Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

    Първо се извинявам за романа който ще напиша
    Преди 7-8 месеца смених комплект съединиетл, притискател и феродов диск, от тогава до сега имам изминати около 30 000км. Не е имало никакво натоварване (в рамките на допустимото - сняг и малко черно без напрягане). От 3 дни имам наблюдения, че педала е започнал да ми отделя много високо. Казаха ми, че е има голяма вероятност, феродовия диск да се е износил. Но защо толкова бързо?
    А преди да го сменя, бях чувал, че тези Санта Фе-та имали проблеми със съединителя, които са с демферни пружини (както е и оригинално). Но в началото, като са се произвеждали са изтеглили голяма част СФ и са сложили без демферни пружини,поради същата причина, че бързо свършвали.
    Та въпросите ми са: Някой сблъсквал ли се е с това,(при бързо свършване на съединителя), и има ли лек за това, или пак нов? И има ли нещо вярно в това което съм чувал, и ако е така може ли да се смени само деродов диск без демферни пружини?
    Благодаря, предварително!
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

  • #2
    До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

    никой не е отговорил но аз ще го разясня, въпреки че при мен се отвори друга работа феродовия диск, който е оригинално с демферни пружини, реално погледнато наистина кара около 30000км,поради това че не издържа на задвижването за джип за това се сваля този и се слага феродов без демферни пружини и вече колата има съединител доста повече от 30 000км
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

    Коментар


    • #3
      До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

      Здравей колега!
      За подобен проблем бях чел някъде в един руски сайт,там се оплакваше един руснак от неговото Santa Fe и то чисто ново , даже по 20 000км. изкарвал съединителя...
      Аз също се оглеждам за такъв SUV,но реших да е с 2.7V6 с автоматична 4-ри степенна скоростна кутия именно заради слабият съединител при ръчните скоростни кутии.
      Не знам след 2003г. дали не е променен феродовият диск и по колко кара....?
      Сподели моля нещо повече за Santa Fe то,как е на пътя с висока скорост,в града и т.н ?

      Коментар


      • #4
        До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

        значи аз какво разбрах от английски сервизи и представителства на Хюндай, относно съединителя: вече не се произвеждат маховик с демферни пружини и не се преповъчват от хората в завода (на Хюндай) да се употребява такъв маховик. Има вече нов който в плътен и вътре няма никакви пружини, а пружините са само на феродовия. Това като се направило, вече няма проблеми със съединителя.
        относно СФ, аз не за друго съм си взел 2 броя,защото доста ми доапднаха машинките. Седенето на пътя градско, както и извънградско е доста прилично, карал съм го доста висока скорост и е нямало никакво задъбване,вибрации и шумове. За града е сравнително маневрен.Дупките и неравностите по пътищата добре ги понася, относно возията. Удобна е и вътре е доста просторно. Разхода на гориво е доста добър (за дизела, за бензин нямам наблюдения). Частите и консумативите са сравнително евтини. Окачването е доста здраво. Дизеловия мотор доста добре се справя относно вибрациите при работа на място. Относно проходимостта, не е за Оф-Роуд, но за мойте нужди добре се представя. Това за мой наблюдения и това което сега сещам ако има нещо друго питай
        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

        Коментар


        • #5
          До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

          Здравей!
          Ще питам за добър сервиз и магазини за авточасти за Hyundai да препоръчаш, и след коя година е променен маховикът?

          Коментар


          • #6
            До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

            Добър сервиз ходиш при този майстор който му имаш доверие и си разбира от работата, макар и друг път да не е правил подобен автомобил бавно с доста четене и колата се поправя, магазини за авточасти, за корейци има и цените са едни и същи навсякъде и не са високи аз пазарувам от ралични места а що се отнася до маховика, както по-горе бех написал: старите маховици в пружини вече ся спряни от производство и сега се правят само плътни плътните са за всички модели от 2001 до 2005, аз тия дни чакам от Инд-Комерс плътен маховик да ми доставят
            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

            Коментар


            • #7
              До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

              ОК,благодаря за отговора,и като си купя и Аз SUV ще се похваля!

              Коментар


              • #8
                До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

                Успех с покупката
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

                Коментар


                • #9
                  До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

                  сега виждам темата... да, има такъв проблем, но не е проблем да се сложи не-демпферен... В сервизите, които са работили със Санта Фе знаят и го сменят.
                  Моят е бил сменян на 147000 в Инд.Ком., а аз го смених пак на 217000 макар, че имаше още малко живот - комбинирах с едно ходене в сервиз Виликар и смених заедно с ангренажа (и той е бил сменен на 147хкм, а интервалът за смяната му е 70хкм...
                  Цената на съединителя комплект е към 400лв - според мен не е много...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

                    ами на мен днеска ми дойдоха частите да цената не е мн за джип съединителя комплект ми е 250лв и маховик 260лв и това всичкото от ИндКомерс
                    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

                      Първоначално публикуван от lulin10 Преглед на мнение
                      Здравей колега!
                      За подобен проблем бях чел някъде в един руски сайт,там се оплакваше един руснак от неговото Santa Fe и то чисто ново , даже по 20 000км. изкарвал съединителя...
                      Аз също се оглеждам за такъв SUV,но реших да е с 2.7V6 с автоматична 4-ри степенна скоростна кутия именно заради слабият съединител при ръчните скоростни кутии.
                      Не знам след 2003г. дали не е променен феродовият диск и по колко кара....?
                      Сподели моля нещо повече за Santa Fe то,как е на пътя с висока скорост,в града и т.н ?

                      Не прави грешка с 2.7V6,после ще плачеш от разхода. Като искаш автоматик- ми то има 2.0CRDi Auto.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

                        аз вече съм с нов махових и съединител, и смея да кажа че в момента не си усещам педала просто се натиска като мехлем
                        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

                          Първоначално публикуван от malashev Преглед на мнение
                          аз вече съм с нов махових и съединител, и смея да кажа че в момента не си усещам педала просто се натиска като мехлем
                          да и при мен съединителя олекна и колата започна да потегля по-уверено на баир...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

                            Гледам, че човека си е решил проблема и затова ще пиша в неговата тема, че гледам и други се интересуват от покупка на Санта Фе. Та на въпроса:

                            Тедо, мисля, че ти беше казвал в някоя тема за слагане на чип на Санта Фе за качване на конете. Какви са ти впечатленията и това не създава ли проблеми за живота на двигателя? Общо взето това е единственото нещо, което ме притеснява. Имам чувството, че с тези 110 коня няма да може тегли себе си. Как се държи колата? Пъргава ли е достатъчно? Разбира се ясно ми е, че няма да мога да поддържам имиджа си на джигит но все пак ми иска да мога да потеглям в лявата лента на сфетофарите без да слушам клаксони отзад. Избирах между Х-трейла и Санта Фе и мощността беше единствения плюс на Трейла. За съжаление бюджета ми от около 13-14хил. лв. не позволява да мисля за по нови от 2003, 2004г. А за турбо, интеркулер на Трейла в тези години прочетох доста неща. При положение, че ще вземам втора ръка направо си ме е страх да не стана клиент на отстъпка за сервизите с Трейла. Та да обобщя - как е откъм мощност и пъргавина Санта Фе-то? Иначе разбрах, че за поддръжка не е като Субару или дори и като Х-трейл и няма сериозни известни фабрични дефекти.

                            Прощавай ако съм те объркал с друг човек относно чипа.

                            А какво бихте ме посъветвали - внесен отвън със всички екстри или купен и каран в БГ пък с каквито екстри ще да е? Дали в какво състояние ще му е ходовата част ако е каран 5, 6 години по нашите път... оп, дупки?

                            За какво изобщо да се оглеждам като го вземам?

                            Живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: проблем със съединител на 30000км - Санта Фе

                              Чичо Курти - и аз в началото мислех за чип, но се отказах. Имам от 2та модела Санта Фета 113 и 125 коня и честно казано и 2та си изпреварват доста добре без никакъв проблем. Имах възможността да покарам Х-Трайл 2007г -там спор няма в ускорението и също пробвах 2.2dci 2003г мисля че беше около 115коня и той беше относително добър при ускорение. За държането на пътя също е мн добре както при нормална, така и при висока скорост, а разхода е относително добър. За частите на Санта Фето наистина са доста евтини за толкова "нов" джип, дори и аз се очудвах. На мен лично доста ми харесаха и не за друго взех и 2ри Успех при покупката
                              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X