Обява

Свий
Няма добавени обяви.

quadra drive

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • quadra drive

    Да споделя малко впечатления. В някой случаи повече пречи отколкото помага.
    Темата е провокирана, защото днес лекинко се фраснах в едно дърво
    Ситуацията е следната - качвам се по едно пътче на Витоша - сняг, забуксувах и цялата кола се измести малко в ляво, дадох задна и погледнах в огледала ... ама на 1 метър зад мен имаше дърво и сега задния капак малко е вдлъбнат, не очаквах, че чак толкова е мръднала встрани и в огледалата не се виждаше дървото.

    Друг случай - при дядо Владо - при минаване през снега джипа не се движеше направо, а под ъгъл и в резултат направо вместо 2 коловоза - 3. В един момент ни напред, ни назад, защото отпред беше сняг, но и отзад беше сняг, защото джипа се движеше не настрани - ето я ситуацията - всяко колело си беше направило собствен коловоз.


    Също така на сняг много обича за изправя пътя, аз се опитвам да мина по диагонал, но като забуксува и куадрата влезе в действие изправя пътя.

    Това са ми лошите впечатления от системата, повечето са на сняг
    Грандоман WJ 3.1 QD

  • #2
    До: quadra drive

    Нормално. Просто щом ще се вкарваш на такива места мисли за по-агресивни гуми или с по-малко газ и по-внимателно. В противен случай блокираш всичко по веригата и реално поне 3 от 4 колела губят сцепление, да не кажа и 4те. Блокажът, противно на очакванията на много ховра, в повечето случаи влошава пътното поведение и сцеплението като цяло.
    Последно редактирано от Сашо Пунчев; 15-03-10, 13:42.

    Коментар


    • #3
      До: quadra drive

      Да добавя само, че дори да си с Part time, но с LSD резултата няма да се различава особено много от този с Quadra drive на сняг.
      Спасението донякъде е в по - агресивни и подходящи гуми и по внимателно боравене с газта, както каза Сашо.

      Коментар


      • #4
        До: quadra drive

        Колега започнете с гумите, моля!
        LZ1VMH

        Коментар


        • #5
          До: quadra drive

          Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
          Колега започнете с гумите, моля!
          Гумите са си добре - нови пирели скорпион АТР, на същото място - при дядо Владо ги сравнявахме с чисто зимни на друг гранд и се представиха отлично.
          Грандоман WJ 3.1 QD

          Коментар


          • #6
            До: quadra drive

            Да добавя едно подобно наблюдение и сравнение и от мен. При предишния по-дълбок сняг, с един мой колега ходихме на едно широко равно и асфалтирано място /бившо летище/ за да покараме на чист "девствен сняг". Аз с Cherokee - Liberty с раздатка selectrac - 242 и LSD в задния диференциал а колегата с Grand Cherokee WJ 2.7 CRD с куадра драйв. При Liberty, и в режим full-time и в part-time, щом набере малко скорост, трудно успявах да го накарам да излезе от движение в права посока, дори и при навит до край волан и с газ. Стигаше се до там, че с навити докрай колела продължаваше да върви направо. Трябваше да намаля почти до спрял, тогава да навия волана и с газ да го накарам да пробуксува и да поднесе задницата. Така вече можех да го въртя в кръг, докато не отнема газта. Общото впечатление беше, че при набрана инерция запазва някаква курсова устойчивост и е склонен към недозавиване. Grand-ът се държеше съвсем различно. При него движението в права посока се запазваше по-трудно и само при леко подаване на газ, веднага поднасяше задницата, в една или друга посока, в зависимост от инерцията и волана. Задните колела забуксуваха първи и като че ли с една идея по-късно прехвърляше въртящия момент и към предните. Това беше достатъчно, за да го накарам и с малко газ да поднесе задницата и да влезе в завой или да се върти в кръг. Изобщо двете системи 4х4 се държаха доста различно и навиците ми от Cherokee-то, трудно можеха да се приложат при Grand-а. Не бих се наел да посоча някоя от двете системите 4х4 за по-добра или по-лоша, но определено има разлика в тях. Поздрави!
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              До: quadra drive

              Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
              Гумите са си добре - нови пирели скорпион АТР, на същото място - при дядо Владо ги сравнявахме с чисто зимни на друг гранд и се представиха отлично.

              На снимката, която сте дали положението с гумите не е добро. Да предположиме, че минавате на същото място със същите гуми, но с превозно средство без блокажи. Как щеше да се държи според вас?
              LZ1VMH

              Коментар


              • #8
                До: quadra drive

                Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                . Задните колела забуксуваха първи и като че ли с една идея по-късно прехвърляше въртящия момент и към предните. Това беше достатъчно, за да го накарам и с малко газ да поднесе задницата и да влезе в завой или да се върти в кръг. Изобщо двете системи 4х4 се държаха доста различно и навиците ми от Cherokee-то, трудно можеха да се приложат при Grand-а. Не бих се наел да посоча някоя от двете системите 4х4 за по-добра или по-лоша, но определено има разлика в тях. Поздрави!
                Точно заради това (контролируемо) свръхзавиващо поведение Куадра Драйв-а на WJ ме кефи страхотно много. За разлика от много други 4х4 автомобили при движение по завои и хлъзгава настилка Жипа на практика може да се управлява почти изцяло с педала на газта - стига да го можете и да знаете добре принципа на действие на героторите. Аз съм израсъл с мощни коли със задно, освен това редовно опреснявам уменията си на писта, така че за мен такова свръхзавиване е оптимално.

                "Зацепването" на предните колела също се управлява с педала на газта - ако галите газта, WJ на практика си бичи на задно, ако я настъпвате, предното си е почти постоянно включено. Ако влезете в завой с висока скорост и почне да недозавива, трябва леко да се срита газта, за да може да хлъзне задницата - след това контрирате с волана и готово. Ако искате предницата да ви "изтегли" в завоя, продължавате да натискате яко газта - ако ли не, леко отпускате газта и продължавате напред. Абе тая кола се управлява с десния педал, не с волана - това е...
                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                Volvo XC90 D5 Executive '12
                Volvo XC60 D5 Summum '11
                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                Коментар


                • #9
                  До: quadra drive

                  Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                  Да добавя едно подобно наблюдение и сравнение и от мен. При предишния по-дълбок сняг, с един мой колега ходихме на едно широко равно и асфалтирано място /бившо летище/ за да покараме на чист "девствен сняг". Аз с Cherokee - Liberty с раздатка selectrac - 242 и LSD в задния диференциал а колегата с Grand Cherokee WJ 2.7 CRD с куадра драйв. При Liberty, и в режим full-time и в part-time, щом набере малко скорост, трудно успявах да го накарам да излезе от движение в права посока, дори и при навит до край волан и с газ. Стигаше се до там, че с навити докрай колела продължаваше да върви направо. Трябваше да намаля почти до спрял, тогава да навия волана и с газ да го накарам да пробуксува и да поднесе задницата. Така вече можех да го въртя в кръг, докато не отнема газта. Общото впечатление беше, че при набрана инерция запазва някаква курсова устойчивост и е склонен към недозавиване. Grand-ът се държеше съвсем различно. При него движението в права посока се запазваше по-трудно и само при леко подаване на газ, веднага поднасяше задницата, в една или друга посока, в зависимост от инерцията и волана. Задните колела забуксуваха първи и като че ли с една идея по-късно прехвърляше въртящия момент и към предните. Това беше достатъчно, за да го накарам и с малко газ да поднесе задницата и да влезе в завой или да се върти в кръг. Изобщо двете системи 4х4 се държаха доста различно и навиците ми от Cherokee-то, трудно можеха да се приложат при Grand-а. Не бих се наел да посоча някоя от двете системите 4х4 за по-добра или по-лоша, но определено има разлика в тях. Поздрави!

                  Гранда се държи точно така както го описвате и това смятам е чара му.
                  Почти като BMW, но пробвайте с включена понижаваща предавка и ще се учудите на реакциите на машината. Коренна разлика.
                  LZ1VMH

                  Коментар


                  • #10
                    До: quadra drive

                    И аз да се включа с лични впечатления и мнение. Цяла зима карах със зимни гуми и...закъсах два пъти в около 30 см сняг. Голям майтап, станах за смях. Вчера смених гумите с всесезонни, но с по-агресивен дизайн и се разходих до Пампорово. Качих се до Студенец и Снежанка по заледени коловози без никакъв проблем. Мисълта ми, във връзка с гореизложеното е, че вероятно колегите имат право, гумите с по-агресивен дизайн се справят по-добре. Но това са мои впечатления и мнение, и не ангажирам никого с тях. Успех!
                    П.П. Забравих да добавя, че говоря за WJ 4.0.

                    Коментар


                    • #11
                      До: quadra drive

                      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                      На снимката, която сте дали положението с гумите не е добро. Да предположиме, че минавате на същото място със същите гуми, но с превозно средство без блокажи. Как щеше да се държи според вас?
                      без блокажи щеше да има само 2 коловоза, при първото пробуксуване и затягане на lsd-то задницата мина в ляво и станаха 3 коловоза.
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар


                      • #12
                        До: quadra drive

                        Без блокажи на същото място предницата щеше вече да е в храстите.Неуправляема е.
                        П.п На снимката вече е подминал храстите.
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                        Коментар


                        • #13
                          До: quadra drive

                          Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                          Без блокажи на същото място предницата щеше вече да е в храстите.Неуправляема е.
                          П.п На снимката вече е подминал храстите.
                          Я ми защити гумите, че не ги харесват
                          До сега заради гумите не съм закъсвал
                          На калта на полигона на Голди съм ходил - и там се представи на ниво, никъде не закъса

                          п.п. Голди имаш ли добавка за lsd диф при теб, че в Балканстар ми казаха, че само отзад се слага и аз там сложих, а отпред не съм / при теб сменях маслата като взех джипа /
                          Грандоман WJ 3.1 QD

                          Коментар


                          • #14
                            До: quadra drive

                            Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                            Я ми защити гумите, че не ги харесват
                            /
                            Ето,защитавам ги.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...count=222.На снимка-2 се виждат добре.
                            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                            Коментар


                            • #15
                              До: quadra drive

                              Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                              Гранда се държи точно така както го описвате и това смятам е чара му.
                              Почти като BMW, но пробвайте с включена понижаваща предавка и ще се учудите на реакциите на машината. Коренна разлика.
                              М-мм, да! Който е свикнал предимно на коли със задно предаване, се чувства в свои води. Аз имам някакъв опит с такива, но повечето ми коли са били с предно и там нещата са различни. А на понижаваща предавка и двете /и Cerokee-то и Grand-а/ се променят коренно. Там следваха зададената с волана посока безпроблемно, но пък и скоростта беше значително по-ниска /по разбираеми причини/. Целта на нашия "тест", или "дрифт" ако мога да го нарека така, беше да усетим поведението на колите на сняг, до колко при определена скорост могат да държат права линия. Освен това пробвахме как и с каква скорост може да се влезе безопасно в завой и как с педала за газ и волана може да се овладее страничния занос. Просто там може човек да придобие малко допълнителен опит, без да създава излишни опасности на пътя.
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X