Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова кухня - съвети и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова кухня - съвети и препоръки

    Колеги, реших да си обновя кухнята - ще сменям плот и стенен панел, мивка, фурна и котлони.
    Дайте малко съвети и препоръки относно материали и евентуално марки.

    Да поясня, много обикалях и много гледах, чак се обърках тотално. Четох и в нета някои неща, всичко е противоречиво.

    Надявам се темата да бъде полезна за всички.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    До: Нова кухня - съвети и препоръки

    Плотове (моя съвет е да сложиш и на стената дебел плот, а не от така наречените "гръбчета" които се изгърбват след време) - Кроношпан
    Уреди за вграждане - аз съм с Горение, избор невероятен, цени също. Ако са от склад по върви пазарлъка, в големите вериги пазарлък не правят, а ти ще вземеш няколко уреда може да се пазариш.
    Горение в момента имат промо. Аз преди година е нещо хванах едно предколедно и спестих близо 300 кинта от обявените цени за плот, фурна и аспиратор телескопичен.

    За корито на мивката бих ти препоръчал Бланко - немски са, но не от хипермаркет, там са евтините модели от ламарина като станиол (аз в бързината се избъзиках с една такава), а от фирмен магазин. Също можеш да погледнеш Тека, от тях нямам впечатления

    Смесител - Идеал Стандарт - българско и здраво и чаркове има.

    Монтажа е лесен гърба се лепи към стената или с "течен пирон" или с лепило подходящо, ако имаш контакти на стената ще трябва и бормашина с боркорона. Плота се реже със зеге. Като го наражеш - силиконирай срезовете, защото и една капка вода да попадне на голото ПДЧ ще се раздуе и цялата гимнастика отива по дяволите.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #3
      До: Нова кухня - съвети и препоръки

      Мога да ти препоръчам майстор, който прави много хубави кухни
      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

      Коментар


      • #4
        До: Нова кухня - съвети и препоръки

        За мивките мога да ти гарантирам перфектното качество на Бланко-100% немски 18/10 хромникелова стомана(жена ми са представители за България).Тя каза ,че може да ти даде сериозна отстъпка,но в централния им офис в София ако имаш път насам.
        Във Варна можеш да отидеш на ул. Алцеко 10,но там са дистрибутори и сигурно нямало да ти направят отстъпка.Ако решиш нещо ще ти съдействам....Мен ме чака същото начинание в момента,но поне мивките ще са ми по-тънко!Успех !
        Камен Механджиев

        Коментар


        • #5
          До: Нова кухня - съвети и препоръки

          1. За мивката се спряхме последно да е от полигранит. Харесали сме си на различни производители с голямо корито и отцедник. Смесителя ще е пак с такъв материал.
          Какви са възможните проблеми с полигранитната мивка и по-добра ли е от метална?

          2. Гланцов плот - рискове? Как е на термоустойчивост, спрехме се засега на кроно...н.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            До: Нова кухня - съвети и препоръки

            2. Гланцов плот - рискове? Как е на термоустойчивост, спрехме се засега на кроно...н.[/QUOTE]

            Ако нямаш голями проблеми с бюджета, за плота бих препоръчал истински камък. Например габро. Аз съм с такъв вече 15г. и не е мръднал.

            Коментар


            • #7
              До: Нова кухня - съвети и препоръки

              Ами има ограничение в бюджета. Пък и плота можем да си го сменяме през 5 години, защото не са толкова скъпи.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #8
                До: Нова кухня - съвети и препоръки

                Ето няколко снимки от мен. Дано да са полезни...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010220.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5163159 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010221.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5163160

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010222.jpg
Прегледи:1
Размер:97.7 КБ
ID:5163161 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010223.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5163162

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010224.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5163163 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010225.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5163164

                По отношение на мивката - не подценявайте дълбочината. Масово се предлагат по-плитки, които са доста неудобни за миене на тави и тенджери.
                Хубав и слънчев ден!
                Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                Коментар


                • #9
                  До: Нова кухня - съвети и препоръки

                  И гланцовия плот и тази неметална мивка ще се драскат лесно- изпуснат нож или вилица и веднага драскотина. После драскотината започва да се пълни с мръсотия и почва да личи.
                  Според мен непрактично.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нова кухня - съвети и препоръки

                    Подкрепям мнението на Михаил. Аз също съм доволен от Горение.
                    Сложих изчекната батерия, не нашенска и сега се наложи да я преправям. За вратичките препоръчвам да са от МДФ. Боядисват се по технологията на колите, голям избор от цветове, като ти писне винаги можеш да смениш цвета, а и лесно се оправят щети от хвърлена чиния
                    Също е хубаво мивката да е двойна, ако имаш място де. Ако си наказан да миеш чаши и тави, или се счупи съдомиялната е много по удобно за миене
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нова кухня - съвети и препоръки

                      ... и задължително съдомиялна ( това е уреда , който най-много ме кефи)
                      Не стига , че измива ами и изсушава всичко измито.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нова кухня - съвети и препоръки

                        Като избирахме мивка със съпругата ми се учудих че тя взе най дълбоката. Даже казаха че била за ресторант (нещо като професионална). Ама се оказа че не е сбъркала. Иначе е на Франке - немска. Вече 6 години без проблеми. Но наистина препоръчвам по дълбока.
                        За плота - камък е по добре, ама зависи от цената. В момента на криза - цените на гранита например са доста надолу. Иначе и аз съм с ПДЧ.
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нова кухня - съвети и препоръки

                          Наистина, мивката колкото по-дълбока и широка - толкова по-добре! И задължително да има... как се казват тия.... плоскости настрани, поне от едната страна, голямо удобство са.
                          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нова кухня - съвети и препоръки

                            Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                            Като избирахме мивка със съпругата ми се учудих че тя взе най дълбоката. Даже казаха че била за ресторант (нещо като професионална). Ама се оказа че не е сбъркала. Иначе е на Франке - немска. Вече 6 години без проблеми. Но наистина препоръчвам по дълбока.
                            За плота - камък е по добре, ама зависи от цената. В момента на криза - цените на гранита например са доста надолу. Иначе и аз съм с ПДЧ.
                            Гранита и мрамора /естествените/ попиват мазнини и се захабяват. Върху такъв плот съм виждал отпечатък от дъното на бутилка. Няма махане, дори и с шлайфане.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нова кухня - съвети и препоръки

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Гранита и мрамора /естествените/ попиват мазнини и се захабяват. Върху такъв плот съм виждал отпечатък от дъното на бутилка. Няма махане, дори и с шлайфане.
                              Много си прав за попиването на мазнини. За това за плот се използва технически камък. По-скъп е от гранита и мрамора, но пък нямаш никакви грижи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X