиците на опашката на пиньоните 4.10 и 5.13 е абсолютно еднакъв. Както между другото и въртящия момент, който се прилага в тази точка е абсолютно еднакъв, защото всичко останало напред (раздатка, ск.кутия, двигател) не е променяно и няма откъде да дойде промяна в максималния въртящ момент, който се прилага в тази точка. Също така съм пропуснал да спомена, че задния кардан вече е Tom Wood's Rear 1350 Drive Shaft , който е в комплект с двата фланеца, които са от същия материал и са значително по-здрави от оригиналните. Не очаквам никакви проблеми в тази точка. Между другото обаче се уверих лично в това което казваше за необходимостта от клъцни-срежи и в тази връзка искам да те попитам нещо. Дали си забелязал планките заварени на задния мост на които лягат пружините да са в различна равнина или този казус при мен е просто груб фабричен дефект. Планката на дясната пружина при мен е завъртяна с около 10 градуса назад спрямо лявата. Нищо писано по този въпрос не намерих в нета и съм по-склонен да си мисля, че става въпрос за мърлящина на производителя отколкото да е нормално. Аз така или иначе ще срязвам и местя тези планки и се чудя все още ако има някаква идея да са с така разместени равнини то каква е тя.
        Последно редактирано от elbgt; 30-05-10, 19:39.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30052010421.jpg
Прегледи:1
Размер:191.0 КБ
ID:5180351ОХХХХХХХ не се здържах )))
          Прикачени файлове
          Д-р Марин–Dentist
          Wrangler:4.0L :))

          Коментар


          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

            За стойките на задните пружини , някой със Сахара или Спорт трябва да каже дали са в една равнина. Аз ще проверя на Рубикона че други модификации под ръка нямам. И на мен сега ми се струва че е мърлящина, обаче тия стойки се заваряват на упорни маси и всичко е точно фиксирано.
            Дизеловия мотор има опасно голям въртящ момент на ниски обороти. Тия карета 1350 на TW ги къса като солети. Не казвам че трябва да се слагат по-големи карета. Казвам че трябва поне малко да се внимава с извращенията. То Вранглер - Вранглер, ама и то душа носи.

            Коментар


            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

              Лично съм разговарял с Tom Woods по повод поръчката на този заден кардан. Причината за този разговор бе, че те не бяха произвеждали кардани за дизелова версия и се наложи да направя няколко замервания преди поръчката. Бяха правили за 6.2 HEMI, SRT10 и други такива, но не и за дизел. Когато коментирахме това дали да е 1310 или 1350 той ми обясни, че 1350 е излишно здрав и че на практика е с карета, шлици и въобще параметри за 20 тонен пикап пък и е доста по-тежък от 1310. Твърдеше, че е с поне 500% осигуровка по якост. Вярно е че вероятно неговия опит е на 100% изграден при работа с бензиновите версии, но пък разликата във въртящия момент между дизела и 3.8 бензина е в рамките на проценти, а осигуровката на този кардан е в порядъци. Самите карета изглеждат впечатляващо и аз съм по-склонен да повярвам, че ще се скъсат болтовете на фланците отколкото тия чудовищни карета. Пък и да го надценяваме толкова това 2.8 моторче и да го сравняваме с могъщите 6.2 Hemi и SRT10 за които е предназначен този кардан e малко прекалено.

              Колокото до равнината на стойките на задните пружини хем съм склонен да приема, че е мърлящина хем не мога да повярвам, че тези мостове се произвеждат ръчно от някой работник с телоподаващо в ръка. По-скоро би трябвало да се произвеждат на напълно автоматизирана линия и всичко да се прави от роботи. По план утре трябваше да го понарежа задния мост и да отстраня някои установени по-късно дребни проблеми, но май ще поизчакам докато разбера какъв е случая с тоя странен наклон на дясната стойка.

              Сега трябва да тръгвам към София. По-късно ще опиша какво съм му намислил на задния мост с флекса и телоподаващото
              Последно редактирано от elbgt; 31-05-10, 08:54.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                За планките на пружините нещо се загледах в това решение.

                Прикачени файлове
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                  Аз ти казвам да внимаваш с извращенията , защото съм виждал как се късат карета. 45 градуса наклон с целата газ назад, ела скиф , даже пукут няма.
                  Последно правих двойното. Чисто здрав кардан развалих за да му изкарам едното двойно каре.
                  Това остана за следващия трошач. Дано не си ти.


                  Кардана е бушон. Ако не се скъса каре ще се скъса пиньон или полуоска, или ще гръмне касетата.

                  Надявам се утре ще проверя стойките но пружините.

                  Тия слаботелесните болт-он не ги гледай изобщо.

                  Коментар


                  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                    Абе аз за сега си имам по-добър бушон - предната Дана 30 с малките каренца Кардана от твоята снимка не е като моя, макар че видно е от същия производител. Все пак снимките подвеждат по отношение на размерите и днес ще снимам моя на място за да се опитаме да ги сравним. Иначе тия планки от снимките ги гледам само като идея за временно решение и естествено няма да ги поръчвам, а мисля да ги покажа на Боби и съм сигурен, че ще ги конструира в значително по надежден вид.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                      Кардана на снимката е CV Multiple 1350. Преден за Гранд Чероки.

                      Коментар


                      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                        Не мога да премеря точно градусите защото допълнителната планка на напречната щанга пречи, но наистина има разлика в равнините на основите на пружините. Пасажерската е с около пет градуса по-наклонена назад. На око толкова.

                        Коментар


                        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                          И аз вчера погледнах друга Сахара. Положението е същото. Точния градус на разминаване на равнините при моята машина определих с примитивно измерване и малко геометрия от гимназията, което не претендирам да е точно. Днес или утре ще се опитам да премеря точно и двете равнини спрямо оста на пиньона за да преценя какво ще правя нататък. Интересно ми е дали поне едната от тях (по-вероятно лявата) съвпада с пиньона. По-интересното е каква е идеята. Имам няколко хипотези, но нито една от тях не ми се струва достатъчно обоснована.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Не мога да премеря точно градусите защото допълнителната планка на напречната щанга пречи, но наистина има разлика в равнините на основите на пружините. Пасажерската е с около пет градуса по-наклонена назад. На око толкова.
                            И на ЪНЛИМИТЕД имаше разлика в равнивните, може би не е дефект а нормален параметър...
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                              Работата ясна тогава. Явно ще се наложи да спазя тази особеност при завъртането на планките. Този път ще направя колкото се може по-прецизно измерване на ъглите и на двете планки спрямо равнината на пиньона и ще ги публикувам тук.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                                Тези дни реших, че вече е крайно време да поръчам предния мост. Тъкмо през тази седмица ще пооправя последните кусури отзад и новия преден ще ми цъфне на Аерогара София. И понеже "парен каша духа" реших този път да подходя малко по-отговорно и да изчета де що намеря информация за избрания от мен ROCKJOCK® III 1 TON FRONTEND UNIT

                                Естествено бях пропуснал да забележа, че този модел се предлага само с bolt pattern 5 x 5.5. Няма лошо, но на всичкото отгоре е и с цели 10 см по-широк от стандартната ширина на предния мост. И какво става сега... или 5 нови джанти 5 x 5.5 + 50 мм фланци отзад или адаптери отпред и 8-10 см фланци отзад и понеже това е безумно решение остава малко по-безумното да остана с различна ширина отпред и отзад. Когато правих първоначалния проект се бях доверил на това, че за задния Дана 60 кит пишеше, че полусоките са разпробити и за двата bolt pattern-a 5х5 и 5х5.5. Но тези които получих се оказа, че са с дупки само за 5х5. Обадих се и попитах защо е така и пичовете ми отговориха, че са се отказали от тази концепция и ги предлагат само със стандартния размер 5х5. Ако не ме кефело това да им ги върна. Обещаха също да информират всички търговци за тази промяна за да не четем глупости по останалите сайтове. При това положение би било безумие да поръчвам Къри-то, което страшно много ме отчая, защото ми е фаворит. И така започнах да се пооглеждам за "План B". Трябва да спомена че в резервния вариант по презумция съм изключил всико свързано с Рубиконските предни мостове и в частност това да поръчам мопарската сглобка на Рубикона. Първо заради това, че хич не ме кефи цялостното решение с електрически локер, който изисква да добавям инсталация и да сменям панела с копчелъците и на второ място заради споменатите вече от Kinex недостатъци. И на последно място поради вече категорично обособената ми неприязън към всичко рубиконско Малък проблясък беше да започна да оборудвам този убавец, но след като се поразрових се оказа, че и при него ще опра до недолюбвания електрически OEМ-ски локер. Уж ARB имат някакво решение за заместване на тъпия OEM-ски локер, но нещо много им е объркана информацията и нито един производител или търговец до сега не пое ангажимент да окомплектова с гаранция останалите чаркалъци за този празен кожух. После се поогледах и във военната версия на Дана 44 за J8, но и там опряхме до 5х5.5 и на всичкото отгоре взеха да мънкат като попитах за 5.13 корона и пиньон. Не били съвсем сигурни, че ставало от нормалната Дана 44, а и защо да купувам фабрична сглобка и да я преработвам после? И така се оказа, че в края на тунела май има стена. Или ако не стена то поне от моята позиция светлина не се забелязва щото тунела е крив. Единствения работещ вариант е да кажа "чао" на мерака за 38-39 цолови гуми и да се примиря с това решение , което пък означава да си остана с Дана 30 отпред. Е... вярно с 30 шлицови полуски, но и на тях не бих се доверил за нещо повече от 37 цола гуми. В този случай пак има лоша новина. Няма гуми от предпочитаните от мен марки и модели с размер 37х12.5х16. Примерно фаворите ми - Toyo Open Country M/T се предлагат в най-близък размер 38х13.5х16. На 15" и от 16' нагоре има каквото се сетиш, но за моя размер джанти - йок. Mickey Tomson Baja Claw Radial които са другите ми фаворити също не ме устройват като рамери пък и мястото в мазето е на свършване. Направо не знам какво да правя в момента. Дано някой наклони везните в някоя посока с аргументи които не съм взел под внимание или не съм се сетил. За сега май само това ги накланя:

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                ....В крайна сметка или си карай колата с 35-ци, и си гледай кефа, или почвай да сменяш до полудяване за 39-ки.
                                Последно редактирано от elbgt; 05-06-10, 18:17.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X