Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси

    Какво е това TVSV . Каква му е ролята .Можели да се премахне .

  • #2
    До: Въпроси

    Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
    Какво е това TVSV . Каква му е ролята .Можели да се премахне .
    Ako поясниш къде се намира,на каква кола,дали е въобще на кола(абревиатурата може и за TV антена да се отнася),някоя снимка да зделаш може и да се напънем да умуваме.+това в мануал-а на Ферозата може и да го има.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      До: Въпроси

      Намирасе от задната страна на главата до делкото . От него излизат 4 вакомни маркучета .

      Коментар


      • #4
        До: Въпроси

        Може би имаш в предвид вакуумния регулатор. Той е на корпуса на делкото , но от него излизат две маркучета. Едното (външното) отива преди дроселовата клапа , а другото в смукателните тръби след нея.
        Сега гледах сервизното ръководство , но там не е обозначено с такива букви.
        Друго , което май има четири тръбички е модулатора на ЕГР , който пък е свързан с калапана на ЕГР - системата за рециркулация на отработените газове.
        (EGR - exaust gas recirculation)
        И най-накрая сензора за налягането в тази система. Той , обаче е закрепен на купето и също има 4 изхода...
        Та , кое те интересува? Щракни едно фото да се ориентираме
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          До: Въпроси

          Страница 58 и 61 от техническата документация ,раздел Engine mehanikal.

          Коментар


          • #6
            До: Въпроси

            И аз ги имам тези вакууми,които влизат 3 в карбуратора и 1 във въздушния филтър и не знам за какво са.Като свалях главата ги продухах и пак ги наредих ,но скоро ще ги махна всичките щото ще си сложа карбуратор от Фиат регата като се стопли.Щатния започна много да ме дразни-не мога да му оправя оборотите с тая горна газова плочка при затворен авт смукач.Пък на бензин вдига едни големи обороти.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              До: Въпроси

              Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
              Страница 58 и 61 от техническата документация ,раздел Engine mehanikal.
              Не можах точно да разбера от схемите. Повечето от вакуумчетата са от ЕГР-системата , друга част са си от управлението на запалването и инжекциона. Днес ще огледам по-обстойно и ще щракна някоя снимка , че и аз не съм ги заглеждал внимателно.
              Не разбрах и защо те интересува. Проблем ли има?

              ПП: Всички тези маркучета по мойта ги очаква вадене едно по едно и почистване. Само да се пооправи времето...
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                До: Въпроси

                Според преводача значи ,, вакумклапан термостатичен превключвател ,, счупихаго при шлаифа на главата , немисля да го сменям . Щте сменям карборатора със СОЛЕКС .

                Коментар


                • #9
                  До: Въпроси

                  BVSV ли имаш впредид? (стр.62) или
                  Thermostatic Vacuum Switch Valve?
                  Последно редактирано от TigerHunter; 14-03-10, 10:30.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпроси

                    ферозата е карборатор имам впредвид второто TVSV .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпроси

                      Опитах да заснема зоната , но неуспешно. Наистина при карбураторния модел е TVSV , а при инжекциона е BVSV (Bimetal Vacuum Switch Valve).
                      Не ми се ще да напиша някоя глупост , но съдейки по това , че и двата типа клапани работят на термичен принцип , ме навежда на мисълта , че са свързани с оборотите на двигателя на студено и на загряло. Един вид автоматичен смукач.
                      Може и да греша , но ако е така , то клапана е важен.
                      Нека Спарки да си каже мнението...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпроси

                        Значи трябва да се помисли логично . Вакомът се създава от вакомпомпата която при моя модел е неразделна част от хидравличната помпа . Проследяваики посоката на засмукване това TVSV е най-крайната точка . Вапроса е каво се засмуква от там и какво управлява .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпроси

                          Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                          Значи трябва да се помисли логично . Вакомът се създава от вакомпомпата която при моя модел е неразделна част от хидравличната помпа . Проследяваики посоката на засмукване това TVSV е най-крайната точка . Вапроса е каво се засмуква от там и какво управлява .
                          Не. Не си ги обясняваш правилно нещата. Вакуумите , които имат връзка с управлението на запалването и инжекциона , а също така онези , които имат отношение към работата на ЕГР , не се създават във вакуумпомпа.
                          Под вакуум в случая , се има впревид подналягането , което се създава във смукателните тръби.
                          Същото това подналягане (вакуум) ползва и усилвателя на спурачната помпа. Затова почти нямаш спирачки и педала се втвърдявя , когато угасиш двигателя.
                          Вакуумният регулатор на делкото , пък дава предварение или закъснение в запалването в зависимост от разликата в подналягането (вакуума), преди и след дроселовата клапа.
                          Въпросното устройство аз лично не знам към коя система спада , дали е част от ЕГР , дали от запалването и т.н.
                          Затова по-горе изразих съмнение , дали не е свързано със празния ход или смукача.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпроси

                            Колега , порових се по-сериозно в сервизното. Оказва се , че устройството е именно клапана , който управлява т.н. "автоматичен смукач".
                            Под температура на охлаждащата течност от 10-12 градуса затваря клапата на смукача. После прогресивно отваря , като при температура над 30 градуса я отваря напълно. Той разпределя вакуумите към мембраната на смукача , в зависимост от температурата.
                            Виж страница 9-11 в раздела ЕС (Emission Control)

                            ПП: Всъщност за вакуумната помпа май си прав. Извинявам се за грешката...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпроси

                              Колега , благодаря за информацията . От нея излиза че , ако премахна този клапан ще остана без смукач .Днеска на няколко пъти се опитвах да го отвия но нестава , накрая ключат се изплъэна счупих тепературния датчик и си обелих пръстите .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X