Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на стомана X12

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Заваряване на стомана X12

    Ясно,благодаря за изчерпателните мнения ще се поразтърся за такива специални електроди,но доколкото знам такъв тип електроди се продават по цяла кутия което е кофти.А междувременно ще опитам и с тези с които разполагам(за чугун) и в най-скоро време ще споделя какво се е получило.Но явно РЕДЗ е по-добрият вариянт при такива ремони.Поздрави!

    Коментар


    • #17
      До: Заваряване на стомана X12

      "Цяла кутия" за специални електроди на Есаб означава 1 кг. Виждал съм и по - малки разфасовки . Така че една кутия си е съвсем прилична , на цена около 60 кинта , но това ти е най-малкия проблем .
      До Хала : недей да пренасяш механично технологиите за заваряване на чугун тук . Най-малкото щото при заваряване на чугуни чрез РЕДЗ съществуват 2 основни метода : "на студено" и "на горещо " , т.е. без или със предварително подгряване . От там и различните електроди , които се използват . Меродавно е колегата да ползва електродите от каталозите на Есаб , или Кастолин , или на който намери . Освен това съществуват и други технологии където е възможно : буферни слоеве от аустенитен материал , както и играчка с термообработката , разбира се .
      Главния проблем идва от следното : стремежа във всеки заваръчен шев ( независимо от вида и марката на основния материал ) е избягване на пукнатинообразуване. С други думи : избягване на закалъчни структури . И тук е противоречието с технологичното предназначение на тази стомана : В работно положение ако не е закалена , може да ти служи само да си подпираш книгите .
      Така че ремонта на поансони е безнадеждна работа . Пък често излиза по-евтино да се направи нов .
      Единственото приложение на ремонта от цялата история ( както някъде споменах ) е на матрици - и то там където пукнатините не са по работната повърхност .

      ПС Да не говорим пък , че ако тази стомана е легирана допълнително и с молибден ( моите матрици повечето са такива ) , тогава работата е още по-капризна .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        До: Заваряване на стомана X12

        Първоначално публикуван от himo Преглед на мнение
        Ясно,благодаря за изчерпателните мнения ще се поразтърся за такива специални електроди,но доколкото знам такъв тип електроди се продават по цяла кутия което е кофти.А междувременно ще опитам и с тези с които разполагам(за чугун) и в най-скоро време ще споделя какво се е получило.Но явно РЕДЗ е по-добрият вариянт при такива ремони.Поздрави!
        Дали РЕДЗ или ВИГ е по-добрият вариант зависи от конкретния случай -ако е матрица и ако място което трябва да се възстанови е близо до или на работната част едва ли е подходящ метод РЕДЗ -като се има в предвид пръските и по грубата заварка при работа с електродите…
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #19
          До: Заваряване на стомана X12

          "Така че ремонта на поансони е безнадеждна работа . Пък и често злиза по-евтино да се направи нов .'' По принцип е така,но понякога се случва да се изкърши борда в задната част на поансона и не е наранена работната му част- по евтино е да се ремонтира.С едно наваряване и последващо шлайфане поансона става като нов.При по-малките диаметри става и със зачаканване,но друго си е да има здрав и широк борд.А има и доста сложни поансони(както и големи) на които изработването не им излиза толкова евтино. Но всичко според ситуацията.

          Коментар


          • #20
            От: Заваряване на стомана X12

            наръчниците са супер много яки но вътре не се споменава за заваяне с АРГОН , ако някой може да помага да дава акул че съм луднал през 2 дена се налага да заварям стоманена транспорнта лента лента заварям със неръждавейка не изкарва много със добавачен материал за "черно" пак не изкарва много , пробвах варинат след заварката да отвръщам със газова горелка пак ефект кой знае няма , а лентата е тънка и с друго не може да се заварява

            Коментар


            • #21
              От: Заваряване на стомана X12

              Първоначално публикуван от ramzes140 Преглед на мнение
              наръчниците са супер много яки но вътре не се споменава за заваяне с АРГОН , ако някой може да помага да дава акул че съм луднал през 2 дена се налага да заварям стоманена транспорнта лента лента заварям със неръждавейка не изкарва много със добавачен материал за "черно" пак не изкарва много , пробвах варинат след заварката да отвръщам със газова горелка пак ефект кой знае няма , а лентата е тънка и с друго не може да се заварява
              Да разбирам че самата транспортна лента е метална? Ако да, с каквото и да завариш, ми се струва че трудно ще се постигне накакъв резултат. Дори заварката да е перфектна, чупи се около нея.

              Как е снадена оригинално тая лента? (това ако има снаждане де.)
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Заваряване на стомана X12

                Първоначално публикуван от ramzes140 Преглед на мнение
                наръчниците са супер много яки но вътре не се споменава за заваяне с АРГОН , ако някой може да помага да дава акул че съм луднал през 2 дена се налага да заварям стоманена транспорнта лента лента заварям със неръждавейка не изкарва много със добавачен материал за "черно" пак не изкарва много , пробвах варинат след заварката да отвръщам със газова горелка пак ефект кой знае няма , а лентата е тънка и с друго не може да се заварява
                Ако под транспортна лента трябва да разбирам-режеща такава като на циркуляр или за механична ножовка за метал.. то тогава няма да стане по никакъв начин такива ленти са закалени и не издържат на заваряване ..те новите не издържат много а пък какво остава за заварените!Явно си имат определен живот и след това пак нови !И аз съм пробвал разни варианти но уви не става …изкарват по някога и ден понякога и седмици !Май най издържат тези който са добре обработени т.е загладени след заварката така вибрациите са по малко и съответно издържат повече ..
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #23
                  От: Заваряване на стомана X12

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  Ако под транспортна лента трябва да разбирам-режеща такава като на циркуляр или за механична ножовка за метал.. то тогава няма да стане по никакъв начин такива ленти са закалени и не издържат на заваряване ..те новите не издържат много а пък какво остава за заварените!Явно си имат определен живот и след това пак нови !И аз съм пробвал разни варианти но уви не става …изкарват по някога и ден понякога и седмици !Май най издържат тези който са добре обработени т.е загладени след заварката така вибрациите са по малко и съответно издържат повече ..
                  Само идейка - лентите на банцига са споявани с месинг. Предполагам номера с месингови стружки и боракс.

                  Не знам обаче за каква транспортна лента иде реч в случая.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Заваряване на стомана X12

                    Лентите на банциг машините са от стомана 65Г закалена . Пробвал съм да я заварявам и с телоподаващо и с ВИГ но почти веднага се къса . За дърводелския банциг най добър си остава класическия начин спояване с месинг. На банцига за метал в работата един колега му носи някъде лентите на лазерно заваряване заварката е челна и ако не е белязана с маркер не можеш да я намериш.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Заваряване на стомана X12

                      значи това си е транспортна лента 80 см широка но не знам точно колко дълга - използува се в една фабрика за производство на сладки изделия т.е от единият край се шприцова сурово изделие лентата минава през пещ на 260 градуса и от другия край излиза готово изделие. така варненска фирма са монтиралр лентата и са я заварили със аргон-но със добавъчен материал за(нераждавейка). и са има казали да заварят само с такова и да темпероват със газова горелка заварката. Лентата се продава на метър колкото ти трябва режат и толкова, сега няма да крия че диаметара на задвижващите ми се чени че е малак но това е отделен въпрос. просто заварката държи а се пука до самата заварка , заварявам сега със добавачен материал черни метали е подобре е от хром никела.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Заваряване на стомана X12

                        Първоначално публикуван от ramzes1977 Преглед на мнение
                        значи това си е транспортна лента 80 см широка но не знам точно колко дълга - използува се в една фабрика за производство на сладки изделия т.е от единият край се шприцова сурово изделие лентата минава през пещ на 260 градуса и от другия край излиза готово изделие. така варненска фирма са монтиралр лентата и са я заварили със аргон-но със добавъчен материал за(нераждавейка). и са има казали да заварят само с такова и да темпероват със газова горелка заварката. Лентата се продава на метър колкото ти трябва режат и толкова, сега няма да крия че диаметара на задвижващите ми се чени че е малак но това е отделен въпрос. просто заварката държи а се пука до самата заварка , заварявам сега със добавачен материал черни метали е подобре е от хром никела.
                        Това че диаметъра на задвижващите е малък не отделен въпрос а най-важния въпрос !Това е може би е една от грешките на фирмата която е монтирала съоръжението!Освен това едва ли свързването със заварка е най подходящия начин !
                        Доколкото разбрах май се опитваш да завариш пукнатината ако е така -просто се откажи ,щом се е пукнало веднъж ще се пука пак . Трудно може да се даде съвет в такава ситуация ако имаше и снимки може би щеше да е по лесно защото всеки си представя ситуацията по своему .. все пак ще споделя какво мисля - ще е добре ако може да се скъси тази лента и се изреже максимално от двете страни на заварката и тогава да се завари,използването на пулс и заварка на сектори ще спомогне за по малкото нагряване ,не вярвам лентата да е киселинно устойчива но може да пробваш да ползваш киселинно устойчив добавъчен материал …
                        Последно редактирано от welderargon; 25-06-10, 19:51.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Заваряване на стомана X12

                          ами още малко пояснемие диаметъра на вала е 180 мм широчина на лентата е 800мм . така казали са че е прожинна стомана и аз по това съдя че е 12Х , но се пука не само по заварката а кадето и доде. след като заваря се къса до шева колкото и тънка да е и както да се мъча да отвръщам материала или самамта заварка . Тази седмица ще сложа по голям вал да види има ли ефект или няма.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Заваряване на стомана X12

                            И 100 снимки няма да помогнат Реален съвет за технологията на заваряване може да се даде единствено ако колегата намери някъде химичния състав на стоманата . Останалото са съчинения по картинка.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Заваряване на стомана X12

                              Аде ся да видим дали се знае какво има в стомана 12х ЧУдна работа леарите пазят в тайна пустата му рецепта (както балкана пази своите тайни).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Заваряване на стомана X12

                                Първоначално публикуван от ramzes1977 Преглед на мнение
                                Аде ся да видим дали се знае какво има в стомана 12х ЧУдна работа леарите пазят в тайна пустата му рецепта (както балкана пази своите тайни).
                                Това е стандарт. За каква тайна говорим?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:x12.jpg
Прегледи:1
Размер:48.9 КБ
ID:5189024
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X